DORADCA KLIENTA

CZYM ZAJMUJE SIĘ DORADCA FINANSOWY?

14 STYCZNIA 2020

Umiejętności sprzedażowe, łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi, analityczne podejście do problemu, czy nawet dobra prezencja – jak się okazuje, praca doradcy finansowego wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy z szerokiego zakresu produktów finansowych, ale wielu innych umiejętności. Wymagania mogą wydawać się wysokie, jednak czołówka najlepszych doradców finansowych w kraju zarabia cieszy się dobrym wynagrodzeniem, a pomagając klientowi w uzyskaniu kredytu, taki pracownik może dodatkowo liczyć na prowizję od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dowiedz się, czym doradcy finansowi zajmują się na co dzień.

doradca finansowy

Jak działają doradcy finansowi w Polsce?

Zakres obowiązków doradcy finansowego jest bardzo szeroki. Jest to osoba świadcząca usługi doradcze w przypadku bankowości osobistej i produktów inwestycyjnych. Najczęściej z pomocy doradcy korzystamy, gdy chcemy uzyskać kredyt hipoteczny lub szukamy korzystnego ubezpieczenia na życie. Oczywiście, te osoby mogą pomóc nam w podjęciu wielu innych decyzji finansowych.

Większość doradców działa niezależnie, aby móc współpracować z wieloma kredytodawcami oraz ubezpieczycielami, za swoją pracę pobierając prowizję. Tę wypłaca jednak instytucja finansowa, a klient nie musi się martwić o opłaty związane ze skorzystaniem z pomoc finansowej. Stawki prowizyjne mogą być naprawdę różne, jednak w przypadku kredytów hipotecznych wynoszą zazwyczaj około 2% od wartości kredytu.

Klient detaliczny korzystając z pomoc profesjonalisty, który orientuje się w aktualnej ofercie, może uzyskać znacznie lepsze warunki kredytowania.

Według wyliczeń za 2018 roku mediana zarobków niezależnych doradców wynosiła 4300 zł brutto, 25% najlepszych z nich zarabiało powyżej 6000 zł brutto. Wszystko zależne jest oczywiście od rynku, na którym działa doradca oraz ilości klientów, których obsługuje na co dzień lub których pozyskuje jednorazowo.

Doradztwo finansowe nie cieszy się dobrą opinią?

Interesując się pracą doradcy finansowego musisz wiedzieć, że zawód ten cały czas posiada w Polsce złą opinię. Przeciętny doradca kojarzony jest z osobą, której celem jest „nagonienie” klienta, a nie dbanie o jego jak najlepszy interes. Co prawda zmienia się to z upływem lat, musisz zdawać sobie jednak sprawę z negatywnego odbioru tej profesji w gronie sporej części rodaków.

Jeśli chcesz wziąć kredyt gotówkowy lub hipoteczny na wyższą sumę, rozważ skorzystanie z usług doradcy finansowego. Może okazać się, że specjalista wybierze dla Ciebie korzystną ofertę, a dodatkowo pomoże Ci z załatwieniem formalności.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6594 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15386 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8792 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.