KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT BEZ ZAŚWIADCZEŃ - JAK GO DOSTAĆ?

8 LISTOPADA 2016

Zdarza się, że niezwłocznie potrzebujemy zastrzyku gotówki. Kiedy bardzo zależy nam na czasie, rozwiązaniem może być kredyt bez zaświadczeń, czyli tzw. kredyt na dowód, bowiem w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum. Omija nas długotrwały proces weryfikacji, nie musimy dostarczać dokumentów od pracodawcy. Na czym polega kredyt bez zaświadczeń i gdzie możemy się o niego starać?

obliczamy swoją zdolność kredytową

Gdzie starać się o kredyt na dowód?

Najczęściej o gotówkę bez zaświadczeń możemy starać się w instytucjach pozabankowych.

Wiele banków nie decyduje się na udzielanie kredytów na dowód, jednak niektóre z nich wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Kredyt bez zaświadczeń jest bowiem bardzo wygodny, kiedy zależy nam na czasie – a takie sytuacje przecież się zdarzają – wymaga bowiem jedynie minimalnych formalności.

Kredyt bez zaświadczeń w banku

Najczęściej do rozpatrzenia wniosku o kredyt bez zaświadczeń wystarczy wypełnić oświadczenie, w którym deklarujemy wysokość swoich zarobków, a następnie przedstawić wyciągi z rachunku, które potwierdzają nasze dochody. Nie jest wymagany druk wydany przez pracodawcę, co znacznie skraca okres oczekiwania i dzięki czemu wszystkie formalności można realnie załatwić w ciągu jednego dnia.

Niektóre banki wymagają jednak potwierdzenia naszych dochodów u pracodawcy. W przypadku kredytu bez zaświadczeń wystarczy jednak jedynie podać kontakt do osoby odpowiadającej za nasze wynagrodzenie. Informacje te sprawdzane są telefonicznie lub mailowo, dlatego też taka weryfikacja jest szybka i wygodna. W

przypadku kredytu na dowód nie ma konieczności przedstawiania dokumentów od pracodawcy - wystarcza kontakt telefoniczny. Z tego typu wymaganiami możemy jednak spotkać się w banku - w instytucji pozabankowej do otrzymania gotówki potrzebny nam będzie jedynie dowód.

Największe szanse na otrzymanie kredytu bez zaświadczeń w banku mają osoby wnioskujące o kredyt tam, gdzie posiadają konto osobiste, na które co miesiąc przelewane są ich dochody. Większe szanse mają również ci, którzy niedawno skończyli terminowo spłacać zadłużenie w danym banku, a ich sytuacja zarobkowa się nie zmieniła. W tych przypadkach formalności będą ograniczone do niezbędnego minimum, a wspomniane osoby kredyt mają praktycznie w kieszeni.

Kredyt bez zaświadczeń w firmie pożyczkowej

Łatwiej niż w banku kredyt na dowód otrzymamy w instytucji pozabankowej. W tym przypadku będzie nam potrzebny tylko skan dowodu osobistego i, najczęściej, wyciąg z konta. W tym przypadku należy jednak uważać i dokładnie przeczytać warunki umowy. Najlepiej skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże nam dobrać ofertę bez kruczków. 

Pozabankowe pożyczki bez zaświadczeń są często wysoko oprocentowane, dobierając ofertę musimy więc wziąć pod uwagę fakt, czy będziemy w stanie spłacić odsetki. Dokładna analiza dostępnych ofert pozwoli nam wyłonić tę najkorzystniejszą. Niektóre firmy pożyczkowe pierwszej pożyczki udzielają zupełnie za darmo. Jedynym warunkiem jest spłata zadłużenia w terminie - najczęściej w ciągu 30 lub 60 dni.

Jeśli potrzebujemy więcej czasu na spłatę, możemy zdecydować się na chwilówkę ratalną, dzięki czemu spłatę rozłożymy na kilka lub kilkanaście miesięcy. 

Plusy kredytu bez zaświadczeń

Niewątpliwym plusem kredytu na dowód jest fakt, iż aby go zaciągnąć, wymagane jest jedynie minimum formalności. Pieniądze otrzymujemy szybko, krótki jest również sam proces ubiegania się o nie. W zasadzie wszystko można załatwić przez internet, w związku z tym środki pojawiają się na koncie najczęściej tego samego dnia.

Najczęściej należy wysłać do instytucji finansowej skan dowodu osobistego lub wypełnić formularz, w którym podamy niezbędne dane. Poza tym w niektórych przypadkach musimy również przesłać mailem wyciąg z konta.

Minusy kredytu bez zaświadczeń

Należy jednak zwrócić uwagę na to, iż dla banku kredyt udzielany bez zaświadczeń oznacza większe ryzyko. Musimy więc liczyć z tym, iż otrzymamy gorsze warunki niż osoby, które przechodzą standardową procedurę kredytową i dostarczają wszelkie wymagane zaświadczenia.

Niewątpliwym minusem kredytu na dowód jest więc fakt, iż najczęściej będzie on oprocentowany wyżej, niż zadłużenie wymagające dłuższej procedury weryfikacyjnej. Często udzielany jest również na krótszy okres, a jego maksymalna kwota jest niższa niż w przypadku standardowej opcji.

Jeśli decydujemy się na zapożyczenie w instytucji pozabankowej, należy również wziąć pod uwagę fakt, iż za wszelkie opóźnienia w spłacie najpewniej zapłacimy dotkliwe kary.

Na co należy uważać w przypadku kredytu bez zaświadczeń?

Kredyt na dowód, mimo iż jest bardzo wygodną opcją, z pewnością jest jednocześnie mniej opłacalny niż standardowy kredyt zaciągany w banku. Dlatego też należy podchodzić do niego ostrożnie. Przed podjęciem decyzji koniecznością jest dokładne przeczytanie umowy, szczególnie, gdy zapożyczamy się w instytucji pozabankowej. Parabanki często stosują w umowach kruczki, dobrze jest więc przyjrzeć się temu pod okiem kogoś, kto zna się na temacie.

Kredyt ten jest również bardzo łatwy do zaciągnięcia, w związku z tym istnieje ryzyko wpadnięcia w pułapkę zadłużeń. Jeśli potrzebujemy pieniędzy na wyjazd czy remont, łatwo jest nam wnioskować o szybki kredyt bez zaświadczeń, który możemy dostać od ręki. Trudniej byłoby nam oszczędzać na dany cel. Dlatego też należy zachować rozsądek i rzetelnie ocenić swoje możliwości finansowe, po to, aby później nie okazało się, że rata zaciągniętego na szybko kredytu po oprocentowaniu jest niemal tak wysoka, jak nasze miesięczne zarobki.

Na osoby decydujące się na tego typu zadłużenie w instytucjach pozabankowych czeka jeszcze jedna pułapka, a mianowicie ryzyko bycia oszukanym. Zanim zdecydujemy się na przesłanie danych z dowodu osobistego lub jego skanu, zapoznajmy się dokładnie z firmą, której chcemy powierzyć takie informacje. Może się bowiem okazać, iż jest to oszust wyłudzający dane, aby później wnioskować o wysokie pożyczki podając się za nas.

Gdzie szukać kredytu na dowód?

W związku z tym, że takie pożyczki udzielane są zarówno przez banki, jak i przez instytucje pozabankowe, mamy do wyboru wiele źródeł dodatkowej gotówki. W doborze oferty w instytucjach pożyczkowych pomoże nam specjalna porównywarka pożyczek. Stanowi ona ranking chwilówek, w którym znajdziemy najważniejsze informacje na temat ofert i warunków spłaty. Warto dobrze prześledzić oferty, aby wybrać tę bezpieczną i opłacalną.

W przypadku pożyczki bez zaświadczeń w banku jesteśmy w mniejszym stopni narażeni na bycie oszukanymi. Zainteresowani ciekawe oferty znajdą w naszym Rankingu pożyczek bankowych - zawarliśmy tam również informacje na temat wymaganych w przypadku danej oferty formalności.

Jeśli wolisz skorzystać z pomocy doradcy, wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca oddzwoni do Ciebie i pomoże wybrać najlepszą ofertę kredytu bez zaświadczeń.


Kredyt na dowód jest bardzo wygodną opcją, dlatego wzbudza wyjątkowo duże zainteresowanie wśród konsumentów. Należy jednak, tak jak w przypadku każdego innego zadłużenia, dobrze ocenić swoje możliwości finansowa przed podjęciem decyzji. Jeśli jednak zachowamy zdrowy rozsądek, kredyt bez zaświadczeń może ułatwić nam życie.


Tekst: Olga Gierszal


Zapisz się do naszego newslettera.
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz, bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5868 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13692 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7824 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.