KONTA, LOKATY

CZY WARTO ZAŁOŻYĆ KONTO BANKOWE NASTOLATKOWI?

5 MARCA 2020

Czy nastolatek potrzebuje konta bankowego? Naszym zdaniem to świetne i wygodne rozwiązanie. Jeżeli jednak nie jesteś przekonany lub przekonana co do słuszności takiej decyzji, to zapoznaj się z pięcioma powodami, które pomogą Ci zrozumieć dlaczego Twoja pociecha powinna uzyskać dostęp do własnego rachunku w banku. Szczególnie, że oferta bankowości dla niepełnoletnich jest obecnie niezwykle rozbudowana.

konto bankowe dla nastolatka

Edukacja finansowa od najmłodszych lat

Konto bankowe założone dla nastolatka pozwoli budować świadomość finansów osobistych oraz własnego budżetu i lepiej kontrolować wydatki oraz przychody. Jest to rozwiązanie korzystne dla rodziców oraz dzieci. Przepływ wydatków jest kontrolowany, a w aplikacji banku możesz przeanalizować statystyki wydatków. Wiedza Polaków na temat finansów często nie jest obszerna, a przekazywanie jej od najmłodszych lat z pewnością zapewni lepszy start w dorosłe życie i budowanie budżetu nowego gospodarstwa domowego w przyszłości.

Banki często oferują założenia konta dla najmłodszych dostosowane do ich potrzeb, dodatkowo posiadanie karty płatniczej ogranicza ryzyko kradzieży czy zgubienia gotówki.

Nauka oszczędzania

Za hasłem edukacji finansowej stoi również kwestia oszczędzania. Możesz pokazać dziecku, że regularne odkładnie nawet małych kwot miesiąca może procentować w skali roku lub kilku lat i pozwala realizować wcześniej niedostępne marzenia lub plany finansowe.

Konta oszczędnościowe pozwalają na ustalenie celu naszych działań, a także ustawienie stałych przelewów na subkonto. Opcją warto rozważenia jest również automatyczne oszczędzani po wykonaniu każdej transakcji. Banki oferują różne rodzaje tego typu rozwiązania. Sprawdź ofertę mBanku oraz ING i porównaj, która opcja odpowiada Ci bardziej.

Może to być bardzo skuteczna lekcja oszczędzania, gdy dziecko marzy, na przykład o drogim gadżecie elektronicznym smartfonie lub laptopie. Możesz ustalić, że jeżeli oszczędzi połowę wymaganej kwoty na jego zakup (lub inną wartość), wtedy sfinansujesz pozostałą część transakcji.

Konto dla nastolatka to wygodne rozwiązanie?

Znowu zapomniałeś wypłacić gotówki z bankomatu, a dziecko upomina się o swoje kieszonkowe? Mając możliwość wykonania przelewu na jego konto bankowego, już nigdy nie będzie to problemem. Przy okazji  transakcje będę realizowane w sposób bezpieczny, szybki i wygodny.

Jeżeli dziecko będzie regularnie korzystało z konta bankowego, to może poprzez bankowość internetową dokładnie analizować swoje wydatki i zarządzać oszczędnościami.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka!

Zakładając nastolatkowi konto w banku, otrzymasz możliwość nauczenia go odpowiedzialności poprzez zarządzanie finansami. Podczas zakupów w Internecie strony często wymagają podawania wrażliwych danych osobowych, w tym danych kart płatniczych. Dziecko od najmłodszych lat pozna zasady bezpieczeństwa w tych przypadkach i dowie się kiedy zachować szczególną ostrożność.

Usługi dostosowane do potrzeb nastolatków

Chociaż młodzieży opanowanie nowinek technologicznych przychodzi zazwyczaj najszybciej, to mnogość rozwiązań i produktów finansowych w bankowości jest na tyle duża, że warto zapoznawać z nimi dziecko jak najszybciej.

Oprócz konta w banku nastolatek może poznać również usługi, takie jak Blik, czy też Google Pay lub zapoznać z systemami do bezprowizyjnej wymiany walut po kursie międzybankowym (na przykład Revolut). Jest to jednocześnie okazja do wytłumaczenia zasad działania  banków, transferów gotówkowe oraz wymiany walut.


Zapraszamy Cię do naszej strony na Facebooku: Confronter - porównywarka finansowa.

Codziennie publikujemy treści na temat wsparcia finansowego i nie tylko. Analizujemy oferty, przedstawiamy wiadomości finansowe, a także porady o oszczędzaniu.

Dołącz do naszych obserwatorów, aby być na bieżąco!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10842 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25298 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14456 zadowolonych Klientów