FINANSE A MOTORYZACJA

DLACZEGO WOLIMY DOJEŻDŻAĆ DO PRACY SAMOCHODEM?

15 STYCZNIA 2019

Komunikacja zbiorowa czy własny samochód? Codziennie przed takim wyborem stają Polacy dojeżdżający do pracy. Jak wynika z badania „Dojazdy Polaków do pracy”, które przeprowadziła agencja PageGroup, statystyczny Polak ceni sobie wygodę, jaką oferuje możliwość przemieszczania się własnym samochodem. Z komunikacji zbiorowej natomiast o wiele chętniej korzystają osoby mieszkające w większych ośrodkach miejskich, gdzie siatka połączeń jest gęstsza, a średni czas odjazdu wynosi w godzinach szczytu zaledwie kilka minut.

null

Polacy do pracy dojeżdżają 41 minut

Przeciętny Kowalski codziennie poświęca niemal trzy kwadranse na dojazd (41 minut) i powrót ze swojej pracy, co jest zbliżone do średniej europejskiej wynoszącej 42 minuty. Około 60% Polaków wybiera samochód jako swój główny środek lokomocji, pozostały odsetek natomiast wsiada do autobusu, tramwaju lub pociągu. Marginalny odsetek sięga po rower lub przemieszcza się pieszo – są to głównie osoby, które pracują relatywnie niedaleko od miejsca zamieszkania.

Zgodnie z wynikami badania dojazd do pracy samochodem zapewnia nam większy komfort . Około 35% osób odczuwa stres podczas podróży komunikacją zbiorową, wynika on między innymi z opóźnień. Samochody wybieramy, ponieważ cenimy sobie niezależność (44%), szybkość (53%) oraz posiadamy ograniczony dostęp do transportu publicznego (43%).

Po samochód o wiele chętniej sięgają również osoby aktywne zawodowo, posiadające dzieci. Aż 80% z nich stawia na własne auto w drodze do pracy odwożąc pociechy do żłobka, przedszkola lub szkoły.

Argumenty stawiających na komunikację zbiorową

Zgodnie z wynikami badania niemal co drugi Polak do pracy przemieszcza się mimo wszystko transportem publicznym. Zdaniem tej grupy naszych rodaków, za komunikacją zborową przemawiają przede wszystkim niskie koszty (60%), a w dużych miastach tramwaj i autobus często okazuje się najszybszą metodą dotarcia do miejsca pracy (44%) między innymi ze względu na korki lub możliwość korzystania z bus-pasów i torów tramwajowych. Spora część ankietowanych wskazywała również na brak możliwości lub problemy z parkowaniem w okolicach miejsca zatrudnienia.

Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku większości Europy, statystyczny Polak w codziennej drodze do pracy stawia na samochód, zapewniający o wiele większą niezależność i swobodę przemieszczania. Doliczyć należy do tego wspomniane odstawianie pociech do szkół i przedszkoli, większe zakupy lub załatwianie innych spraw po zakończeniu pracy.

Jeśli myślisz o zakupie samochodu używanego lub nowego, skorzystaj z porównywarki finansowej, która pozwoli Ci wybrać najlepsze oferty.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6516 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15204 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8688 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.