DORADCA KLIENTA

CZY WARTO WZIĄĆ KREDYT NA SAMOCHÓD Z SALONU?

21 MAJA 2019

Chociaż w Polsce nadal dominują samochody używane, to wielu z nas marzy o kupnie nowego auta bezpośrednio z salonu. Modele średniej klasy z atrakcyjnym wyposażeniem to sporo koszt, na który niewielu z nas może sobie pozwolić bez regularnego odkładania pieniędzy. Czy więc zamiast płatności z góry gotówką warto wziąć kredyt na samochód z salonu? Sprawdźmy to!

czy warto wziac samochod na kredyt

Kredyt na samochód – co oferują banki?

Jeżeli zastanawiasz się, czy kupno samochodu osobowego na kredyt bez bik jest dobrym pomysłem, to musisz wiedzieć, że rozwiązanie takie jest niezwykle popularne. Gdyby tak nie było, banki komercyjne nie oferowałyby dedykowanych  produktów, jakimi są kredyty na samochód, gwarantujące atrakcyjne warunki spłaty, w tym niskie oprocentowanie.

Kredyt samochodowy to specyficzna forma kredytu celowego, w przypadku którego umowa jasno podaje cel pozyskania finansowania z banku. Zabezpieczeniem banku w przypadku udzielenia takiej pożyczki będzie właśnie nabywany samochód. Jeżeli nie udałoby Ci się, więc wywiązać z umowy kredytowej i spłacić całości zadłużenia, bank może przejąć pojazd.

Kredyt bez BIK dopasowany do Twoich możliwości

Jeśli w grę wchodzi pożyczka na samochód banki oferują trzy najpopularniejsze metody spłaty i finansowania. W wersji standardowej wartość auta wraz z odsetkami rozkładana jest na comiesięczne raty spłacane w założonym w umowie okresie. Istnieje również możliwość skorzystania z kredytu jedno-ratalnego – w tym przypadku wnosisz wkład własny, a resztę kwoty pokrywasz jedną ratą (w terminie określonym przez bank). Dużą popularnością cieszą się również spłaty balonowe – płacisz relatywnie niskie raty odpowiadające na przykład za 80% wartości pojazdu, a resztę kwoty wpłacasz na początku lub na końcu okresu kredytowania (podobne warunki jak w przypadku leasingu).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu samochodowego?

Fakt, że zakupiony przez Ciebie pojazd jest automatycznym zabezpieczeniem dla banku, zmniejsza wysokość oprocentowania kredytu na samochód na przykład w porównaniu z kredytem gotówkowym, przy którego wyborze nie podajesz konkretnego celu przeznaczenia pieniądzy. Porównując oferty banków pod kątem kredytów samochodowych,zwróć przede wszystkim uwagę na realną roczną stopę oprocentowania, czyli (RRSO). Jest to łączna wartość kosztów, które poniesiesz w związku z kredytem. Interesować Cię będzie również łączna kwota jaką będziesz musiał oddać przez cały okres kredytowania oraz oczywiście wysokość miesięcznej raty.

RRSO w 2019 roku dla najpopularniejszych kredytów samochodowych waha się od 7,30% do 11,70%.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6522 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15218 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8696 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.