AKTUALNOŚCI

PODWÓJNY PODATEK OD EMERYTÓW – BŁĄD W SYSTEMIE TWÓJ E-PIT

24 CZERWCA 2019

W tym roku Polacy mogli rozliczać się samodzielnie online używając systemu Twój e-PIT. Mozliwość ta miała ułatwić wysyłanie rozliczeń podatkowy za rok 2018. Okazało się, że pojawił się błąd, który doprowadził do tego, że około 40 tysięcy emerytów zapłaciło podatek dwa razy. Sprawdź, co się stało!

blad w systemie twoj e-pit

Dodatkowy podatek dla emerytów

Okazuje się, że system e-PIT żądał części emerytów zapłaty dodatkowego podatku. Mowa tutaj o sporych sumach. System nie odróżniał emerytów mieszkających w Polsce od tych, mieszkających za granicą. Doprowadziło to do pomyłki, na której seniorzy stracili pieniądze.

System nie miał prawa ściągać podatku od osób pobierających świadczenia emerytalne i mieszkających np. Niemczech, Czechach, Włoszech lub innych krajach na stałe. W systemie jednak nie widniała informacja, czy senior jest rezydentem czy też nie.

Emerycie mogli stracić duże sumy

Podobno system przypominał o wezwaniach do zapłaty i informował o tym, że naliczane będą odsetki. Dziennik, który zająć się tą sprawą skontaktował się z Ministerstwem Finansów.

Według odpowiedzi, którą otrzymali dziennikarze, osoby, które zapłaciły podatek niesłusznie, mogą liczyć na zwrot sumy w przeciągu 30. dniu od wydania decyzji.

Gazeta Wyborcza przytoczyła wypowiedzi emerytów, którzy padli ofiarami tego błędu.

Źródł: https://bit.ly/2WZLTRD

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami finansowymi, zapraszamy to śledzenia naszego bloga. 


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5736 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13384 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7648 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.