KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT ONLINE - ZALETY I WADY

6 MAJA 2019

Chociaż kredyty online kojarzą nam się głównie z ofertami firm pozabankowych i wsparciem krótkoterminowym, to w tym momencie zdecydowana większość banków oferuje swoim klientom możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet i uzyskania pieniędzy na konto bez konieczności wychodzenia z domu.

kredyt online

Kredyt przez internet do 150 tysięcy

Gdy porównamy oferty banków komercyjnych, które oferuja kredyt online, zazwyczaj warunki będą do siebie bardzo zbliżone. Średnia wartość RRSO oscyluje w granicach dziesięciu do kilkunastu procent, a maksymalne kwoty, które można pożyczyć wynoszą około 150 tysięcy złotych (na okres do 120 miesięcy, czyli 10 lat).

W części banków cały proces składania wniosku o kredyt bez wychodzenia z domu, jego rozpatrzenie, akceptacja, jak i wypłaty środków odbywa się przez internet – w innych, niezbędna będzie wizyta w fizycznej placówce banku, w celu podpisania niezbędnych dokumentów lub bezpośredniej rozmowy z doradcą kredytowym. Szczegóły zawsze znajdziesz w ofercie konkretnej instytucji finansowej – jeżeli zależy Ci więc na sprawnym załatwieniu formalności z domu, dokładnie sprawdź regulamin!

Kredyt online - zalety

Podstawową zaletą w przypadku decydowania się na szybki kredyt online jest wygoda i oszczędność czasu kredytobiorcy. Warunki kredytu online bez wychodzenia z domu nie będą różniły się od tych załatwianych w tradycyjnej formie, możesz jednak wypełnić wniosek sprzed własnego komputera, a decyzję otrzymasz następnie w formie elektronicznej.

Stali klienci banków często mogą liczyć na atrakcyjne oferty kredytów gotówkowych, dostępnych już w przeciągu kilkunastu minut. Instytucja ma bowiem wgląd w historię przychodów i rozchodów swojego klienta oraz wie jakimi kwotami obraca w każdym miesiącu od razu budując sobie jego rating kredytowy.

Co więcej, w niektórych przypadkach gdy banki promują ofertę kredytów udzielanych poprzez bankowość internetową lub mobilną oferują klientom dodatkowe rabaty, jeżeli skorzystają właśnie z tej formy zaciągnięcia zobowiązania.

Kredyt online bez zaświadczeń - wady

Chociaż kredyt online bez zaświadczeń posiada wiele zalet, to warto wspomnieć również o wadach. Dla niektórych takową jest niewątpliwie czas przeprowadzania trasakcji i szybka akceptacja wniosku online. Może okazać się, że klient podejmie decyzję pod wpływem impulsu. Oferta może okazać się dla niego nieco mniej korzystna niż myślał początkowo lub po prostu nie dostosowana do jego obecnych zobowiązań finansowych.

Zaciągając kredyt online bez bik nie masz również możliwości negocjowania warunków kredytu. W przypadku osobistej wizyty w banku i rozmowy z przedstawicielem kredytowym możesz próbować stawiać swoje warunki, między innymi w zakresie obniżenia oprocentowania, zwiększenia elastyczności spłaty, itd. Z drugiej strony w Internecie możesz szybko porównać wiele ofert i wybrać z niej tą, która najbardziej dopasowana jest do Twoich potrzeb.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy warto zaciągać kredyt gotówkowy online, to odpowiedź brzmi: zdecydowanie TAK!


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5991 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13979 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7988 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.