AKTUALNOŚCI

JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK O 500 PLUS NA PIERWSZE DZIECKO?

1 LIPCA 2019

W związku z nowelizacją ustawy dotyczącej świadczenia wychowawczego 500 plus, od 1 lipca 2019 roku rodzice i opiekunowie prawni mogą składać wniosek o wypłatę środków również na pierwsze dziecko. Zlikwidowany został bowiem warunek dochodowy, w związku z którym jedynie osoby o określonym dochodzie na członka rodziny mogły liczyć na dodatkowe pieniądze. Teraz możliwość taką ma każdy, a w związku ze zmianami przepisów modyfikacji uległ również wniosek na 500 plus. Z tego artykułu dowiesz się, jak go wypełnić oraz na co zwrócić uwagę.

wniosek na 500 plus na pierwsze dziecko

Wniosek 500 plus w 2019 roku – ważne daty

  • Lipiec-sierpień 2019 złożenie wniosku o  500 plus w tym okresie oznacza, że świadczenie trafi na konto wnioskodawcy do dnia 31. października (z wyrównaniem od lipca).
  • Wrzesień 2019 – świadczenie trafi na konto wnioskodawcy do dnia 30. listopada (z wyrównaniem od lipca).
  • Październik 2019 – świadczenie trafi na konto wnioskodawcy do dnia 31. grudnia (wyrównanie jednak będzie liczone jedynie od października).

Zasada ta dotyczy również kolejnych miesięcy. Jeżeli rodzice chcą w pełni skorzystać ze środków przeznaczonych na program 500 plus na nowych zasadach, powinien złożyć wniosek w trakcie pierwszych trzech miesięcy od wejścia w życie nowelizacji. W lipcu wnioski na 500 plus będzie można składać jedynie drogą elektroniczną (z poziomu bankowości internetowej, przez system ZUS-u, poprzez portal Emp@tia lub ePUAP) a drogą tradycyjną (w urzędzie lub na poczcie) od sierpnia.

Jak wypełnić wniosek o 500 plus?

Dzięki zmianie zasad wypłacania środków w ramach programu Rodzina 500 Plus i usunięciu warunku zarobkowego, cały proces został znacznie uproszczony. W efekcie prostszy jest również sam wniosek 500 plus, wypełniając go rodzic lub opiekun prawny musi podać jedynie informacje dotyczące organu administracyjnego, który będzie decydował o wypłacie świadczenia (urząd gminy, rada miasta, itd.), swoje dane osobowe (razem z numerem PESEL i dokumentem tożsamości) oraz adres zamieszkania. W kolejnej części wniosku podaje się dane dzieci, w przypadku których obowiązuje prawo do świadczenia (poniżej 18. roku życia).

W ostatniej części wniosku  wnioskodawca musi zaznaczyć, czy poza granicami kraju, w państwie na terenie, którego funkcjonują podobne programy zabezpieczenia społecznego. Jeżeli któryś z członków rodziny przebywa w takim kraju, wtedy należy podać we wniosku również jego dane osobowe, z zaznaczeniem okresu pobytu, adresu pracodawcy lub miejsca prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Mieszkasz za granicą i nie wiesz, czy otrzymasz świadczenie 500 Plus? Sprawdź to!

Mamy nadzieję, że wiedzą Państwo, jak wypisać wniosek na 500 Plus w sposób poprawny, aby otrzymać wsparcie finansowe możliwie  najszybciej.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8682 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
20258 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11576 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.