KONTA, LOKATY

CO TO JEST LOKATA PROGRESYWNA?

8 KWIETNIA 2019

Zasada działania standardowych lokat jest dosyć jasna – klient deponuje w banku na określony czas określoną sumę, a po jego upływie wypłaca ją wraz z należnymi odsetkami, których wysokość znał już na samym początku. Ewentualna wypłata środków przed sfinalizowaniem lokaty, zazwyczaj wiąże się z utratą odsetek. Nieco inne cechy posiada lokata progresywna, gdzie wraz z upływem czasu odsetki rosną, a konsument może wycofać się przed końcem okresu umowy.

lokata progresywna

Co to jest lokata progresywna? Wyjaśniamy!

Rezygnując jednak przedwcześnie z lokaty progresywnej nie powinieneś liczyć na wysoką wartość oprocentowania. Zachęcające w reklamach wartości nawet do kilkunastu procent w skali roku dostępne są jedynie dla tych klientów, którzy utrzymają lokatę do ostatniego okresu oszczędzania. Wcześniej jednak odsetki będą zazwyczaj zdecydowanie niższe niż w przypadku standardowych lokat terminowych.

Czytaj oferty dokładnie, gdyż może się okazać, że przez większość czasu trwania lokaty oprocentowanie wyniesie, na przykład 1%, a dopiero pod jej koniec wzrośnie do wysokich wartości.

Czy w związku z tym należy rozumieć, że lokaty progresywne nie mają większego sensu i klienci powinni omijać je szerokim łukiem? Niekoniecznie!

Lokaty bankowe – ranking i nie tylko

Czasami konsumenci mogą natknąć się na ciekawe promocje w przypadku lokat średnio- i długoterminowych oferujących przez cały czas trwania lokaty oprocentowanie bliskiej średniej rynkowej, możliwość zerwania umowy w dowolnym momencie z zachowaniem całości wypracowanych odsetek oraz jednocześnie wzrost wysokości oprocentowania przed wygaśnięciem umowy.

Pod uwagę warto wziąć również tempo kapitalizacji odsetek. Dla klienta będzie najlepiej, jeżeli ta ma miejsce codziennie. W efekcie odsetki będą dopisywane do konta po zakończeniu każdego dnia roboczego zwiększając automatycznie kwotę do pomnożenia w dniu następnym.

Przed zdecydowaniem się na lokatę progresywną lub lokatę terminową (standardową) warto dokładnie obliczyć ile zarobimy na każdej z nich w określonym czasie. W wielu przypadkach może się bowiem okazać, że różnice będą nieznaczne. Wtedy decyzja zależy już od samego klienta oraz od jego indywidualnych potrzeb – jeżeli chce posiadać możliwość wycofania lokaty w każdym momencie lepiej będzie sięgnąć po wersję progresywną. Mamy nadzieję, że szczegółowy wyjaśniliśmy, co to jest lokata progresywna.

Musisz pamiętać, że lokaty progresywne to depozyty dla osób cierpliwych – w pierwszych miesiącach lub nawet latach oszczędzania zysk będzie niewielki więc rezygnacja z lokaty na początku nie przyniesie zbyt dużego zarobku.

Zanim zdecydujesz na konkretną opcje poznaj różne lokaty bankowe. Ranking znajdziesz na naszej stronie. W łatwy sposób oprocentowanie oraz warunki umowy.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6522 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
15218 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8696 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.