FINANSE A MOTORYZACJA

KUPNO SAMOCHODU UŻYWANEGO - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

29 LIPCA 2019

Myślisz o zakupie samochodu używanego i chcesz być pewien, że podejmiesz dobrą decyzję? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, gdy wybierasz auto używane. Podpunktów jest sporo, dlatego zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

kupno samochodu uzywanego

Zakup samochodu używanego od zaufanej osoby

Poszukiwanie samochodu używanego możesz rozpocząć od przejrzenia propozycji Twoich znajomych. W tej chwili ogłoszeń w Internecie znajdziesz bardzo dużo, ale ich jakość i wiarygodność jest zróżnicowana. Szukanie wśród zaufanych osób pozwoli Ci wykluczyć ryzyko, że sprzedawca będzie chciał Cię oszukać, a niestety zataić lub ubarwić można wiele informacji. Innym rozwiązaniem są komisy lub firmy, które pozwalają na odstąpienie od umowy, jeśli w ciągu kilku dni zauważamy dodatkowe, ukryte wady samochodu. Jeśli będziesz podpisywał umowę kupna-na sprzedaż pojazdu pamiętaj, aby uwzględnić punkty, które w opisanych przypadkach pozwalają na zwrot i odzyskanie pieniędzy.  

Najczęściej decyzję na temat tego, czy chcemy zobaczyć auta podejmujemy na podstawie załączonych do ogłoszenia zdjęć. Pamiętaj, aby zawsze spotkać się ze sprzedawcą zanim podejmiesz decyzję. Do oglądania pojazdu podejdź spokojnie. Co zrobić, aby wszystko dokładnie sprawdzić? Możesz wcześniej przygotować listę rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Pomocy możesz zasięgnąć również u specjalisty, czyli u mechanika. Jest to bardzo bezpieczna opcja – informacja zwrotna pozwoli ustalić Ci ewentualne koszty dodatkowe.

Na oglądanie samochodu umów się w ciągu dnia, wieczorem wiele szczegółów nie będzie widocznych – Twojej uwadze mogą umknąć zarysowania czy elementy pokryte rdzą.

Kupno samochody używanego, a umowa

Pamiętaj, aby umowa kupna-sprzedaży została sporządzona w dwóch egzemplarzach w formie pisemnej. Przyda się w wielu sytuacjach, a dodatkowo będziesz jej potrzebował podczas wykonywania czynności urzędowych. Nawet jeśli zdecydujesz się ściągnięcie wzoru umowy z Internetu, dokładnie go zweryfikuj i dostosuj do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie OC i AC

Pamiętaj, że kupując pojazd z drugiej ręki jako nowy właściciel przejmujesz wyłącznie polisę OC. Inne ubezpieczenia, czyli przede wszystkim pakiet AC musisz załatwiać samodzielnie. Nowy właściciel samochodu może korzystać z podstawowego ubezpieczenia poprzedniego użytkownika, aż upłynie termin jej obowiązywania. Zapytaj sprzedawcy, kiedy kończy się polisa, to dla Ciebie bardzo ważna informacja. Często zdarzają się również sytuacje, w których należy po określonym czasie opłacić kolejną część składki.

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i bez jego posiadania nie możesz używać samochodu.

Jazda próbna

Jazda testowa samochodem używanym, którym jesteśmy zainteresowani to konieczność. Pozwoli Ci nie tylko na rozpoznanie ewentualny wad, ale także ustalisz, czy komfort jazdy Ci odpowiada. Jeśli sprzedawca nie zgadza się na próbną jazdę, nie decyduj się na kupno samochodu używanego.

Polecamy również zobaczyć kilka aut, aby porównać ich parametry, cenę i przede wszystkim komfort podczas prowadzenia. Wiemy, że gdy decydujemy się na zakup samochodu używanego cen ma duże znaczenie, ale pamiętaj, aby nie była ona jednym parametrem, którym będziesz się kierował.

Zdecydowałeś się n konkretny model? Porównaj ceny w kilku ogłoszeniach i zobacz, czy dobrze trafiłeś. Jeśli szukasz korzystnej polisy ubezpieczeniowej, na naszej stronie znajdziesz ranking oc.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6522 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15218 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8696 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.