UBEZPIECZENIA

OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIE - WSZYSTKO, CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ

26 KWIETNIA 2018

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obligatoryjne dla wszystkich posiadaczy zarejestrowanych samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Koszty zależą od wielu czynników: marki samochodu, rocznika powstania, doświadczenia kierowcy czy współwłaściciela pojazdu. Dowiedz się wszystkiego na temat obowiązkowego ubezpieczenia i poznaj aktualny ranking OC!

obowiazkowe ubezpieczenie - wszystko, co musisz o nim wiedziec

Podstawowe informacje o OC i rankingach ubezpieczeń

O tym, że OC trzeba wykupić obowiązkowo, wie większość kierowców. Warto jednak znać więcej szczegółów na ten temat, aby w świadomy sposób przeglądać rankingi ubezpieczeń i wiedzieć, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę dostępną w naszym mieście.

Zacznijmy od podstaw. Wspomniane ubezpieczenie obowiązuje przez 12 miesięcy od podpisana umowy z ubezpieczalnią. Wykupić należy je najpóźniej w dniu rejestracji samochodu. Brak aktualnego ubezpieczenia OC wiąże się z karą finansową.

Wyżej wymienione zasady dotyczą wszystkich zarejestrowanych w Polsce pojazdów, także tych nieużywanych, niesprawnych. Polisa OC gwarantuje pokrycie szkód wobec osób trzecich oraz ich mienia w razie spowodowania wypadku. Obowiązuje ona na terenie całej Polski, a także w pozostałych krajach Unii Europejskiej i tych, które zawarły Porozumienie Wielostronne.

Ubezpieczyć należy nie tylko samochód, ale także: motocykl, skuter, motorower, przyczepę, ciągnik rolniczy oraz pojazdy wolnobieżne.

Na ceny polis wpływa wiele czynników, poznaj je już teraz!

Przy obliczeniach stawki OC ubezpieczalnie biorą pod uwagę:

  •          wiek oraz doświadczenie kierowcy,
  •          miejsce zamieszkania właściciela pojazdu,
  •          historię kierowcy pod kątem szkód,
  •          posiadane zniżki,
  •          historię ubezpieczeń.

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców

Przeglądając dowolny ranking ubezpieczeń OC zauważymy, że stawki dla młodych kierowców są znacznie wyższe niż, niż te dla osób z doświadczeniem. Badania potwierdzają, że osoby młodsze częściej są odpowiedzialne za powodowanie wypadków na drodze. Zwyżki związane z wiekiem właściciela samochodu są zależne od ubezpieczalni. Niektóre z nich naliczają je do 24 roku życia, inne nawet do 26.

W podobnej sytuacji znajdują się również pozostałe osoby posiadające prawo jazdy krócej niż trzy lata. One również będę musiały zapłacić znacznie więcej.

Zastanawiasz się, jak obniżyć koszty za obowiązkowe ubezpieczenie auta czy motocyklu? Istnieje kilka sprawdzonych metod. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego starszego stażem kierowcy, który posiada zniżki. Wówczas ubezpieczalnia bierze pod uwagę doświadczenie za kierownicą współwłaściciela oraz obowiązujące go ulgi.


Sprawdź aktualny ranking OC!


Ranking OC – kto i gdzie zapłaci najmniej?

Niestety, nie można jednoznacznie podać ubezpieczalni, w której za polisę OC zapłacimy najmniej. Podczas obliczania składki należy wziąć pod uwagę: rok produkcji samochodu, jego markę oraz model, pojemność silnika i rodzaj paliwa, ale nie tylko. Ceny ubezpieczeń różnią się w poszczególnych miastach. Średnia cena za polisę OC w 2018 roku wynosi 1032 złote.

Rankingi ubezpieczeń wskazują, że najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu mechanicznego zapłacimy we Wrocławiu, a najmniej w Opolu. Najtańsze ubezpieczenia mieszczą się w przydziale od 400 do 500 złotych. Jest to jednak bardzo rzadko spotykana stawka. W 2018 roku ceny OC nie wzrastają tak mocno jak w ubiegłych latach.

Chcesz kupić najkorzystniejszą polisę? Porównaj dostępne na rynku oferty. Pamiętaj, aby nie załatwiać tej sprawy w pośpiechu. Wykup na ostatnią chwilę zazwyczaj jest opcją niekorzystną finansowo. Jeśli zależy Ci na minimalnym OC, weź pod uwagę kupno samochodu, który posiada silnik o niewielkiej pojemności. Niektórzy decydują się na płatność za polisę w ratach – ta opcja podnosi jednak cenę składki.


Jak widać, czynników, które wpływają na cenę ubezpieczenia OC jest naprawdę wiele. Wybierając najkorzystniejsze rozwiązanie, należy dokładnie zapoznać się z rankingami OC dostępnymi w Internecie.

Porównaj stawki OC już teraz! Jeśli skorzystasz z naszej porównywarki ubezpieczeń, zajmie Ci to zaledwie kilka minut, a pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. 


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy, co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
9702 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
22638 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
12936 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.