UBEZPIECZENIA

CZY WARTO UBEZPIECZYĆ SWÓJ SMARTFON?

27 LUTEGO 2019

Flagowe smartfony najpopularniejszych producentów mogą kosztować od 3 do nawet 7 tysięcy złotych. W związku z tym coraz więcej użytkowników zastanawia się nad wykupieniem ubezpieczenia, które pozwoli odzyskać zainwestowane pieniądze w wypadku kradzieży, czy też zaoszczędzić na naprawach w przypadku np. stłuczenia szybki ekranu lub zalanie telefonu wodą, czy inną cieczą. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia smartfona i czy w ogóle się to opłaca?

Sięgasz po niego 200 razy dziennie, może warto pomyśleć o ubezpieczeniu?

Nagłówek, który przeczytałeś powyżej nie kłamie. Przeciętny posiadacz smartfona spogląda na swoje urządzenie średnio 200 razy w przeciągu jednego dnia! Codziennie pojawia się, więc wiele okazji do uszkodzenia sprzętu, jego zgubienia lub wspomnianej wcześniej kradzieży. Jeżeli nie chcesz ponosić wysokich kosztów naprawy, powinieneś pomyśleć o ubezpieczeniu. Nie musisz szukać daleko, gdyż takowe zaoferuje Ci nawet Twój operator.

W zależności od tego jak drogi telefon posiadasz, warto zastanowić się nad wariantem ubezpieczenia. Te najtańsze zaczynają się już od 5-7 złotych miesięcznie i chronią przed kradzieżą, zbiciem wyświetlacza, czy też nieautoryzowanymi połączeniami do określonej kwoty. Płacąc za ubezpieczenie powyżej 10 złotych, możesz dodatkowo liczyć na ochronę przed zalaniem (warto jednak dokładnie czytać regulaminy, gdyż operatorzy często doliczają udział własny, na przykład w wysokości 100 lub 200 złotych).

Najdroższe pakiety znajdujące się w rankigach ubezpieczeń smartfona (kosztujące od 20 złotych do nawet kilkudziesięciu miesięcznie) gwarantują pełne bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, co stanie się z telefonem otrzymasz albo nowe urządzenie albo zwrot kosztów naprawy.

UWAGA! Ubezpieczenia nie ochronią Cię przed zgubieniem telefonu. Jeżeli należysz do zapominalskich, powinieneś wziąć to pod uwagę przy decydowaniu się na polisę.

Ranking ubezpieczeń smartfona

Większość operatorów oferujących ubezpieczenie smartfona, jak i zewnętrznych ubezpieczycieli, w ramach swoich pakietów nie bierze pod uwagę urządzeń akcesoryjnych. Do takich należy zaliczyć dołączone do smartfona słuchawki, ładowarkę, ale również kartę pamięci, czy baterię. Jeżeli więc doszłoby do wybrzuszenia baterii z powodu zbyt wysokich temperatur, to może się okazać, że ubezpieczenie nie pokryje związanych z tym kosztów. Ranking ubezpieczeń pozwoli Ci znaleźć opcję idealną dla Ciebie.

Alternatywą dla ubezpieczeń operatorów są również rozszerzone pakiety gwarancyjne w sklepach sprzedających smartfony. W tym przypadku należy liczyć się jednak z wysokimi kosztami, zazwyczaj w wysokości 10% wartości urządzenia. Kupując flagowca, będziesz zmuszony dołożyć co najmniej kilkaset złotych, żeby skorzystać z takiego produktu.

Uważasz, że pownieneś ubezpieczyć swój telefon? Koniecznie sprawdź ranking ubezpieczeń, który pozwoli Ci określić, czy oferta, którą otrzymałeś jest korzystna.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10842 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25298 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14456 zadowolonych Klientów