DORADCA KLIENTA

GOOGLE PAY - JAK DZIAŁA?

7 STYCZNIA 2020

Na świecie działa obecnie wiele usług i aplikacji umożliwiających bezgotówkowe płatności zbliżeniowe przy wykorzystaniu telefonu, a jedną z nich jest Google Pay. Chcąc korzystać z tej usługi, wystarczy zainstalować aplikację na swoim smartfonie, dodać kartę płatniczą do konta oraz posiadać funkcję NFC, umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie plików pomiędzy dwoma urządzeniami.

google pay

Google Pay jest dostępne w Polsce już 3 lata

Gdy Google Pay wchodziło na polski rynek w listopadzie 2016 roku, usługę udostępniono jedynie posiadaczom kont osobistych w Alior Banku. Obecnie klienci większości banków mogą korzystać z tej bezgotówkowej formy płatności, w której tradycyjna karta została zastąpiona telefonem.

Usługa jest promowana jako wygodny i bezpieczny sposób płacenia za zakupy w sklepach stacjonarnych, internecie oraz w aplikacjach bez konieczności podawania danych dotyczących karty. Wystarczy, że zbliżysz telefon do terminala lub zaakceptujesz transakcję w Internecie, aby środki zostały ściągnięte z Twojej karty (którą wcześniej podpiąłeś do aplikacji Google Pay).

Google Pay w Polsce obsługuje wszystkie karty kredytowe oraz debetowe wydawane przez Visę oraz Mastercard. Mogą to być również karty typu pre-paid, które w swojej ofercie posiada między innymi firma Revolut. Do portfela możesz dodać nieograniczoną ilość kart i ustawiać kartę domyślną. Ta będzie wybierana automatycznie kiedy przyłożysz telefon do terminala z funkcją zbliżeniową w sklepie (możesz też ręcznie wybrać inną kartę).

To świetne rozwiązanie dla osób, które nie są przekonana do tego, aby udostępnia swój numer karty kredytowej lub debetowej używanej na co dzień.

Aplikacja Google Pay dostępna jest na smartfony oraz na smartwatche. Różnica polega jedynie na tym, że w wersji na zegarki użytkownik nie ma możliwość skorzystania z dodatkowych funkcji, takich jak dodanie kart lojalnościowych, rabatowych, czy też biletów lotniczych.

Polacy lubią płacić mobilnie

W Polsce szeroko dostępne są różne możliwości bezgotówkowych płatności mobilnych. Można się o tym przekonać wyjeżdżając ,na przykład do krajów Europy Zachodniej, gdzie w niektórych miejscach płatności zbliżeniowe są nadal niemożliwe, nie mówiąc o płatnościach telefonem, które są rzadko spotykane.

Polska jako drugi kraj w Europie oraz szósty na świecie zdecydowała się wdrożyć sposób transakcji oferowanych przez Google. Jeżeli cenisz sobie wygodę i nie lubisz nosić ze sobą gotówki, a nawet karty, usługa z całą pewnością może pomóc Ci w codziennym funkcjonowaniu.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6594 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15386 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8792 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.