KREDYTY, POŻYCZKI

NA CZYM POLEGAJĄ POŻYCZKI RATALNE?

14 GRUDNIA 2018

Wyobraź sobie sytuację, w której potrzebujesz większego przypływu gotówki, na przykład w celu pokrycia kosztów leczenia, naprawy samochodu, czy też remontu mieszkania. Nadmiar formalności związanych z tradycyjnym kredytem wydaje się jednak skomplikowany, a łatwiejsze w uzyskaniu chwilówki obarczone są wysokim oprocentowaniem. W takim wypadku warto pomyśleć o pożyczkach ratalnych, czyli pozabankowym systemie finansowania, który rozkłada się na dogodne dla pożyczkobiorcy raty.

Na dowolny cel i przy stałej wysokości rat

Pożyczkę ratalną można porównać do tradycyjnego kredytu zaciągniętego w banku. Różnica polega jednak na tym, że udzielanie kredytów obarczone jest wieloma regulacjami oraz wymogami nakładanymi przez bank. Aby ominąć sporą część tych formalności i chcąc uzyskać środki na dowolny cel, zachowując jednocześnie z góry określony harmonogram spłat i wiedząc ile będzie wynosiła rata w kolejnym miesiącu lub kwartale, konsumenci coraz częściej sięgają po pozabankowe pożyczki ratalne.

Założenie firmy udzielających pożyczki jest o wiele łatwiejsze niż prowadzenie banku, w związku z tym powinieneś zwrócić uwagę na swoje bezpieczeństwo i wybierać takie spółki, które dbają o interesy swoich klientów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że warunki umowy zostaną zachowane, a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości będziesz miał większą szansę dochodzenia swoich praw.

Pożyczki ratalne przez Internet w kilkanaście minut

W odróżnieniu od kredytu, pożyczka ratalna może być udzielona już w kilkanaście minut, po wypełnieniu krótkiego wniosku internetowego. Pożyczkobiorca podaje kwotę jaką chce pożyczyć oraz okres, w którym chciałby ją spłacić, a system generuje wysokość jednorazowej raty oraz informuje o łącznej kwocie do zwrotu. Decyzja o przyznanie pożyczki generowana jest niemal automatycznie i pieniądze szybko trafiają na konto (po potwierdzeniu rachunku przelewem bankowym na symboliczną kwotę, zazwyczaj jednego grosza).

Jest to rozwiązanie nie tylko korzystne w przypadku, gdy potrzebujesz szybkiego dostępu do środków, ale również w momencie, gdy nie spełniasz restrykcyjnych wymogów bankowych lub posiadasz niski rating kredytowy, które powodują zazwyczaj otrzymanie negatywnej decyzji pożyczkowej.

Większa elastyczność i szybkie załatwienie formalności może wiązać się z wyższymi kosztami. Firma pożyczkowa często nie ma pewności, czy należność zostanie spłacona, w związku z czym podwyższone ryzyko rekompensuje sobie czasami wyższym oprocentowaniem pożyczki, której termin spłaty jest odległy. Na rynku działa jednak tak wiele dużych firm pożyczkowych, że w przypadku wielu z nich nowi klienci mogą liczyć na promocyjne warunki, szczególnie przy relatywnie niskich kwotach. Możemy pożyczyć pieniądze nawet bez oprocentowanie.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
4893 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
11417 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
6524 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.