AKTUALNOŚCI

REVOLUT - CO TO JEST?

2 PAŹDZIERNIKA 2019

Zagraniczne wyjazdy pod względem korzystania z kart płatniczych mogą być bardzo uciążliwe. Niekorzystne przewalutowania bankowe, prowizje przy wypłacie z bankomatów, przez które nigdy tak naprawdę nie wiesz, jaką kwotą zostanie obciążone Twoje konto. Dotychczas jedyną alternatywą było posiadanie kart walutowych, jednak jeżdżąc  w różne miejsce na świecie potrzebowałeś ich co najmniej kilku. Rozwiązanie tego problemu już cztery lata temu zaprezentowała brytyjska spółka Revolut, z branży technologii finansowej, wprowadzając przedpłaconą kartę wielowalutową, która umożliwia wymianę walut po kursach zbliżonych do międzybankowych.

co to jest revolut

Revolut - karta walutowa i kantor w Twoim telefonie

Działanie Revoluta opiera się na aplikacji mobilnej. Użytkownik pobiera ją na smartfona, rejestruje konto i potwierdza swoją tożsamość (skanując dowód, prawo jazdy lub paszport), podpina do konta jedną z dostępnych form płatności (karta płatnicza, przelew, Google Pay, itp.) i deponuje środki na koncie. Następnie może je wymieniać na wszystkie z najpopularniejszych walut korzystając z atrakcyjnych kursów – często lepszych od tych oferowanych przez kantory online i z pewnością lepszych od tradycyjnych kantorów.

Użytkownik może również (całkowicie za darmo lub w wersjach z płatnym abonamentem) zamówić fizyczną kartę płatniczą, z której będzie mógł dokonywać darmowych wypłat z bankomatów na całym świecie. Korzystanie z Revoluta w podstawowej wersji jest całkowicie darmowe. W opcji bezpłatnej użytkownik ma dostęp do ponad 150 walut i kursów międzybankowych, wymiany do 30 walut miesięcznie w kwocie do 20 tysięcy złotych bez dodatkowych opłat i wypłat z bankomatów w kwocie do 800 złotych (lub równowartości) miesięczne bez prowizji. Opcje płatne (29,99 zł miesięcznie lub 49,99 zł miesięcznie) dają dostęp do spersonalizowanej karty płatniczej, wyższych limitów na darmowe operacje oraz dodatkowych bonusów w postaci ubezpieczeń, priorytetowej obsługi, czy też wymiany kryptowalut.

Jak Revolut działa w praktyce?

revolut

Aby najlepiej zobrazować działanie karty Revolut wyobraź sobie, że wybierasz się na wakacje do Chorwacji. Przed wyjazdem przelewasz na swoje konto Revolut około 1500 złotych, które wymieniasz na kuny.

Po dotarciu na miejsce udajesz się do najbliższego bankomatu i wypłacasz równowartość 800 złotych, za co nic nie płacisz (upewnij się najpierw czy sam dostawca bankomatu nie pobiera własnej prowizji), a przy każdej kolejnej wypłacie powyżej tej kwoty dopłacasz prowizję w wysokości 2% (co często jest bardziej opłacalne niż wymiana złotówek na kuny już w samej Chorwacji). W miejscach gdzie to możliwe płacisz kartą, a na straganach korzystasz z gotówki, którą wypłaciłeś.

Po udanym urlopie wracasz do Polski i po drodze zatrzymujesz się w Austrii (gdzie obowiązującą walutą jest euro, a na karcie Revolut posiadasz jeszcze kuny, możesz przewalutować je na euro i płacić na lokalnych stacjach i w restauracjach. Co najfajniejsze, nawet nie posiadając waluty danego kraju na karcie Revolut, system sam dokona za Ciebie przewalutowania po kursie międzybankowym.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6378 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14882 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8504 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.