KONTA, LOKATY

PIERWSZE KONTO BANKOWE - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

6 LIPCA 2018

Wybór pierwszego konta bankowego jest bardzo ważny. Wiąże się z pierwszą pracą i ważnymi decyzjami życiowymi. Często też zostaje ono z nami na wiele lat. Dlatego ważne jest, aby wybrać je mądrze.

pierwsze konto bankowe na co zwrocic uwage

Porównaj oferty kont osobistych

Nie zdawaj się na przypadek, ponieważ możesz ponieść zbędne koszty. Jakie? Na przykład opłatę za prowadzenie konta. Zdecyduj się na takie, które jest darmowe. Dzięki temu w sytuacji, gdy będziesz bez pracy, nie poniesiesz zbędnych wydatków. Niestety w wielu przypadkach wybór konta jest losowy. Najczęściej decydujemy się na dany bank, bo ktoś z rodziny lub przyjaciół nam go polecił. Bywa też tak, że po założeniu konta nie spełnia ono naszych oczekiwań. Dla jednych warunki, na jakich zostało utworzone są do zaakceptowania, dla drugich zaś są nieopłacalne. Dlatego nie warto kierować się opinią innych. Polecamy odwiedzić placówki, sprawdzić oferty online i upewnić się, jakie przyniesie nam korzyści dołączenie do danego banku. Z pewnością warto rozważyć założenie konta podczas trwania promocji dla nowych klientów. Jest to wręcz idealna oferta dla osób, które zakładają pierwsze konto ze względów zarobkowych. Większość promocji wymaga, aby na konto wpływały regularnie pieniądze tytułem wynagrodzenia. Istotna jest także ilość transakcji wykonywana kartą. Czasami kontretna ilość płatności jest warunkiem skorzystania z promocji. Dzięki temu można zarobić dodatkowe pieniądze od banku.

Niski koszt korzystania

Dla młodych ludzi to bardzo ważne, szczególnie gdy studiują i nie mają stałego źródła dochodów. Ze względu na niskie koszty decydują się zazwyczaj na te konta, które są skierowane bezpośrednio dla młodzieży lub studentów. To dobry wybór, ponieważ rachunki te są tanie w utrzymaniu (ok. 5 zł). Są również konta bezpłatne – zazwyczaj bez dodatkowej karty. Te zwykłe są darmowe, lecz tylko dla tych, którzy aktywnie korzystają z płatności kartą.

Wszystko za 0 zł

Bądź czujny na tego typu komunikaty. Banki często w swoich reklamach mówią o całkowicie bezpłatnych kontach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że te konta są darmowe pod warunkiem spełnienia dodatkowych warunków, np. transakcjami kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Kolejnym czułym punktem są opłaty za karty wydawane do konta. Ci, którzy nie czytają szczegółowo ofert promocyjnych, sądzą, że wszystko jest darmowe. Tymczasem po trzech miesiącach bank zaczyna ściągać opłaty. Oferty promocyjne często są ciekawe i opłacalne, lecz trzeba pamiętać, by przeczytać dokładnie wszystkie warunki, aby nie tracić zbędnie zgromadzonych środków.

Wypłaty z bankomatów

To bolączka wielu osób. Niekorzystne oferty proponują  darmowe wypłaty tylko z bankomatów naszego banku. W wielu przypadkach bywa też, że nawet za skorzystanie z systemu Cashback bank pobiera prowizję. Dlatego należy być czujnym i przeczytać OWU (Ogólne Warunki Umowy). Dokument ten jest dostępny na każdej stronie internetowej banku.

Planujesz założyć pierwsze konto? W naszej porównywarce finansowej znajdziesz aż 40 ofert. Sprawdź i porównaj najlepsze konta osobiste!


Tekst: Krzysztof Pluta


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6516 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15204 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8688 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.