AKTUALNOŚCI

ZŁÓŻ POPRAWNIE WNIOSEK NA 500 PLUS W LIPCU

21 CZERWCA 2019

Od 1 lipca 2019 roku świadczenia wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+ będzie przysługiwało każdemu dziecku do 18 roku życia, niezależnie od dochodów uzyskiwanych przez gospodarstwo domowe. W związku z tym  z finansowania skorzystać ma niemal 7 milionów dzieci. Jak wypełnić wniosek na 500 plus, aby uzyskać świadczenie jak najszybciej? Możesz to zrobić w swoim urzędzie gminy, na Poczcie Polskiej lub przez Internet.

zloz poprawnie wniosek

Jak złożyć wniosek o 500 plus online w lipcu?

Jak informuje oficjalna strona internetowa MRPiPS, elektroniczny wniosek o świadczenie wychowawcze Rodzina 500+ można złożyć na trzy sposoby:

  •          poprzez portal emp@tia prowadzony przez Ministerstwo,
  •          poprzez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS),
  •          przy wykorzystaniu konta w osobistej bankowości elektronicznej.

Na portalu emp@tia prowadzonym przez MRPiPS można złożyć wniosek o 500 plus, ale również wnioski o inne rodzaje wsparcia np. becikowe czy Kartę Dużej Rodziny. Platforma udostępnia wnioski w formie elektronicznej, które można wypełnić po zalogowaniu przy wykorzystaniu podpisu elektronicznego lub korzystając z login.gov.pl (niezależnego portalu do załatwiania spraw administracyjnych, gdzie z kolei do zalogowania wymagany jest profil zaufany lub e-dowód).

Drugie rozwiązanie to zalogowanie się do Platformy Usług Elektronicznych (PUE) prowadzonej przez ZUS, która daje możliwość generowania i przesyłania elektronicznie wniosków oraz dokumentów rozliczeniowych i zgłoszeniowych. Aby założyć konto w PUE należy skorzystać z profilu zaufanego, na który możesz zalogować się poprzez bankowość elektroniczną albo portal login.gov.pl.

Trzecia z alternatyw, która wydaje nam się najłatwiejszym rozwiązaniem, to zalogowanie do własnej bankowości elektronicznej, aby złoć wniosek 500 plus bezpośrednio przez nią. Obecnie taką możliwość daje w Polsce aż dwadzieścia największych banków np. PKO Banko Polski. mBank, Alior Bank, ING Bank Śląski, BOŚ Bank i wiele innych. Szczegółowe informacje o sposobie składania wniosków poprzez bankowość internetową znajdziesz bezpośrednio na stronach internetowych tychże instytucji.

Kiedy otrzymasz pieniądze?

Na złożenie wniosku o wypłatę 500+ na pierwsze i każde kolejne dziecko rodzice będą mieli czas do końca października. Środki zostaną wypłacone z wyrównaniem od lipca, nie ma więc obawy że przepadną. Im później złożony zostanie wniosek tym później wypłacone zostaną środki – najpóźniej powinny zasilić jednak konta do 31 grudnia 2019 roku.

Pamiętaj, że wniosek na 500 plus możesz składać online już od lipca. Wnioski w formie tradycyjnej można składać w późniejszym terminie. Zwróć uwagę na to, aby dane były wypełnione poprawnie. Jeśli wypełniasz wniosek online część z nich jest pobierania automatycznie z profilu zaufanego lub dowodu osobistego. Wszystkie informacje należy jednak zweryfikować.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
8682 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
20258 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
11576 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.