KONTA, LOKATY

CO TO JEST LOKATA STRUKTURYZOWANA?

17 GRUDNIA 2018

Szukasz sposobu na oszczędzanie pieniędzy i zastanawiasz się nad założeniem lokaty lub drobnymi inwestycjami? Jednym z rozwiązań jest lokata strukturyzowana. Poznaj zalety oraz wady tego rozwiązania. Wytłumaczymy również działanie tego produktu finansowego.

porownywarka lokata bankowych

Lokata strukturyzowana – podstawowe informacje

Zacznijmy o definicji, która z pewnością pozwoli nam lepiej zrozumieć działanie tego typu lokat. Lokata ustrukturyzowana to produkt, składający się z dwóch lub więcej instrumentów finansowych. Podstawowy instrument stanowi zazwyczaj lokata bankowa czy obligacje. Jest to część bezpieczna, zapewniająca nam, że po ukończeniu inwestycji otrzymamy zwrot całość lub części zainwestowanych pieniędzy. Jest to część oszczędnościowa, na którą przeznacza się większą część kapitału, zwykle nawet od 70 do 95%.

Drugi człon lokaty strukturyzowanej stanowi część inwestycyjna, zwana też opcjonalną. Ma ona na celu osiągnięcie zwrotu wyższego od gwarantowanego kapitału. Tę część stanowią bardziej ryzykowane inwestycje, takie jak akcje firm notowanych na giełdzie i inne potencjalne dochodowe opcje finansowe.

Lokata ustrukturyzowana jest produktem długoterminowym, zatem klient otwierają na okres dłuży niż dwa lata.

Którą lokatę strukturyzowaną wybrać?

Omawiany produkt finansowy jest oferowany przez wiele banków i instytucji. Musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby wybrać opcję najbardziej odpowiadająca naszym potrzebom. Proponujemy, abyś dokładnie przejrzał ofertę oraz opis wybieranej lokaty. Zwróć uwagę szczególnie n to, jak część wpłacanego przez Ciebie kapitału jest obejmowana ochroną. Niektóre banki pozwalają na zwrot 100% wpłaconych pieniędzy, nawet jeśli inwestycja nie wypracuje zysku. Występują także inne warianty i ochrą opcję ta jest tylko część kapitału początkowego. Warto dowiedzieć się również:

  • - jaki jest czas trwania lokaty,
  • - w jaki sposób będą inwestowane pieniądze pochodzące z części opcjonalnej,
  • - jak obliczany jest Twój zysk,
  • - jakie są warunki oraz skutki wcześniejsze likwidacji lokaty.

Zalety oraz wady

Na założenie lokaty strukturyzowanej decydujemy się dlatego, aby zyskać. To rozwiązania pozwala zarobić znacznie więcej niż tradycyjna lokata. Zarobić możemy znacznie więcej, ale wszystko zależy o aktualnych notować konkretnych produktów finansowych. Jeśli zdecydujemy się na ofertę, która gwarantuje nam zwrot całego kapitału, nie jesteśmy narażeni na ryzyko związane z inwestycją, a przychody z pewnością będą wyższe niż z zwykłych lokat bankowych w rankigach.

Jeśli decydujemy się na lokatę strukturyzowaną, która nie gwarantuje nam całkowitego zwrotu kapitału ryzykujemy pewną kwotę. Tego typu inwestycja wymaga pewnej znajomości rynku i nie tylko. Aby obliczyć zysk, musimy wykazać się wiedzą. Dodatkowo, gdy decydujemy się na to rozwiązanie nie jesteśmy w stanie określić konkretnym zysków, które możemy osiągnąć. Długoterminowość omawianego produktu prowadzi również do tego, że blokujemy swoje środki na wiele miesięcy lub lat.

Lokata strukturyzowana to jedna z opcji, która pozwala nam oszczędzać i inwestować pieniądze. Jeśli chcemy zdecydować się na takie rozwiązanie, warto przeanalizować wyżej wymienione kwestie. Możesz skorzystać również z porównywarki lokat bankowych, aby podjąć dobrą decyzję.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.