KREDYTY, POŻYCZKI

CZY WARTO WZIĄĆ KREDYT NA REMONT MIESZKANIA?

14 MARCA 2019

Jeżeli planujesz remont mieszkania z pewnością jesteś przygotowany na wysokie koszty. Nawet niewielkie odświeżenie przestrzeni, czy nawet remont pojedynczego pomieszczenia mogą sporo kosztować, nie mówiąc o gruntownym odnowieniu np. kuchni. W przypadku remontu całości swoich czterech kątów kwoty stają się na tyle duże, że wiele osób myśli o zaciągnięciu kredytu. Czy to się jednak opłaca?

kredyt-na-remont-mieszkania

Karta kredytowa w przypadku mniejszych zmian

Jeżeli wiesz, że koszty Twojego remontu nie przekroczą kilkunastu tysięcy złotych, wtedy wystarczy, że zdecydujesz się na kartę kredytową z odpowiednio wysokim limitem. Nawet jeżeli nie spłacisz całości kwoty w pierwszym dostępnym terminie, wystarczy, że każdego miesiąca będziesz spłacał minimalną wartość podawaną przez bank (na przykład kilkaset złotych) powiększoną o odsetki.

Jeżeli planujesz jednak zatrudnić ekipy remontowe, którym będziesz musiał płacić gotówką w konkretnym terminie, wtedy karta kredytowa może okazać się nienajlepszym rozwiązaniem. Wypłata środków z takiej karty jest bowiem obciążona zazwyczaj wysokimi prowizjami i jednocześnie stałymi opłatami co powoduje, że staje się nieopłacalna.

Kredyt na remont w przypadku poważniejszych wydatków

Jeżeli wiesz, że remont pochłonie większe środki, wtedy warto pomyśleć o kredycie na remont mieszkania. Dzięki temu zyskasz bez problemu do kilkudziesięciu tysięcy i będziesz miał dostęp do gotówki niemal od razu. Realna roczna stopa oprocentowania (RRSO) takowych kredytów wynosi zazwyczaj do kilkunastu procent, przed podjęciem decyzji kredytowej dokładnie policz, ile będzie wynosiła miesięczna rata i czy takie rozwiązanie będzie Ci się opłacało.

A może warto pomyśleć o hipotece?

W przypadku wysokiego kredytu gotówkowego może się okazać, że o wiele korzystniej prezentował będzie się kredyt hipoteczny (szczególnie kiedy planujesz generalny remont całej nieruchomości). W tym przypadku zabezpieczeniem pieniędzy, które pożycza bank jest remontowana nieruchomość. Dzięki temu oprocentowanie jest zdecydowanie niższe i korzystniejsze niż w przypadku kredytów gotówkowych. Z drugiej strony uzyskanie kredytu gotówkowego jest łatwiejsze i wymaga załatwienia mniejszej ilości formalności.

Sam zdecyduj jaka forma kredytowania lub pożyczki gotówkowej najbardziej Ci odpowiada. Przedstawione powyżej są jednak trzema z najbardziej popularnych i najczęściej rekomendowanych sposobów. Alternatywę stanowią również pożyczki online na raty oferowane przez firmy pozabankowe oraz banki. Takie rozwiązanie jest szybkie i w wielu przypadkach nie wymaga wychodzenia z domu.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6405 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14945 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8540 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.