KONTA, LOKATY

KONTO BANKOWE – ROZWIĄZANIE PROBLEMU Z GOTÓWKĄ DLA NASTOLATKÓW PODCZAS WYJAZDU NA KOLONIE

30 CZERWCA 2018

Wielu z nas ma zapewne podobne doświadczenia z wyjazdów kolonijnych. W połowie wakacji gotówka zaczynała się kończyć, więc wykonywaliśmy telefon do rodziców z prośbą o wsparcie finansowe. Następnie kilka dni spędzało się w niepokoju, zastanawiając się, czy przekaz pocztowy dotrze na czas. Frustracja rosła wraz z każdą pamiątką i z każdymi lodami, których musieliśmy sobie odmówić podczas wycieczki. Dziś na szczęście dostępne są nowoczesne rozwiązania ułatwiające życie rodzicom i ich podopiecznym. Jeśli chcesz zaoszczędzić swojemu dziecku podobnych rozterek, przed wysłaniem go na kolonie skorzystaj z możliwości założenia mu konta bankowego lub subkonta na swoim rachunku.

Konto bankowe dla nastolatkow - rozwiazanie problemu z gotowka na kolonie

Konto bankowe dla nastolatka

Bankowość internetowa to jedno z najważniejszych udogodnień naszych czasów. Dziś nie wyobrażamy już sobie normalnego funkcjonowania bez przelewów online, zakupów internetowych czy nawet płatności smartfonem. Dzięki bankowym kontom internetowym możemy wygodnie monitorować swoje finanse, planować wydatki, w łatwy sposób ustawiać zlecenia stałe itp. Również dzieci i młodzież mogą uczyć się korzystania z tych rozwiązań oraz rozporządzania pieniędzmi. Założenie dziecku konta bankowego może nieść za sobą więcej korzyści niż ryzyka. Wystarczy, że do tematu podejdziemy z rozsądkiem.

Samodzielne zarządzanie pieniędzmi

Najlepszym czasem na naukę samodzielności dla dziecka są właśnie wyjazdy wakacyjne. Często to właśnie wtedy najmłodsi po raz pierwszy zmagają się z problemami finansowymi. Uczą się na własnej skórze, co dzieje się, gdy źle rozplanuje się budżet i dokona zakupów pod wpływem emocji. Dowiadują się, z czym wiąże się nadmierna rozrzutność. Taka nauka nie musi być jednak stresująca – ani dla rodziców, ani dla dziecka.

Na rynku bankowości dostępnych jest wiele ofert kont bankowych dla młodych. Większość z nich to konta internetowe. Gotówkę wypłacać można w oddziałach banku lub w bankomatach. Niektóre banki oferują też konta z możliwością wykonania przelewu przez dziecko, po zatwierdzeniu przez rodzica.

Wybrane banki proponują konta internetowe z dostępem do systemów dedykowanych najmłodszym. System obsługi internetowej konta bankowego może mieć charakter edukacyjny, jak np. w banku PKO. Jest też z reguły czytelny i łatwiejszy w obsłudze. Dziecko, korzystając ze swojego rachunku, uczy się rozporządzać gotówką, a także korzystać z bankowości elektronicznej. Dodatkowo administrowanie własnym rachunkiem uczy odpowiedzialności i poważnego podejścia do pieniędzy.

Mądre planowanie wakacyjnych wydatków

Konto internetowe z możliwością wypłaty gotówki w bankomacie to najwygodniejsze rozwiązanie, gdy wysyłamy nasze pociechy na kolonie lub obozy wakacyjne. To właśnie samodzielny wyjazd jest najlepszą okazją do nauki odpowiedzialności. Ponadto jest to rozwiązanie stosunkowo bezpieczne. Łatwiej pilnować karty do bankomatu niż portfela z banknotami. Rodzice mogą też trzymać pieczę nad wydatkami dziecka i monitorować je zdalnie, a kiedy gotówka zacznie się kończyć, zawsze istnieje możliwość, aby szybko i w prosty sposób uzupełnić budżet młodego podróżnika. Ważne natomiast, by robić to z głową i rozmawiać z dzieckiem na temat jego finansów.

Nie chodzi o to, by zapewnić nieletniemu stały dostęp do nieograniczonej ilości pieniędzy. Wręcz przeciwnie. Przed wyjazdem warto poinformować dziecko, jaką kwotę ma do wydania na wakacjach. Jeśli nasz podopieczny nie będzie umiał dobrze zarządzać pieniędzmi, kolejne przelewy powinny być negocjowane na drodze wspólnej rozmowy na temat jego wydatków.

Karta kredytowa a debetowa

Konto, z którego będzie korzystać nieletni, nie może posiadać opcji debetu. Oczywiste jest, że zapewniając dziecku możliwość wypłacania pieniędzy, musimy uwzględnić różnicę – karta debetowa a kredytowa. Zaufanie zaufaniem – jednak nawet najrozsądniejsze dziecko nie jest jeszcze tak wprawne w planowaniu wydatków, jak osoba dorosła. Szczególnie w przypadku, gdy zapewnimy młodej osobie dostęp do naszego rachunku, tworząc na nim subkonto, dopilnujmy, by zablokować możliwość tworzenia na rachunku debetu.

Ranking kont internetowych – które konto dla młodych?

Wybierając rachunek bankowy dla dziecka, warto dokładnie przejrzeć ranking kont internetowych, by wybrać opcję najlepszą dla naszego podopiecznego. Wiele banków oferuje konta z wygodnym dostępem do bankowości mobilnej, z intuicyjnymi i prostymi aplikacjami oraz z szeregiem rozwiązań dla osób młodych. Niektóre banki zapewniają dostęp do atrakcyjnych zniżek dla młodych posiadaczy kont, np. w szkołach językowych czy klubach sportowych.

Co ważne, prowadzenie konta dla juniorów często jest całkowicie darmowe lub związane jest z bardzo ograniczonymi opłatami. Ranking kont internetowych dostępny na stronie Confronter.pl zawiera aktualne informacje na temat dostępnych ofert bankowych. Na pozycję w rankingu wpływają przede wszystkim brak podstawowych opłat związanych z posiadaniem konta oraz dodatkowe korzyści związane z posiadaniem konta.

Przy zakładaniu konta niezbędna jest jedynie zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na otwarcie rachunku bankowego, a także nr PESEL dziecka oraz jeden dokument, np. legitymacja szkolna bądź paszport. Założenie dziecku konta samodzielnego tudzież powiązanego z rachunkiem oszczędnościowym rodzica jest rozwiązaniem bardzo wygodnym dla obu stron i niesie za sobą szereg korzyści, szczególnie zauważalnych podczas wakacji.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5187 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12103 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
6916 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.