KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT BEZ ZAŚWIADCZEŃ - JAK GO DOSTAĆ?

8 LISTOPADA 2016

Zdarza się, że niezwłocznie potrzebujemy zastrzyku gotówki. Kiedy bardzo zależy nam na czasie, rozwiązaniem może być kredyt bez zaświadczeń, czyli tzw. kredyt na dowód, bowiem w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum. Na czym polega kredyt bez zaświadczeń i gdzie możemy się o niego starać?

obliczamy swoją zdolność kredytową

Gdzie starać się o kredyt na dowód?

Najczęściej o gotówkę bez zaświadczeń możemy starać się w instytucjach pozabankowych.

Wiele banków nie decyduje się na udzielanie kredytów bez zaświadczeń, jednak niektóre z nich wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Kredyt bez zaświadczeń jest bowiem bardzo wygodny, kiedy zależy nam na czasie – a takie sytuacje przecież się zdarzają – wymaga bowiem jedynie minimum formalności.

Kredyt bez zaświadczeń w banku

Najczęściej do rozpatrzenia wniosku o kredyt bez zaświadczeń wystarcza wypełnić oświadczenie, w którym deklarujemy wysokość swoich zarobków i przedstawić wyciągi z rachunku, które potwierdzają nasze dochody. Nie jest wymagany druk wydany przez pracodawcę, co znacznie skraca okres oczekiwania i dzięki czemu wszystkie formalności można realnie załatwić w ciągu jednego dnia.

Niektóre banki wymagają jednak potwierdzenia naszych dochodów u pracodawcy. W przypadku kredytu bez zaświadczeń wystarczy jednak jedynie podać kontakt do osoby odpowiadającej za nasze wynagrodzenie. Informacje te sprawdzane są telefonicznie lub mailowo, dlatego też taka weryfikacja jest szybka i wygodna. W orzypadku kredytu bez zaświadczeń nie ma konieczności przedstawiania dokumentów od pracodawcy - wystarcza kontakt telefoniczny. Z tego typu wymaganiami możemy spotkać się w banku - w instytucji pozabankowej do otrzymania gotówki potrzebny nam będzie jedynie dowód.

Największe szanse na otrzymanie kredytu bez zaświadczeń w banku mają osoby wnioskujące o kredyt tam, gdzie posiadają konto osobiste, na które co miesiąc przelewane są ich dochody. Większe szanse mają również ci, którzy niedawno skończyli terminowo spłacać zadłużenie w danym banku, a ich sytuacja zarobkowa się nie zmieniła. W tych przypadkach formalności będą ograniczone do niezbędnego minimum, a wspomniane osoby kredyt mają praktycznie w kieszeni.

Plusy kredytu bez zaświadczeń

Niewątpliwym plusem kredytu bez zaświadczeń jest fakt, iż aby go zaciągnąć, wymagane jest jedynie minimum formalności. Pieniądze otrzymujemy szybko, krótki jest również sam proces ubiegania się o nie. W zasadzie wszystkie formalności można załatwić przez internet, w związku z tym środki pojawiają się na koncie najczęściej tego samego dnia.

Najczęściej należy wysłać do banku skan dowodu osobistego lub wypełnić formularz, w którym podamy niezbędne dane. Poza tym w niektórych przypadkach musimy również przesłać mailem wyciąg z konta.

Minusy kredytu bez zaświadczeń

Należy jednak zwrócić uwagę na to, iż dla banku kredyt udzielany bez zaświadczeń oznacza większe ryzyko. Musimy więc liczyć z tym, iż otrzymamy gorsze warunki niż osoby, które przechodzą standardową procedurę kredytową i dostarczają wszelkie wymagane zaświadczenia.

Niewątpliwym minusem kredytu na dowód jest więc fakt, iż z pewnością będzie on wysoko oprocentowany. Najczęściej udzielany jest również na krótszy okres, a jego maksymalna kwota jest niższa niż w przypadku standardowej opcji.

Jeśli decydujemy się na zapożyczenie w instytucji pozabankowej, należy również wziąć pod uwagę fakt, iż za wszelkie opóźnienia w spłacie najpewniej zapłacimy dotkliwe kary.

Na co należy uważać w przypadku kredytu bez zaświadczeń?

Kredyt bez zaświadczeń, mimo iż jest bardzo wygodną opcją, z pewnością jest jednocześnie mniej opłacalny niż standardowy kredyt zaciągany w banku. Dlatego też należy podchodzić do niego ostrożnie. Przed podjęciem decyzji koniecznością jest dokładne przeczytanie umowy, szczególnie, gdy zapożyczamy się w instytucji pozabankowej. Parabanki często stosują w umowach kruczki, dobrze jest więc przyjrzeć się temu pod okiem kogoś, kto zna się na temacie.

Kredyt ten jest również bardzo łatwy do zaciągnięcia, w związku z tym istnieje ryzyko wpadnięcia w pułapkę zadłużeń. Jeśli potrzebujemy pieniędzy na wyjazd czy remont, łatwo jest nam wnioskować o szybki kredyt bez zaświadczeń, który możemy dostać od ręki. Trudniej byłoby nam oszczędzać na dany cel. Dlatego też należy zachować rozsądek i rzetelnie ocenić swoje możliwości finansowe, po to, aby później nie okazało się, że rata zaciągniętego na szybko kredytu po oprocentowaniu jest niemal tak wysoka, jak nasze miesięczne zarobki.

Przeczytaj nasz artykuł "Co robić, by nie wpaść w spiralę zadłużeń?" - dowiesz się na co uważać i jak się zachować, gdy masz problemy ze spłatą kredytu.

Na osoby decydujące się na tego typu zadłużenie w instytucjach pozabankowych czeka jeszcze jedna pułapka, a mianowicie ryzyko bycia oszukanym. Zanim zdecydujemy się na przesłanie danych z dowodu osobistego lub jego skanu, zapoznajmy się dokładnie z firmą, której chcemy powierzyć takie informacje. Może się bowiem okazać, iż jest to oszust wyłudzający dane, aby później wnioskować o wysokie pożyczki podając się za nas.


Kredyt na dowód jest bardzo wygodną opcją, dlatego wzbudza wyjątkowo duże zainteresowanie wśród konsumentów. Należy jednak, tak jak w przypadku każdego innego zadłużenia, dobrze ocenić swoje możliwości finansowa przed podjęciem decyzji. Jeśli jednak zachowamy zdrowy rozsądek, kredyt bez zaświadczeń może ułatwić nam życie.


Tekst: Olga Gierszal


Zapisz się do naszego newslettera.
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz, bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
3900 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
9100 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
5200 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.