TELEKOMY

DO JAKICH SIECI POLACY NAJCZĘŚCIEJ PRZENOSZĄ NUMER - RAPORT

16 LUTEGO 2017

W 2016 roku w Polsce przeniesiono prawie 2 mln numerów w sieciach ruchomych. Do jakich sieci Polacy najchętniej przenoszą numer? Z usług której sieci najczęściej rezygnują? Omawiamy dla Was wyniki raportu sporządzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

do jakich sieci przenosimy numer

W 2016 roku łącznie zostało przeniesionych aż 1 753 270 numerów. Najwięcej numerów przeniesiono w ostatnim kwartale 2016 roku. Zdecydowanie wygrywa grudzień, kiedy to przeniesiono niemal 120 tys. numerów. Pełną treść raportu na temat przenoszenia numeru do innej sieci w 2016 roku znajdziesz tutaj.

Z usług jakich sieci Polacy rezygnowali najczęściej? Do której sieci najchętniej przenosili numer?

Rezygnacja z numeru – z usług których sieci klienci rezygnowali najczęściej?

T-Mobile: 521 095

Orange: 431 567

Play: 389 807

Plus: 387 260

Virgin Mobile: 15 612

Zdecydowanie najwięcej osób zrezygnowało w ubiegłym roku z usług sieci T-Mobile. Na drugim miejscu uplasowała się sieć Orange. Nieco mniej klientów straciły sieci Play i Plus: z ich usług zrezygnowała podobna liczba osób. Zyskująca coraz większą popularność na polskim rynku sieć Virgin Mobile również straciła nieco klientów, jednak liczba ta nie jest duża w porównaniu z największymi polskimi sieciami.

Przyjęcie numeru – do jakich sieci Polacy najchętniej przenieśli numer?

Play: 685 048

Orange: 458 541

Plus: 289 526

T-Mobile: 214 043

Virgin Mobile: 68 383

Premium Mobile: 8 619

Mobile Vikings Polska: 6 576

Netia S.A: 5 756

FM Mobile: 4 244

do jakich sieci przenosimy numer

Zdecydowanie najwięcej nowych klientów zdobył Play, wyprzedzając plasującą się na drugim miejscu sieć Orange o ponad 200 tys. klientów. Cztery największe polskie sieci komórkowe przyciągnęły pokaźną liczbą przenoszących numer.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że coraz więcej osób decyduje się na usługi nowych, mniejszych sieci, takich jak Premium Mobile.

Bilans – które sieci wyszły na tym najlepiej?

Biorąc pod uwagę stosunek osób, które zrezygnowały z numeru w danej sieci do osób, które numer w danej sieci przyjęły, można zauważyć, że niektórzy operatorzy wyszli na tym dużo lepiej od innych. Wyniki mogą zaskakiwać. Kto zanotował najlepszy bilans?

Play: 295 241

Virgin Mobile: 52 771

Orange: 26 974

Premium Mobile: 8 512

Mobile Vikings Polska: 5 535

Zdecydowanie najwięcej osób podjęło decyzję o przeniesieniu numer do sieci Play, a w związku z tym, że liczba odchodzących klientów nie była aż tak wysoka, Play zanotował dobry bilans – niemal dwukrotność liczby osób, które zrezygnowały z numeru w Play zdecydowała się na przeniesienie numeru do tej sieci.

Co ciekawe, na drugim miejscu znalazła się sieć Virgin Mobile, która zdobywa w Polsce coraz większa popularność.

Niestety pozytywnym bilansem spośród największych polskich sieci komórkowych może pochwalić się jeszcze tylko sieć Orange.

Poza tym w najlepszej piątce znalazło się dwóch mniejszych operatorów – Premium Mobile i Mobile Vikings Polska, zdobywający popularność i zaufanie klientów.

Bilans ten może zaskakiwać, ponieważ jak widać, w gronie tym nie znalazły się wszystkie największe sieci komórkowe w kraju. Stało się tak dlatego, że sieci T-Mobile i Plus zanotowały na tym polu bilans ujemny.

Bilans – które sieci wyszły na tym najgorzej?

Którzy operatorzy zanotowali spadek liczby klientów biorąc pod uwagę liczbę nowych klientów w stosunku do liczby osób, które zrezygnowały z usług? Które sieci wyszły na tym najgorzej i zanotowały ujemny bilans?

T-Mobile: - 307 052

Plus: - 97 734

Cyfrowy Polsat: - 626

Lycamobile: - 234

UPC Polska: - 135

Najwięcej osób zrezygnowało z usług sieci T-Mobile, a w związku z tym, że niewiele osób zdecydowało się przenieść numer do tej sieci, bilans jest wysoce ujemny.

Podobnie w przypadku sieci Plus – również więcej osób zrezygnowało z numeru, niż zdecydowało się przenieść numer do sieci.

Pamiętajmy jednak, że nie świadczy to o słabych usługach danej sieci, ponieważ nie przedstawiono całkowitej liczby klientów, a jedynie tych, którzy decydowali się na roszady dotyczące numeru telefonu. Nie oznacza to, że sieci te nie posiadają dużej liczby stałych klientów.

Podsumowanie

Zdecydowanym zwycięzcą, jeśli chodzi o liczbą osób przenoszących numer do danej sieci jest sieć Play. Sieć zyskała dużą liczbę nowych klientów, tracąc ich stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi sieciami.

Największym przegranym na danym polu jest niestety sieć T-Mobile, która straciła największą liczbę numerów.

Z badania wynika również, że konsumenci zaczynają coraz bardziej interesować się usługami mniejszych operatorów, takich jak Premium Mobile.

Możesz samodzielnie ocenić, która sieć oferuje najlepsze warunki. Oferty abonamentu sprawdzisz w naszej porównywarce abonamentów telefonicznych.

Tekst: Olga Gierszal

Koniecznie zapisz się do naszego newslettera.
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
4911 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
11459 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
6548 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.