AKTUALNOŚCI

HOUSE FLIPPING – NA CZYM POLEGA

24 WRZEŚNIA 2019

Inwestowanie w nieruchomości kojarzona jest głównie z ich zakupem pod wynajem osobom fizycznym w celach mieszkaniowych lub firmom pod lokale handlowo-usługowe. Coraz większą popularność zyskuje sobie jednak tak zwany house flipping, czyli w bezpośrednim tłumaczeniu przerzucanie. Inwestor kupuje nieruchomość, odnawia ją, a następnie odsprzedaje z zyskiem w relatywnie krótkim okresie czasu (na przykład paru miesięcy). Zobacz, jak to działa.

house flliping

Polacy chętnie inwestują w nieruchomości

W momencie gdy stopy procentowe w Polsce są niskie, dzięki czemu Polacy mają dostęp do tanich kredytów hipotecznych, a dynamika zarobków cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie, dużą popularność zaczyna zyskiwać sobie inwestowanie nadwyżek kapitałowych właśnie w nieruchomości. Te kojarzą się bowiem ze stabilnością, pasywnym dochodem oraz możliwością odsprzedaży z zyskiem po kilku dekadach.

House flipping – podstawowe informacje

House flipping oferuje jednak inne podejście do zarabiania na nieruchomościach, gdzie najważniejsze jest znalezienie nieruchomości bardzo taniej– im tańsze mieszkanie i im lepsza jego lokalizacja, tym więcej flipper będzie w stanie na nim zarobić. Nawet jeżeli w celu sfinansowania inwestycji będzie musiał skorzystać z kredytu na mieszkanie.  

Nieruchomość, którą chcemy sprzedać, powinna robić wrażanie, ale koszt remontu nie może być wysoki. Dlatego po zakupie mieszkania (zazwyczaj z rynku wtórnego) istotnym jest jego odświeżenie bądź modernizacja, które sprawią, że nieruchomość stanie się atrakcyjna. Bardzo często inwestorzy kierują się również metodologią tak zwanego home stagingu – dodawania niewielkich akcentów, które zwiększają atrakcyjność wizualną czterech kątów.

Po zakupie taniego mieszkania i po jego r remoncie, przychodzi czas na sprzedaż. Jak wynika z opinii doświadczonych inwestorów zajmujących się flippingiem czas oczekiwania na sprzedaż nieruchomości to średnio trzy miesiąc, ale czasami proces trwa znacznie dłużej. Taka inwestycja potrafi przynieść jednak zysk rzędu kilkudziesięciu złotych (po odliczeniu kosztów zakupu, kredytu hipotecznego, remontu i właściwego wypromowania ogłoszenia sprzedaży lub współpracy z biurem nieruchomości).

Ile można zarobić na rynku nieruchomości?

Niezaprzeczalnie osoby początkujące na rynku nieruchomości mogą mieć problem ze sprawnym przeprowadzeniem flippa – szczególnie jeżeli kupowana nieruchomość obciążona jest zadłużeniem lub pojawiają się problemy ze spółdzielnią mieszkaniową. Z drugiej jednak strony w krótkim terminie można zarobić średnio 20% na jednym mieszkaniu, nie musząc inwestować w jego pełne wyposażenie i szukać godnych zaufania lokatorów.

To czy postawisz na jednorazowy zarobek, czy też na pasywny dochód z wynajmu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. House flipping jednak niezaprzeczalnie jest ciekawą alternatywą.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6378 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14882 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8504 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.