UBEZPIECZENIA

WAKACJE? UBEZPIECZ SIĘ!

27 MAJA 2017

Czas urlopów i zagranicznych wyjazdów trwa. W związku z tym oprócz dobrej zabawy czeka nas też szereg pilnych do załatwienia spraw, jak wykupienie wczasów, przygotowanie samochodu do podróży czy zabukowanie biletów. Załatwiając wakacyjne formalności warto pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym i ubezpieczeniu komunikacyjnym. Odpowiednie pakiety zapewnią nam niezbędny komfort w czasie urlopu. Bez względu bowiem na to, dokąd wyjeżdżamy, na jak długo i jakim środkiem transportu, powinniśmy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne i komunikacyjne.

Na wakacje samochodem - ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne powinno chronić nas już w czasie podróży. Najwięcej wypadków zdarza się bowiem jeszcze przed dotarciem do miejsca wymarzonych wakacji, a my zbyt często to bagatelizujemy.

Jeżeli zamierzamy poruszać się własnym środkiem transportu, koniecznie powinniśmy sprawdzić ważność swojej polisy OC. Posiadanie aktualnego ubezpieczenia OC jest warunkiem koniecznym do poruszania się samochodem na drogach, więc jeśli nasze ubezpieczenie jest nieaktualne, powinniśmy jak najszybciej udać się do firmy ubezpieczeniowej.

Odpowiednie ubezpieczenie komunikacyjne na zagraniczny wyjazd powinno jednak zapewniać nam nieco większą ochronę. Ubezpieczenie OC chroni nas jedynie przed poniesieniem kosztów za zniszczenie innego pojazdu na skutek wypadku lub stłuczki, którą sami spowodowaliśmy. Dużo większą ochronę gwarantuje ubezpieczenie AC. 

Autocasco jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym, ale bardzo przydatnym, szczególnie w okresie dalszych podróży samochodem. Wykupując je dodatkowo do ubezpieczenia OC możemy liczyć na to, że w razie wypadku ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze nie tylko na pokrycie szkód wyrządzonych u innych, ale również na naprawę naszego pojazdu, nawet, jeśli wypadek zaszedł z naszej winy.

Ubezpieczenie AC stanowi również doskonałą ochronę przed ewentualną kradzieżą auta lub zniszczeniami wywołanymi przez zdarzenia losowe. Musimy jednak wiedzieć, że jeżeli szkody wyrządzone zostały przez naszą lekkomyślność i zaniedbanie, firma ubezpieczeniowa ma prawo podważyć stosowność wypłacenia zadośćuczynienia, więc pomimo wykupionej polisy, musimy uważać. Więcej na ten temat dowiesz się z naszych artykułów: "Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?" oraz "Co zrobić, jeśli ubezpieczyciel kwestionuje zasadność odszkodowania?".

W większości przypadków pakiet ubezpieczeń OC i AC jest wystarczający, abyśmy mogli spokojnie ruszyć do celu, jednak to nie wszystko, co firmy ubezpieczeniowe mają nam do zaoferowania. Istnieje również pakiet Assistance, którego wykupienie gwarantuje nam profesjonalną pomoc specjalistów w razie wypadku. Zwykle w skład takiego pakietu ubezpieczeniowego wchodzi pomoc drogowa w miejscu wypadku, holowanie auta, drobne naprawy samochodu i wymiana części na miejscu zdarzenia, dostarczenie paliwa, pomoc w załatwieniu samochodu zastępczego itp. Niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują swoim Klientom pakiet Assistance za darmo, pod warunkiem wykupienia u nich obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Do wyboru mamy również ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli w trakcie podróży kierowcy lub pasażerom stanie się krzywda wywołująca u nich stały uszczerbek na zdrowiu lub poniosą oni śmierć, ubezpieczyciel wypłaci należne pieniądze.

Czas wypoczynku - ubezpieczenie turystyczne

Jeśli już szczęśliwie dojedziemy na miejsce wypoczynku, dobrze, abyśmy mogli czuć się tam bezpiecznie i nie martwić się grożącymi nam niebezpieczeństwami.

Wykupując odpowiednio wcześniej ubezpieczenie turystyczne, zapewniamy sobie i swoim bliskim niezbędną ochronę podczas wakacji. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu mamy pewność, że jeśli przytrafi nam się coś złego, otrzymamy kompleksową pomoc i wsparcie.

Ubezpieczenie podróżne i zakres jego pomocy zależy w dużej mierze od ofert poszczególnych ubezpieczycieli. Najczęściej ubezpieczenie turystyczne obejmuje pomoc medyczną w miejscu wypoczynku i zorganizowanie bezpiecznego powrotu. Wszelkie koszta akcji ratunkowych, leczenia i hospitalizacji oraz rekonwalescencji są pokrywane przez ubezpieczyciela. Można również liczyć na pomoc w przypadku zgubienia bądź kradzieży niezbędnych dokumentów (np. dokumentu tożsamości), a także na pożyczkę w razie utraty pieniędzy i pomoc prawną, o ile zaistnieje taka konieczność.

Często polisa turystyczna obejmuje również ochronę bagażu i obowiązuje w trakcie przerwania, opóźnienia, bądź odwołania podróży. Dla osób, które planują wypoczynek z dużym wyprzedzeniem i w tym celu rezerwują wszelkie bilety dużo wcześniej, możliwe jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia od rezygnacji. W razie niespodziewanej sytuacji, która uniemożliwi nam skorzystanie z biletu/wykupionej wycieczki, mamy możliwość rezygnacji bez ponoszenia wszystkich kosztów. Ten rodzaj ubezpieczenia turystycznego cieszy się wyjątkową popularnością i często stanowi dodatkową opcję do wyboru podczas podpisywania umowy w biurze podróży.

Czy Polacy chętnie wykupują polisy turystyczne? Na ten temat wypowiada się pani Magdalena Oszczak (firma AXA Towarzystwo Ubezpieczeń) w poniższym wideo:


Nawet jeśli do Twojego urlopu zostało już niewiele czasu, wciąż jeszcze zdążysz znaleźć dla siebie idealny pakiet ubezpieczeń. Warto! Porównaj oferty firm ubezpieczeniowych i zaplanuj spokojny, bezpieczny wypoczynek. 

Co sądzisz o wyjeździe za granicę bez wykupionego ubezpieczenia turystycznego i komunikacyjnego? Daj nam znać w komentarzu!Tekst: Elwira LocherZapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6378 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14882 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8504 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.