TELEKOMY

JAKI ABONAMENT I TELEFON WYBRAĆ DLA STUDENTA?

20 SIERPNIA 2018

Smartfon, nielimitowany internet i jak najniższy rachunek od operatora telefonicznego – dla młodych ludzi telefon komórkowy jest dzisiaj podstawą funkcjonowania, gdyż życie towarzyskie toczy się nie tylko w realnym świecie, ale również w wirtualnej rzeczywistości. Jeżeli jednak Twój ograniczony studencki budżet nie pozwala Ci na zakup nowego flagowca spod znaku Apple lub Samsunga i nie chcesz przepłacać za abonament, to sprawdź jakie oferty mogą przykuć Twoją uwagę.

jaki abonament wybrac dla studenta

Zamiast abonamentu telefon na kartę

Abonament zawsze wiąże się z ryzykiem naliczenia dodatkowych kosztów, które mogą okazać się zbyt wysokie pod koniec miesiąca. Doświadczenie pokazuje jednocześnie, że oferty abonamentowe często wypadają mniej korzystnie od coraz powszechniejszych pakietów nielimitowanych oferowanych przez operatorów w rozwiązaniach na kartę.

Stała opłata miesięczna w przedziale od 19 do 29 zł (w zależności od pakietu i operatora) może zagwarantować nieograniczoną pulę minut na rozmowy, smsy oraz określoną ilość gigabajtów do wykorzystania na internet mobilny, przesyłanie plików oraz odtwarzanie multimediów. Rozwiązania dla młodzieży oraz studentów posiada każdy duży dostawca usług telekomunikacyjnych w kraju, tworząc również odrębne sieci wirtualne, których oferta skierowana jest głównie do osób młodych.

Co musi mieć w sobie telefon?

O ile sam pakiet na kartę nie jest dużym kosztem nawet na kieszeń studenta i wiesz ile dokładnie miesięcznie zapłacisz, a jeżeli nie masz środków, to po prostu nie doładowujesz konta – to wybór telefonu będzie już o wiele większym problemem. Przy wyborze właściwego smartfona warto rozważyć następujące kwestie:

  • stosunek jakości do ceny – określ swoje możliwości finansowe i sprawdź ile w danym zakresie cenowym możesz wymagać od telefonu;
  • właściwe podzespoły – w dzisiejszych telefonach dla płynności działania liczy się przede wszystkim RAM, porządny procesor oraz oczywiście pamięć lub możliwość jej rozszerzenia kartą pamięci;
  • aparat pozwalający na wykonywanie przyzwoitych zdjęć – jeden z najważniejszych podzespołów w dzisiejszych telefonach zaraz obok GPSu i anteny WiFI;
  • bateria o zadowalającej żywotności – tak, aby telefon wytrzymał co najmniej od rana do momentu położenia się spać.

Flagowe modele znanych marek kosztują powyżej kilku tysięcy złotych. Azjatyckie, mniej znane marki, oferują jednak podobne podzespoły i funkcjonalności za o wiele mniejsze pieniądze. Przykładem jest tak popularny wśród Polaków producent Xiaomi, który w swoich salonach udostępnia nowe modele od 500 złotych (a flagowe w okolicach 1000 zł). Co prawda nie są to najnowsze Samsungi Galaxy ani iPhony, jednak spełniają wymagania dzisiejszego pokolenia dwudziestoparolatków i nie kosztują kilku pensji.

Dzięki naszej porównywarce możesz znaleźć wszystkie oferty operatorów komórkowych w jednym miejscu. Jesteśmy pewni, że znajdziesz opcję, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10056 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
23464 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
13408 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.