KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT ODDŁUŻENIOWY - CO TO JEST?

6 MARCA 2019

Wpadnięcie w spiralę zadłużenia w wielu przypadkach okazuje się prostsze niż może nam się wydawać. W czasach wiele osób decyduje się korzystać kredytu na mieszkanie oraz kredytów gotówkowych na dowolny cel, nawet niewielkie pogorszenie comiesięcznej sytuacji materialnej może doprowadzić do problemów z regularną spłatą należności. Właśnie dla takich osób oraz posiadających zbyt niską zdolność kredytową powstał kredyt oddłużeniowy.

kredyt oddluzeniowy

Niemal połowa pełnoletnich Polaków posiada kredyt gotówkowy

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2016 roku, piętnaście milionów Polaków posiada kredyt gotówkowy, co oznacza, że połowa dorosłego społeczeństwa spłaca dług, którego łączna wartość wynosi ponad 600 miliardów złotych, 5% ze wspomnianej kwoty (około 30 miliardów) to zobowiązania niespłacone w czasie.

Kredyt oddłużeniowy w swojej definicji jest podobny do kredytu konsolidacyjnego. W momencie, gdy dłużnik posiada wiele kredytów bankowych, zobowiązań i pożyczek gotówkowych, gromadzi je w ramach jednego, dużego kredytu (oddłużeniowego), w ramach, którego ustalane są nowe warunki i harmonogram spłaty. Kredytodawca spłaca zaległości dłużnika i następnie ustala mu zasady zwrotu środków. W rzeczywistości kredyt oddłużeniowy i konsolidacyjny nie są tym samym – ten pierwszy traktowana jest jako ostatnia deska ratunku dla osób zadłużonych i posiadających słabe ratingi kredytowe.

Kredyty oddłużeniowe oferowane są głównie w sektorze pozabankowym, przez firmy pożyczkowe. Te biorą na siebie większe ryzyko braku regularnych wpłat (co wynika między innymi z historii problemów kredytobiorcy) przez co uzyskanie takowego finansowania będzie o wiele droższe, wiążąc się z wyższym oprocentowaniem.

Zachowaj równowagę – kredyt oddłużeniowy

W momencie, gdy kolejny bank odmawia udzielenia kredytu, odsetki karne zaczynają się namnażać a dłużnik nie widzi sposobów na wyjście ze spirali długów, oferta każdej firmy pożyczkowej może wydawać się na pierwszy rzut oka niepowtarzalną okazją. Należy jednak zachować czujność, aby nie wpaść w jeszcze większe kłopoty finansowe.

Pożyczki regulowane są wyłącznie przez przepisy cywilno-prawne. Regulaminy oraz umowy pożyczek gotówkowych, kredytów z tym zawsze dokładnie należy czytać regulaminy, aby mieć pewność, że wysokość odsetek i oprocentowanie nie są sztucznie zawyżane.

Kredyt oddłużeniowy to rozwiązanie awaryjne, zanim po niego sięgniesz upewnij się, że nie posiadasz innych alternatyw rozwiązania problemów zadłużenia.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.