UBEZPIECZENIA

PORÓWNANIE OFERT AC - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

28 KWIETNIA 2018

Autocasco to ochrona bardziej złożona niż samo ubezpieczenie OC, które – rzecz jasna – jest obowiązkowe. Należy pamiętać, że ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Jego celem jest ochrona pojazdu wraz z całym wyposażeniem od wszelkich zdarzeń losowych. W związku z tym, że pakiet obejmuje wiele zdarzeń, jego cena jest odpowiednio wysoka. Decydując się na Autocasco należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na zakres oferowanej pomocy, następnie na cenę – nigdy w odwrotnej kolejności. Dziś przedstawiamy Wam ranking ubezpieczeń AC. Przekonaj się, który ubezpieczyciel oferuje najlepszą polisę!

porownanie ofert ac na co zwrocic uwage

Jak wybrać dobre AC?

Na rynku dostępnych jest wiele ubezpieczeń, a wybór nie należy do najłatwiejszych. Łatwo skusić się na ofertę dzięki zachęcającym reklamom, a w efekcie przepłacać za ubezpieczenie. Dlatego też podpowiadamy, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego ubezpieczenia AC.

1. OWU – Ogólne Warunki Umowy

OWU to dokument, który zawiera wszystkie informacje, nawet te najmniej wygodne, dlatego też warto zaznajomić się z nim, zanim przystąpi się do zakupu polisy.

2. Suma ubezpieczenia

Obowiązkowo należy upewnić się, czy suma, na jaką zawarte jest ubezpieczenie, odpowiada rzeczywistej wartości samochodu.

3. Amortyzacja

Zniesienie amortyzacji pozwala na zabezpieczenie się przed pomniejszeniem wartości części niezbędnych do przeprowadzenia naprawy pojazdu.

4. Wyłączenie odpowiedzialności

Warto sprawdzić, w jakich krajach będziemy objęci ochroną. Część ubezpieczeń obowiązuje tylko na terytorium Polski, inne również za granicą.

WARTA uwagi warta

Jest to jedna z ciekawszych i bardzo powszechnych firm ubezpieczeniowych. W swojej ofercie posiada dwa warianty ubezpieczenia AC:

Autocasco Standard

 • oferuje ochronę przed skutkami wypadku i działania żywiołów według formuły all risks,
 • odszkodowanie otrzymamy niezależnie od wartości szkody. To oznacza, że ubezpieczyciel odpowiada nawet za najmniejsze uszkodzenia (brak tzw. franszyzy integralnej),
 • pakiet Autocasco Standard zawiera ubezpieczenie od kradzieży, włamania i dewastacji.

Autocasco Komfort

Poza podstawą oferuje:

 • brak dopłat po wypłacie odszkodowania w celu uzupełnienia sumy ubezpieczenia,
 • odszkodowanie wyliczane według kosztów zakupu oryginalnych części z logo producenta auta (bez uwzględnienia tzw. amortyzacji),
 • koszty naprawy liczone według stawek autoryzowanych stacji obsługi,
 • pełne odszkodowanie bez potrąceń (tzw. udziałów własnych),
 • odpowiedzialność według wartości auta wpisanej w polisie,
 • dla nowych samochodów trzyletnia gwarancja wyliczania odszkodowania według wartości wpisanej na fakturze,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • assistance w wariancie Złotym w cenie. Pakiet ten obejmuje pomoc nie tylko w razie wypadku, ale też awarii, braku paliwa czy przebicia opony.

Wiwat Aviva

Jest to kolejny ubezpieczyciel, którego zna każdy. W ofercie Avivy znajduje się jeden pakiet OC/AC. Co można zyskać kupując go?

 • zniżki nawet do -80% (-20% zniżki za pakiet oraz -60% upustu za bezszkodową jazdę),
 • zostanie uwzględniona historia poprzedniego ubezpieczyciela,
 • przy ubezpieczeniu drugiego samochodu dostaniemy dodatkową zniżkę podczas rozmowy z konsultantem,
 • w przypadku stłuczki otrzymamy w gratisie cały dzień w Szkole Bezpiecznej Jazdy. Nauczymy się jak hamować na śliskiej nawierzchni, pokonywać przeszkody na drodze oraz jak zapanować nad autem w poślizgu.

Poza tym możemy liczyć na wypłatę bez potrąceń. To oznacza, że po wypłacie odszkodowania wartość samochodu nie zostanie obniżona o wypłaconą kwotę. Również naprawy będą dokonywane z użyciem oryginalnych części. Jeśli samochód będzie miał mniej niż 5 lat, nie będzie obowiązku dopłacania składki, tak aby w przypadku naprawy części zostały wymienione na oryginalne. To jedne z ważniejszych korzyści, jakie wymienia ubezpieczyciel.

Szybki Link4

Jak wiadomo, podstawowe ubezpieczenie OC nie chroni przed uszkodzeniami i kradzieżą pojazdu, dlatego też w ofercie Link4 można znaleźć dobrze dopasowane ubezpieczenie AC. Za polisę można zapłacić punktami PAYBACK oraz otrzymać 7% rabatu w przypadku zakupienia polisy przez internet.

Ubezpieczyciel oferuje do wyboru dwa warianty szybkiej likwidacji szkody:

1. Warsztat – naprawa auta w warsztatach ASO.

2. Kosztorys – otrzymanie odszkodowania na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę. Naprawa we własnym zakresie.

W wariancie „Warsztat” niezależnie od wieku samochodu wybiera się rodzaj części na jakich nam zależy, aby były użyte do jego naprawy. Nawet w przypadku wypadku samochód ubezpieczony jest na pełną sumę.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC a dodatkowa polisa AC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu – nawet, jeśli stoi nieużywany w garażu. Warto jednak wiedzieć, przed czym chroni nas taka polisa. Jeśli spowodujemy wypadek, ubezpieczenie pokryje koszt naprawy uszkodzonego przez nas samochodu. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż polisy OC nie różnią się od siebie zakresem – odróżnia je jedynie cena, wyznaczana przez ubezpieczyciela.

Aby nie dać się skusić reklamom i nie nabrać się na drogie ubezpieczenie, warto przed wyborem oferty odwiedzić ranking ubezpieczeń OC. Znajdziemy w nim najważniejsze informacje na temat polis oferowanych przez kluczowych ubezpieczycieli. Ranking OC pozwala szybko i wygodnie porównać oferty i wybrać tę, która okaże się najkorzystniejsza dla danego kierowcy i pojazdu.

Ubezpieczenie AC pozwala rozszerzyć zakres ochrony również na własny samochód. Dzięki temu w razie wypadku lub awarii możemy liczyć na naprawę auta z pieniędzy z ubezpieczenia. Dodatkowe pakiety assistance (często w opcji podstawowej w pakiecie z AC, z możliwością rozszerzenia) zapewniają ochronę w razie wypadku lub awarii, samochód zastępczy, holowania, a nawet transport pasażerów i kierowcy.

Analizując oferty AC warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które decydują o atrakcyjności oferty – podobnie jest w przypadku standardowej polisy OC. Porównywarka ubezpieczeń OC i AC pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru.


Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC przynosi wiele korzyści, dlatego też jeśli zależy Ci na pełnej ochronie Twojego pojazdu skorzystaj z naszej porównywarki OC i AC i wybierz najlepszą polisę dla Twojego samochodu.


Krzysztof Pluta


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy, co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10662 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
24878 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14216 zadowolonych Klientów