DORADCA KLIENTA

BLIK – CZY WARTO?

21 GRUDNIA 2018

BLIK jest polskim standardem płatności mobilnych, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2015 roku. Umożliwia dokonywanie płatności w Internecie, jak i za codzienne zakupy przy wykorzystaniu smartfona. Dodatkowo BLIK pozwala wypłacać środki z bankomatów i przelewać pieniądze na inne rachunki bankowe. Korzystając z tego rozwiązania oferowanego obecnie przez większość polskich banków, możesz zapomnieć o konieczności posiadania przy sobie różnego rodzaju kart płatniczych.

blik

Jak działa BLIK i czy się opłaca?

Działanie usługi BLIK opiera się na generowaniu sześciocyfrowych kodów, które przekazywane są przez aplikację mobilną Twojego banku. Kod ten podajesz podczas płatności w celu jej autoryzacji, a transakcję potwierdzasz na telefonie (w aplikacji mobilnej poprzez podanie PIN-u, hasła lub obecnie odcisku palca lub zeskanowanie tęczówki oka).

Sześciocyfrowe kody BLIK możesz podawać w terminalu płatniczym, w bankomacie, jak i podczas zakupów w Internecie. Autoryzacja przekazywana jest przez punkt odbioru (akceptanta) do Polskiego Standardu Płatności, gdzie kod jest weryfikowany, następuje identyfikacja banku i przekazanie do niego szczegółów transakcji. Następnie bank autoryzuje operację, która realizowana jest w czasie rzeczywistym.

W ostatnich miesiącach mogłeś zauważyć, że banki mocno reklamują i promują wśród swoich użytkowników korzystanie z BLIKa. Czemu tak się dzieje? Nie chodzi jedynie o szybkość i wygodę realizacji transakcji bez potrzeby posiadania karty, ale głównie o ograniczenie kosztów dla samej instytucji finansowej. Omijając pośrednika, którym jest wydawca różnego rodzaju kart płatniczych (Visa i MasterCard) bank oszczędza na prowizjach, które musi wypłacać za obsługę transakcji przy ich użyciu.

Nie potrzebujesz terminala

Polski Standard Płatności uzupełnił swoje usługi o mPOS czyli mobilny punkt autoryzacji transakcji. W związku z tym przedsiębiorca nie musi posiadać w punkcie handlowo-usługowym terminala tylko może realizować transakcje z poziomu własnej aplikacji mobilnej w momencie, gdy klient chce zapłacić BLIKiem.

Przelew na numer telefonu?

Jedną z największych zalet BLIKa jest możliwość wykonania przelewu do danej osoby nie znając jej numeru konta bankowego, a jedynie numer telefonu. Jeżeli znajomy lub członek rodziny również korzysta z BLIKa to możesz przesłać mu środki podając jedynie numer komórkowy.

W takiej formie przelew trwa zaledwie kilka sekund – wybierasz kontakt z książki lub wpisujesz numer, zatwierdzasz sześciocyfrowym kodem, a odbiorca otrzymuje przelew po kilku sekundach. Wiemy, że wielu z Was poziada wiele rodzajów kart płatniczych, dlatego BLIK może okazać się dobrym, praktycznym rozwiązaniem.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6093 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14217 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8124 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.