UBEZPIECZENIA

OC I AC W LINK4 - PRZEGLĄD OPŁACALNYCH PAKIETÓW

5 STYCZNIA 2017

Ceny OC rosły przez cały 2016 rok i niestety ten trend się utrzyma. Czy da się jeszcze znaleźć tanią ofertę OC? Przyjrzeliśmy się dokładniej pakietom w Link4 i wniosek jest jeden: OC w Link4 się opłaca!

samochod

Zmiany w cenie OC w 2017 roku

Podwyżki OC najbardziej dotkną kierowców, którzy mają na koncie szkody, a także młode, niedoświadczone osoby, które dopiero zasiadły za kierownicą.

Dlaczego rosną ceny OC? Komisja Nadzoru Finansowego twierdzi, że przez ubiegłe lata stawki oferowane przez ubezpieczycieli były zaniżane za sprawą konkurencyjności w tym sektorze i z tego powodu zaleca firmom podwyżki składek.

KNF twierdzi również, że obecnie mamy do czynienia z większą liczbą wypadków, co skutkuje wypłacaniem dużych odszkodowań przez ubezpieczycieli.

Ubezpieczyciele są więc zobowiązani do wprowadzenia szeregu zmian i rekomendacji KNF. Sprawią one, że tanie ubezpieczenie OC będzie bardzo trudne do znalezienia. Nie będzie to jednak niemożliwe.

Pakiet OC w Link4

Link4 oferuje obecnie najszerszy pakiet OC bez dodatkowych opłat, który zwycięża w wielu rankingach. W ramach każdego pakietu otrzymujemy Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony – bez dodatkowych opłat. Wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników, jednak doświadczony i bezwypadkowy kierowca może uzyskać pakiet już za niecałe 300 zł.

kalkulator oc

Pakiet obejmuje:

 • Holowanie auta: 100 km do najbliższego warsztatu (niektórzy ubezpieczyciele stawiają w tej kwestii ograniczenia: holowanie auta jest możliwe tylko do autoryzowanego lub partnerskiego warsztatu, jeśli ten nie jest zbytnio oddalony od miejsca wypadku).
 • Naprawę na miejscu: jeśli jest taka możliwość, pojazd naprawiany jest na miejscu zdarzenia, koszt naprawy nie może jednak przekroczyć 200 zł (wciąż są ubezpieczyciele, których pakiety nie obejmują możliwości naprawy na miejscu).
 • Samochód zastępczy: na 3 dni, przy wypadku lub kradzieży (większość ubezpieczycieli nie gwarantuje samochodu zastępczego lub należy dodatkowo wykupić taką opcję).
 • Wymianę koła: do 2000 zł, jeśli w samochodzie znajduje się zastępcze koło (zdecydowana większość ubezpieczycieli nie gwarantuje wymiany koła lub należy dodatkowo wykupić taką opcję).
 • Pokrycie kosztów naprawy opony w warsztacie: do 2000 zł, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa (inni ubezpieczyciele nie zapewniają takiej opcji, w kilku przypadkach jest ona ewentualnie dostępna za dodatkową opłatą).

Program Pomocy obejmuje dodatkowo pomoc informacyjną 24h na dobę, pomoc drogową średnio w 30 minut od zgłoszenia oraz przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie.

W pakiecie OC klienci otrzymują również bez dodatkowych opłat Zieloną Kartę. W niektórych miejscach za granicą nie wystarcza krajowe OC, wymagana jest tam Zielona Karta, która chroni przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu.

Pakiet obejmuje również usługę szybkiej pomocy informacyjnej. Dzięki temu można otrzymać informacje na temat przepisów obowiązujących w kraju, w którym się znajdujemy, a nawet zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jako gratis do ubezpieczenia OC dodawana jest również roczna licencja na nawigację NaviEkspert.

Na stronie Link4 możemy samodzielnie wyliczyć wysokość składki - przejdź do kalkulatora OC i AC - lub podać numer kontaktowy i zamówić telefon od konsultanta Link4 (w prawym górnym rogu na stronie kalkulatora OC i AC).

Jeśli dokonamy zakupu ubezpieczenia przez internet, zostanie do niego doliczona zniżka w wysokości 7%, dlatego samodzielne wyliczenie składki bardzo się opłaca.

Pakiet OC+AC z Auto Assistance w Link4

Pakiet OC i AC w Link4 dla doświadczonych, bezwypadkowych kierowców jest dostępny już od 435 zł.

Pełen pakiet zapewnia kompleksową ochronę, która obejmuje pomoc w razie wypadku, kradzieży i zdarzeń losowych, pomoc na miejscu zdarzenia obejmującą holowanie i samochód zastępczy, a także możliwość wyboru najkorzystniejszego sposobu rozliczenia szkody.

AC chroni auto w razie uszkodzenia lub kradzieży.

Do wyboru są dwa warianty likwidacji szkody:

 • Warsztat: naprawa auta w warsztatach ASO
 • Kosztorys: odszkodowanie na podstawie wyceny szkód przez rzeczoznawcę i naprawa auta we własnym zakresie

Ponadto pierwsza mała stłuczka nie wpływa na utratę zniżek z AC.

Auto Assistane obejmuje między innymi:

 • Pomoc techniczną w razie awarii, wypadku, uszkodzenia, kradzieży i wandalizmu.
 • Naprawę na miejscu zdarzenia.
 • Holowanie do wyznaczonego przez klienta miejsca.
 • Wymianę koła.
 • Uruchomienie w przypadku rozładowanego akumulatora.
 • Dostarczenie paliwa.
 • Pomoc, jeśli paliwo zamarznie lub nalejemy niewłaściwe.
 • Złomowanie.
 • Otwarcie w przypadku utraty lub zniszczenia kluczyków.
 • Transport kierowcy i pasażerów do celu podróży lub miejsca zamieszkania jeśli odległość ta przekracza 20km.

Na stronie Link4 możemy samodzielnie wyliczyć wysokość składki - przejdź do kalkulatora OC i AC - lub podać numer kontaktowy i zamówić telefon od konsultanta Link4 (w prawym górnym rogu na stronie kalkulatora OC i AC).

Jeśli dokonamy zakupu ubezpieczenia przez internet, zostanie do niego doliczona zniżka w wysokości 7%, dlatego samodzielne wyliczenie składki bardzo się opłaca.

Ubezpieczenie OC w Link4 jest nie tylko korzystne cenowo. Jest to również najszerszy pakiet, w którym mnóstwo udogodnień otrzymujemy bez dodatkowych opłat. Krótko mówiąc, OC w Link4 się opłaca!

Jeśli nie przekonuje Cię pakiet ubezpieczeniowy w Link 4, zapoznaj się z naszym rankingiem ubezpieczeń OC i AC i dokonaj najlepszego dla siebie wyboru. Możesz również przejrzeć dostępne na rynku oferty ubezpieczeń komunikacyjnych w naszej porównywarce ubezpieczeń OC i AC.

Koniecznie zapisz się do naszego newslettera.
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6378 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14882 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8504 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.