KONTA, LOKATY

ZMIANY W OPROCENTOWANIU KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH W ING BANKU ŚLĄSKIM

24 CZERWCA 2016

Od 1 lipca 2016 r. zmienia się oprocentowanie kont oszczędnościowych w ING Banku Śląskim. To nieprzyjemna informacja dla wielu stałych i nowych klientów, którzy korzystają bądź mieli w planach korzystanie z produktów oszczędnościowych ING. Sprawdź, jakie zmiany czekają już w przyszłym miesiącu.

konto oszczędnościowe

Główny Urząd Statystyczny (GUS) ogłosił spadek ogólnego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, który w kwietniu tego roku wyniósł 1,1 punktu procentowego w stosunku do kwietnia poprzedniego roku. W związku z tym, ING Bank Śląski ogłosił zmiany oprocentowania na kontach oszczędnościowych dla klientów indywidualnych i Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla przedsiębiorców, obniżając je maksymalnie o 0,35 punktu procentowego. Całość zmian przedstawia poniższa tabela.

zmiany ing 1 lipca

Przypomnijmy, że zmiany w oprocentowaniu oszczędnościowych produktów ING Banku pojawiały się już wcześniej. W pierwszej kolejności nastąpiła obniżka w oprocentowaniu Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium w PLN. Zmiany te obowiązują od 1 kwietnia 2016 roku i przedstawiają się następująco:

zmiana 1 kwietnia ing


Od 25 maja 2016 roku bank obniżył również oprocentowanie produktu Smart Saver dla klientów indywidualnych, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w EUR dla klientów indywidualnych i Otwarte Konto Oszczędnościowe w EUR dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Zmiany obrazuje poniższa tabela.

zmiany 25 maj ing

Nowe, niższe oprocentowanie lokat terminowych w PLN dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców obowiązuje natomiast od 16 czerwca 2016 i przedstawia je poniższa tabela.

zmiany 16 czerwca ing

W zmianach, które będą obowiązywały od lipca tego roku rzeczywiście nie ma obniżek większych niż o 0,35 punktu procentowego jednak warto zauważyć, że już wcześniejsze obniżki bardzo dotknęły posiadaczy kont oszczędnościowych i lokat. Przykładem jest produkt Smart Saver dla klientów indywidualnych, którego oprocentowanie do 25 maja 2016 roku wynosiło 2,5% (do 5 tyś. zł) a po zmianach zmalało aż o 0,5%. Nadal pozostał 1% oprocentowania dla klientów inwestujących powyżej 5 tyś. zł jednak to również się zmieni po 1 lipca. Oprocentowanie wynosić będzie 0,70%. Sięgając jeszcze głębiej w historię zmian można nawet odkryć, że w I połowie 2015 roku Smart Saver posiadał jeszcze oprocentowanie w wysokości 3%. Niestety sytuacja rynkowa nie sprzyjała tak atrakcyjnym warunkom i zostały one stopniowo zastąpione nowymi.

Klienci na te zmiany reagują z niepokojem i dezaprobatą, obawiając się kolejnych obniżek, jednak warto zdać sobie sprawę, że oprocentowanie jest wartością zmienną i w zależności od wartości WIBOR, bank ma prawo do aktualizacji oferty po ustalonym okresie czasu. Polecamy zawsze zapoznać się z regulaminem banku i danej oferty, aby poznać szczegóły i wiedzieć, czego można się spodziewać, a także śledzić historię zmian.


Jeśli chcesz porównać konta oszczędnościowe z banku ING z ofertą innych banków, przejdź do naszej porównywarki kont oszczędnościowych.

Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz, bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.