KREDYTY, POŻYCZKI

KREDYT REFINANSOWANY - INFORMACJE PODSTAWOWE

20 LUTEGO 2019

Załóżmy, że posiadasz kredyt gotówkowy, ale nie jesteś zadowolony z obecnej wysokości rat i zdajesz sobie sprawę, że u konkurencji mógłbyś płacić mniej. Do końca okresu kredytowania zostało jeszcze jednak dziesięć lat i wydaje Ci się, że utknąłeś z niekorzystną ofertą. Nic bardziej mylnego! Inny bank może bowiem spłacić Twoje zadłużenie i zaoferować Ci to samo finansowanie na korzystniejszych warunkach. Tak właśnie w dużym skrócie działa kredyt refinansowany.

kredyt gotowkowy

Co o kredycie refinansowanym mówi encyklopedia ekonomiczna?

Kredyt refinansowany udzielany jest na spłatę pojedynczego zobowiązania np. kredyt gotówkowy (w odróżnieniu od kredytu konsolidacyjnego mogącego obejmować wiele różnych) przez podmiot bankowy, który w imieniu kredytobiorcy dokonuje regulacji zaległości w dotychczasowej instytucji finansowej, następnie oferując inne – zazwyczaj korzystniejsze – warunki dalszej spłaty.

Istotą kredytu dla zadłużonych, czyli kredytu refinansowanego, jak wspomniano już we wstępie, jest więc zmiana banku, która ma przynieść Ci ograniczenie kosztów, głównie poprzez obcięcie wysokości miesięcznej raty. Przykładowo zaciągając kredyt dziesięć lat temu wysokość stóp procentowych w Polsce była zdecydowanie wyższa niż obecnie – zmieniając w tym momencie warunki kredytu można więc sporo zaoszczędzić.

Jak ubiegać się o kredyt refinansowany i na co trzeba zwrócić uwagę

Kredyty refinansowane w swojej ofercie posiada większość dużych banków działających w Polsce, pozwalając na zmianę kredytodawcy zarówno w przypadku zobowiązania hipotecznego, jak i kredytu gotówkowego. Bank oferujący refinansowanie będzie stawiał przed potencjalnym kredytobiorcą jednak sporo wymogów, o których należy pamiętać.

Przede wszystkim – oprócz standardowej procedury oceniania ratingu kredytowego oraz wypłacalności – bank sprawdzi historię spłat dotychczasowych rat w instytucji finansowej, w której kredyt gotówkowy lub inny był zaciągnięty początkowo. Jeżeli pojawiały się tam jakiekolwiek opóźnienia, wtedy może nie wydać pozytywnej decyzji odnośnie refinansowania.

Co więcej, bank przejmujący kredyt musi na nim zarobić – jeżeli okaże się, że z wyliczeń wynika, że refinansowanie na korzystniejszych warunkach jest dla banku nieopłacalne, wtedy również nie zdecyduje się na przejęcie zobowiązania i jego spłatę w imieniu klienta.

Pod uwagę należy wziąć również spread walutowy, czyli różnicę pomiędzy kursami walut – jest to szczególnie istotne w przypadku jeżeli chcemy zmienić kredyt złotówkowy na walutowy (lub odwrotnie). Możemy bowiem narazić się na dodatkowe koszty.

Jeżeli interesujesuje Cię kredyt dla zadłużonych lub oferta innego wsparcia financowego w dokonaniu wyboru może Ci nasza porównywarka finansowa, która pozwoli Ci wybrać najlepszą opcję w kilka minut.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5640 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13160 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7520 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.