AKTUALNOŚCI

PROGRAM CIĄŻA PLUS - NA CZYM BĘDZIE POLEGAŁ?

6 SIERPNIA 2019

Obecne programy rządu nakierowane na wsparcie rodziców są cały czas rozwijane. Oprócz wprowadzonego w tym roku programu 500 plus na każde dziecko niezależnie od wysokości zarobków gospodarstwa domowego, politycy myślą również o wsparciu przyszłych mam. W ramach programu Ciąża Plus spodziewające się dziecka kobiety będą mogły liczyć przede wszystkim na darmowe leki. Oprócz tego program ma zrewolucjonizować szpitalną dietę ciężarnych, stawiając na lepsze jakościowo produkty.

program ciaza plus -na czym będzie polegal

Leki dla mam z całkowitą refundacją

Według założeń programu Ciąża Plus powstanie lista leków, które będą w pełni refundowane. Chodzi głównie o medykamenty, które ratują życie i zdrowie zarówno matki oraz dziecka, a dodatkowo są najczęściej wykorzystywane w ciąży. Kolejnym elementem ma być zmiana sposobu żywienia ciężarnych w polskich szpitalach.

W tym celu mają zostać wprowadzone ustandaryzowane wymogi, których do tej pory brakowało. Stawka żywieniowa dla kobiet w ciąży przewidziana na jeden dzień ma wzrosnąć z 14 złotych do 32 złotych, dzięki czemu będą mogły liczyć na o wiele lepiej zbilansowane posiłki i dania wykonane z lepszych jakościowo produktów. Ta część programu ma wejść w życie jeszcze przed październikiem i roboczo nazywana jest jako „Dieta mamy”. Co do części związanej z refundacją części leków, rząd obecnie prowadzi prace i z całą pewnością będzie chciał zakończyć je jeszcze przed jesiennymi wyborami.

Program częściowo ma być finansowy z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), a pierwsze pomysły jego wdrożenia pojawiły się już w zeszłym roku. Jak na razie nie podano jednak dokładnych dat jego pełnego wdrożenia, ani oficjalnych szczegółów.

Szczegóły programu Ciąża Plus – co wiemy?

Chociaż nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów programu Ciąża Plus to według obecnych ustaleń jego zasady będą wyglądały następująco:

  • Darmowe leki będą mogły otrzymywać wszystkie kobiety ciężarne (przez cały okres trwania ciąży);
  • Program obejmie kobiety w ciąży, które korzystały z metody in vitro;
  • Świadczenie ma dotyczyć leków na receptę, objęte zostaną nim najpopularniejsze specyfiki (które będą oznaczane literą „C”), głównie zwalczające cukrzycę, leczące nadciśnienie, czy też pomagające utrzymać ciążę;
  • Lista nie obejmie z pewnością suplementów diety oraz preparatów witaminowych.

Recepty na refundowane w stu procentach leki w ramach programu Ciąża Plus będą mogli wydawać lekarze specjaliści, w tym położnicy oraz ginekolodzy z podpisana umową z NFZ. Dodatkowo podobną receptę będzie mógł wystawić lekarz pierwszego kontaktu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu 500 plus, zapraszamy na naszego bloga.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6522 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15218 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8696 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.