DORADCA KLIENTA

GDZIE WYMIENIĆ WALUTĘ NA WAKACJE?

13 WRZEŚNIA 2019

Udajesz się na zagraniczne wakacje, w związku z tym potrzebujesz lokalnej waluty? Nie wiesz jednak , czy lepiej płacić na miejscu kartą walutową, wymienić środki w tradycyjnym kantorze, skorzystać z usługi kantoru online, czy też z używać elastycznych rozwiązań oferowanych przez aplikacje mobilne i karty wielowalutowe w podróży? Sprawdź, które rozwiązanie sprawdza się w określonych przypadkach. Jesteśmy pewni, że znajdziesz idealne rozwiązanie na wakacje.

gdzie_wymienic_walute

Wypłata gotówki z bankomatu lub kantora

To ile gotówki potrzebujesz na zagraniczny wyjazd i czy sprawdzą się rozwiązanie takie jak płatność kartą, czy wymiana waluty online, zależy od miejsca, w które się udasz. W obrębie Unii Europejskiej oraz strefy euro będziesz mógł liczyć na wiele nowoczesnych rozwiązań płatniczych, w związku z czym wystarczy Ci karta walutowa prowadzona w euro, funtach lub innej walucie.

Wybierając się w bardziej egzotyczne destylacje, warto pomyśleć o zabraniu większej ilości gotówki, oczywiście we właściwej walucie. Sprawy związane z wymianą waluty najbezpieczniej załatwić jeszcze w Polsce. Wizyta w kantorze może okazać się dobrym rozwiązaniem. Oczywiście na miejscu również będzie taka możliwość, ale warto sprawdzić, które rozwiązanie okaże się dla Ciebie korzystniejsze.  Co zrobić, kiedy zabraknie Ci pieniędzy? Ratunkiem może okazać się karta walutowa, gdyż za jej pomocą wypłacić potrzebną sumę w dowolnym bankomacie.

W przypadku, gdy potrzebujesz wymienić bardziej nietypową walutę (na przykład chcesz kupić japońskie jeny), a kantor nie będzie ich posiadał lub zaoferuje nieatrakcyjny kurs, wtedy warto pomyśleć o wymianie środków na jedną z walut międzynarodowych (euro lub dolar), a dopiero na miejscu skorzystać z usług miejscowego kantoru i wymienić pieniądze na lokalną walutę.

Kantory online, karty wielowalutowe i mobilna wymiana walut

Jeżeli podróżujesz przez kilka różnych krajów i wymieniane wielu środków płatniczych może stać się uciążliwe, weź pod uwagę korzystanie z usług kantorów online, kart wielowalutowych lub aplikacji mobilnych do wymiany walut.

Wtedy za pomocą jednej aplikacji możesz dokonywać transakcje w czasie rzeczywistym (po atrakcyjnych kursach, zbliżonych do tradycyjnych kantorów) i następnie dokonywać płatności korzystając z jednej karty lub zbliżeniowo przy użyciu telefonu (dzięki technologii NFC).

Dostęp do kart wielowalutowych oferuje w tym momencie wiele banków dostępnych w Polsce, a wirtualne karty wielowalutowe z dostępem do międzybankowych kursów wymiany możesz uzyskać w takich serwisach jak na przykład Revolut.

Jeżeli na wakacjach nie chcesz się niemile zaskoczyć z powodu problemów z pieniędzmi, zawsze miej przy sobie trochę gotówki w lokalnej walucie, kartę wielowalutową i zainstaluj na samartfonie aplikację umożliwiającą wymianę środków mobilnie, w czasie rzeczywistym. Wtedy będziesz mieć pewność, że jesteś gotowy na każdą ewentualność.

Szukasz korzystnej karty debetowej, kredytowej lub walutowej? Skorzystaj z naszej porównywarki finansowej i wybierz najkorzystniejszą opcję.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6378 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14882 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8504 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.