FINANSE A MOTORYZACJA

CZY SAMOCHODY ELEKTRYCZNE TO PRZYSZŁOŚĆ MOTORYZACJI?

25 KWIETNIA 2018

Za kilka lat z pewnością staną się bardziej popularne niż obecnie. Dlaczego konsumenci rzadko wybierają samochody elektryczne? Czy w przyszłości się to zmieni? Sprawdziliśmy to.

Dwa istotne czynniki

które mają wpływ na to, że konsumenci niechętnie kupują samochody elektryczne, to:

1. Ekonomia

Obecnie kupno samochodu elektrycznego jest za dużym wydatkiem, który będzie się zwracał zbyt wiele lat. Zdecydowanie są to pojazdy dla osób, które żyją ekologicznie i zależy im na włożeniu swojej drobnej cegiełki do poprawy czystości powietrza.

Rząd opracował projekt ustawy, która ma promować wśród Polaków przejście z paliwa na prąd. Rządzący jednak ostrzegają, że może się to wiązać ze znacznymi stratami finansowymi. Dlaczego tego typu pojazdy tak wiele kosztują? Jest to spowodowane przez jedną, istotną rzecz – baterię. Jej produkcja jest bardzo droga, a co za tym idzie, znacznie podnosi cenę pojazdu.

2. Stacje ładujące

Na tę chwilę brakuje stosownej infrastruktury, niezbędnej do ładowania samochodów elektrycznych. Według zapowiedzi ma się to zmienić do 2020 roku. Implementowaniem stacji „szybko ładujących” w Europie ma się zająć firma IONITY, którą założyła grupa BMW, Daimler AG (Mercedes), Ford, Volkswagen oraz Audi. Stacje te pozwolą na szybkie ładowanie ze względu na ich moc - do 350 kW. Mają pojawić się w 19 krajach Europy.

Walka Tytanów

Producenci samochodów zostali zmobilizowani do działania dzięki Tesli. Elon Musk od lat pracuje nad stworzeniem idealnego samochodu elektrycznego i jest coraz bliżej perfekcji. Ostatni model (Tesla 3) narobił wiele szumu medialnego, przez co pozostałe firmy również postanowiły pochwalić się swoimi wersjami elektryków:

  • Mercedes (model Concept EQ oraz EQA):

  • Volkswagen (I.D. VIZZION):

Tesla na chwilę obecną jest pionierem tak w projektowaniu systemów prądotwórczych, jak i samochodów. Od dłuższego czasu współpracuje z firmą Apple nad wprowadzeniem specjalnego modelu samochodu oznaczonego logiem jabłka:

Na chwilę obecną najlepsze są hybrydy

Jeśli zastanawiasz się nad samochodem ekologicznym, to najlepiej, gdy zdecydujesz się na hybrydę. Jest tańsza od modeli elektrycznych oraz nie wymaga ładowania, co w przypadku samochodów elektrycznych w chwili obecnej jest problematyczne.

Do najchętniej kupowanych hybryd należą:

  • Toyota Prius:

Swoją popularność zdobyła na zachodzie, a z czasem przeniosła się na resztę globu. Samochód ten określany jest mianem lidera ekonomicznej jazdy. Otrzymał nagrodę „World Green Car of thw Year”. Najnowsza wersja Priusa to „Plug-in” z bieżącego roku. Ceny zaczynają się od 152 900 zł.

  • Lexus HS, Mercedes-Benz S400 oraz Lincoln MKZ Hybrid:

Według magazynu Forbes to jedne z niewielu samochodów hybrydowych, na których możemy zaoszczędzić najwięcej. Z badań firmy Vicentric z Bingham Farms wynika, że na realne oszczędności możemy liczyć po co najmniej pięciu latach stosowania mieszanego napędu.

Fundusze na kupno nowoczesnego samochodu

Jeśli zależy Ci na pojeździe ekologicznym i chcesz na dłuższą metę zaoszczędzić, to najlepszym wyborem na ten moment może być samochód z napędem hybrydowym. Jak wiadomo, koszt takiej inwestycji jest znaczący. Możesz wziąć w tym celu kredyt na samochód – jest to kredyt celowy, który uzyskasz w banku. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczysz na konkretnie określony w umowie cel. W przypadku kredytu na samochód czasami wymagany jest wkład własny.

Inną opcją jest pożyczka na samochód. Rozwiązanie to wymaga on kredytobiorcy dopełnienia mniejszej liczby formalności, w umowie nie musimy również określać celu, na jaki są nam potrzebne pieniądze. W związku z tym w przypadku pożyczki na samochód nie będzie od nas wymagany wkład własny. Musimy jednak liczyć się z wyższymi kosztami takiego rozwiązania.

Oba typy ofert znajdziesz w naszej porównywarce kredytów samochodowych. Znajdziesz tam najważniejsze informacje na temat kosztu danej oferty. Z łatwością wybierzesz tę, która spełni Twoje oczekiwania.


Czy samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji? Zdecydowanie tak. Pod warunkiem, że infrastruktura – niezbędna do ładowania tych pojazdów – zostanie sprawnie zaimplementowana, a ceny samochodów będą przystępne.


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy, co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5277 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12313 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7036 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.