KREDYTY, POŻYCZKI

JEDNA RATA ZAMIAST KILKU? - KREDYT KONSOLIDACYJNY BEZ TAJEMNIC

7 MAJA 2018

Podczas spłacania wielu kredytów utrzymanie finansów w ryzach może być trudne, szczególnie wtedy, gdy wypłaty ledwie starcza nam na pokrycie wszystkich wydatków. Czy da się zmniejszyć ilość spłacanych rat, np. poprzez połączenie ich w jedną? Tak! Rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny.

jedna rata zamiast kilku - kredyt konsolidacyjny bez tajemnic

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

To kredyt, który pozwala na uniknięcie tzw. „spirali kredytowej” – jeśli tylko zostanie zaciągnięty w odpowiednim momencie. Polega on na tym, iż wszystkie obciążające nas zobowiązania z różnych źródeł przenosimy do jednego banku i łączymy w jeden kredyt.

Jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie? Przede wszystkim pozwala na obniżenie kosztu miesięcznych rat. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty i dobrych warunkach w nowym banku.

Warto pamiętać o tym, że po skonsolidowaniu zobowiązań całkowita kwota do spłaty ulegnie podwyższeniu – w związku z wydłużeniem okresu spłaty. Koszt miesięcznej raty będzie niższy, jednak całkowita kwota – wyższa.

Jakiego rodzaju długów mogę się pozbyć?

Dzięki konsolidacji możliwe jest również pozbycie się długów takich jak:

  • długi na karcie kredytowej,
  • debet na rachunku osobistym,
  • kredyty i pożyczki bankowe,
  • inne zobowiązania, które nie mają charakteru ratalnego.

Zazwyczaj możemy liczyć na atrakcyjne oferty kredytów konsolidacyjnych, przede wszystkim dlatego, że bank przejmuje stare zobowiązania, które spłaca w imieniu klienta.

Spłata wielu pożyczek i kredytów wiąże się z ogromnym stresem i koniecznością pamiętania o spłacie każdej raty w określonym terminie. Kredyt konsolidacyjny znacznie to ułatwia.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Wybierając najtańszy kredyt konsolidacyjny należy zwrócić szczególną uwagę na koszty kredytowania oraz porównać rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu (RRSO). Dzięki temu wskaźnikowi możliwe jest określenie prowizji, marży banku bądź innych obowiązujących opłat. Co ciekawe, RRSO zależy także od zdolności kredytowej kredytobiorcy.

Przy podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego warto również zwrócić uwagę na sposób, w jaki wnioskuje się o kredyt. Najwygodniejsze są oczywiście te oferty, o które można ubiegać się przez internet. Wtedy uzyskanie pieniędzy możliwe jest znacznie szybciej.

Rozwiązanie nie dla każdego

Konsolidacja zobowiązań nie jest jednak polecana dla każdego kredytobiorcy. To dobre rozwiązanie jedynie dla osób obciążonych zbyt dużą liczbą zadłużeń, by móc samodzielnie poradzić sobie z ich spłatą.

Osoby te poza obniżeniem miesięcznego kosztu spłaty zobowiązań, dzięki uzyskaniu jednej i niższej miesięcznej raty, mają możliwość wydłużenia okresu spłaty oraz pozyskania gotówki na dowolny dodatkowy cel. Termin spłaty dostosowywany jest indywidualnie do preferencji oraz możliwości spłaty.

Ograniczenia i limity

Kredyt konsolidacyjny objęty jest również pewnymi ograniczeniami.

Wysokość konsolidowanych zobowiązań może być limitowana przez bank, a co za tym idzie, oferta może sięgać, np. maksymalnie 180 tys. zł lub 200 tys. zł., a spłata może zostać rozłożona maksymalnie na 120 rat – tyle zazwyczaj oferują nam banki.

Gdzie najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Na naszej stronie dostępny jest aktualizowany na bieżąco ranking kredytów konsolidacyjnych, w którym zebraliśmy najciekawsze oferty.

Na ocenę i pozycję danej oferty wpływa przede wszystkim wysokość oprocentowania, prowizji, kwota kredytu możliwa do zaciągnięcia, ale też długość okresu spłaty oraz liczba zobowiązań możliwych do skonsolidowania. Znajdziesz w nim najważniejsze parametry, które charakteryzują kredyt konsolidacyjny. Ranking pozwala na wybranie najlepszej w danym miesiącu oferty.


Jeszcze więcej ofert znajdziesz w naszej porównywarce kredytów konsolidacyjnych. Dzięki niej będziesz w stanie oszacować kwotę i okres spłaty kredytu oraz porównasz najciekawsze oferty i przekonasz się, która spełnia Twoje oczekiwania.


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy, co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5277 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12313 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7036 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.