UBEZPIECZENIA

CZY WARTO UBEZPIECZYĆ DZIECKO W SZKOLE?

8 PAŹDZIERNIKA 2019

Czy zdawałeś sobie sprawę, że przeciętnie w roku szkolnym dochodzi do 80 tysięcy wypadków na terenie szkół i to głównie w podstawówkach? W związku z tym warto pomyśleć o wykupieniu dla swojej pociechy dodatkowego ubezpieczenia, które zapewni nie tylko dostęp do lekarzy specjalistów, ale również wypłatę odszkodowania razie wypadków.

ubezpieczenie w szkole

Ubezpieczenie szkolne, czyli od następstw niebezpiecznych wypadków

Wypadki w trakcji lekcji wychowania fizycznego lub podczas zabaw na przerwach, choroby i różnego rodzaju pechowe zdarzenia, to zjawiska nieobce polskim uczniom oraz szkołom. Warto zatem, aby rodzice zwrócili uwagę na to, jakie są możliwości ubezpieczenia pociechy w przypadku wystąpienia powyższych lub podobnych zdarzeń w trakcie przebywania na zajęciach lub w drodze na nie.  Najpowszechniejsze jest ubezpieczenie szkolne NNW dzieci w formie grupowej, którego wykupem zajmuje się szkoła.

W takim przypadku składki są często zdecydowanie niższe, a oferowany poziom zadośćuczynienia i pomocy w przypadku wypadku zdecydowanie korzystniejszy niż przy wykupie indywidualnej polisy (działa tutaj zasada skali). Ubezpieczenia grupowe NNW dla dzieci wykupowane przez szkoły są dobrowolne, na początku roku szkolnego warto, więc poprosić wychowawcę o informację na ten temat.

Ubezpieczenie szkolne to nie jedyne rozwiązanie

Chociaż cały czas pokutuje mit, że każdy z rodziców musi korzystać z ubezpieczeń narzucanych przez szkołę, inaczej pociecha może nie zostać dopuszczona do udziału w zajęciach lub aktywnościach sportowych, to jest to całkowitą nieprawdą. Jak wspomniano we wcześniejszym akapicie skorzystanie z ubezpieczenia na warunkach szkoły jest dobrowolne i nie ma takiego wymogu.

Rodzice mogą samodzielnie poszukać towarzystwa ubezpieczeniowego i na własną rękę ubezpieczyć pociechę jeżeli nie odpowiadają im warunki polisy proponowanej w placówce wychowawczej. Jest to rozwiązanie korzystne w momencie, gdy chcesz opłacać wyższe składki, zapewnić dziecku ubezpieczenie również poza rokiem szkolnym (w okresie wakacji i przerw od szkoły), czy też szybki dostęp do lekarzy specjalistów.

Chociaż polisa kupowana grupowo w szkole to niższe składki i zazwyczaj zadowalające warunki polisy, to dobierając ofertę indywidualnie można liczyć na lepszy zakres świadczonych usług oraz wyższe odszkodowanie. Przed podjęciem jakiekolwiek decyzji zapoznaj warto przeczytać warunki ubezpieczenia różnych ubezpieczeni, dzięki czemu będziesz mieć szerszy obraz i podejmiesz świadomą decyzję.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10662 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
24878 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14216 zadowolonych Klientów