TELEKOMY

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA FERIE?

23 STYCZNIA 2018

Okres ferii zimowych jest wyczekiwany nie tylko przez najmłodszych, ale także przez rodziców. To czas, w którym wspólnie ze swoimi dziećmi możemy cieszyć się urokami zimy. Większość z nas ferie zimowe spędza na południu Polski, aktywnie wypoczywając na górskich stokach i kurortach turystycznych. Jeżeli nie chcemy, by podczas wyjazdu nie zaskoczyły nas żadne przykre niespodzianki, musimy go odpowiednio zaplanować. W niniejszym artykule podpowiemy, co warto ze sobą zabrać na ferie zimowe.

najlepszy internet mobilny na ferie

Ciepłe ubranie to podstawa

Spędzając wiele godzin na zewnątrz, gdzie panuje niska temperatura, a wokół wszędzie leży śnieg, nietrudno nabawić się przeziębienia lub grypy. By tego uniknąć, musimy na wyjazd zabrać ze sobą odpowiednie ubranie.

Należy wcześniej przemyśleć, jak będziemy spędzać ferie i dobrać garderobę w taki sposób, by móc ubierać się na cebulkę. W ten sposób mamy możliwość kontrolowania temperatury swojego ciała. Zdecydujmy się na odzież techniczną, czyli wykonaną z materiałów oddychających, ale także wodo- i wiatroszczelnych.

Kupując poszczególne części garderoby, które potrzebne nam będą na wyjazd, kierujmy się ich funkcjonalnością, kwestie wizualne pozostawmy na drugim planie.

Jeśli planujemy wycieczkę w góry, powinniśmy także pomyśleć o odpowiednim ubraniu. W tym przypadku priorytetem jest termoaktywna bielizna, ciepła, przeciwwiatrowa kurtka i obowiązkowo czapka, szalik, rękawiczki. Nie bez znaczenia jest również rodzaj obuwia – powinno być ono przystosowane do pieszych, górskich wycieczek.

Odpowiedni sprzęt sportowy

Ferie zimowe przede wszystkim kojarzą nam się z jazdą na nartach lub na desce snowboardowej. Jeśli jesteśmy amatorami narciarskich wyczynów na stoku, pewnie posiadamy własny sprzęt. Co jednak zrobić, gdy dopiero zaczynamy przygodę ze sportami zimowymi?

W tej sytuacji nie jest dobrym pomysłem kupowanie nowego sprzętu, znacznie rozsądniej będzie go wypożyczyć, a tym samym będziemy mogli w przyszłości określić, jakie mamy co do niego wymagania.

Niezależnie od tego, czy w góry przyjeżdżamy z własnym sprzętem sportowym, czy go wypożyczamy, zawsze i bezwzględnie powinniśmy pamiętać o kasku. Mimo tego, że w Polsce nakaz noszenia kasku ochronnego obowiązuje dzieci do lat 16, to mając na uwadze własne bezpieczeństwo, każdy narciarz lub snowboardzista powinien posiadać go w swoim wyposażeniu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mimo że wybierając się na ferie zimowe w góry, mamy nadzieję przynajmniej na kilka dni odcięcia się od szarej rzeczywistości, minimalny kontakt ze światem musimy zachować, gdyż być może będzie to miało wpływ na nasze bezpieczeństwo.

W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia musimy mieć możliwość wezwania pomocy. Dlatego podczas wyjazdu zawsze należy mieć przy sobie telefon komórkowy.

Jeśli mielibyśmy coś doradzić w tej kwestii, zdecydowanie lepszym pomysłem jest telefon na abonament, który w żaden sposób nas nie ogranicza – połączenie możemy wykonać zawsze, w przeciwieństwie do telefonu na doładowania. Jeśli w związku z wyjazdem zastanawiamy się nad kupnem telefonu na abonament, w podjęciu decyzji może pomóc przygotowana przez nas porównywarka abonamentów.

Skoro musimy mieć przy sobie telefon, nie możemy również zapomnieć o ładowarce (warto także wziąć samochodową) oraz powerbanku, który pozwoli nam naładować komórkę w razie braku dostępu do prądu.

Odpoczywając na feriach zimowych, warto mieć także dostęp do Internetu, dzięki któremu będziemy mogli znaleźć najlepszą restaurację w mieście lub sprawdzić zbliżające się ważne wydarzenia. Mimo że wiele miejsc udostępnia darmowy Internet, powinniśmy jednak wykupić najlepszy internet mobilny, dzięki czemu w każdej chwili będziemy mogli zajrzeć do sieci.

Jeśli podróżujemy samochodem, szczególnie musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy, więc na wyprawę w góry należy zabrać linki holownicze, a także na wszelki wypadek łańcuchy na koła, bez których nie obejdziemy się na oblodzonej nawierzchni.


Odpowiednie ubranie na górskie wycieczki, sprzęt sportowy, a także telefon z dostępem do internetu mobilnego – okazuje się, że wyjazd na ferie zimowe nie musi być skomplikowany. Wystarczy odpowiednio wcześniej przygotować sobie listę wszystkich rzeczy do zabrania i spraw do załatwienia (jak np. wykupienie polisy ubezpieczeniowej na ferie) i w miarę postępów i zbliżającego się wyjazdu, skreślać z niej kolejne pozycje.


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6093 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14217 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8124 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.