DORADCA KLIENTA

5 EKOLOGICZNYCH ROZWIĄZAŃ, DZIĘKI KTÓRYM ZAOSZCZĘDZISZ

15 LUTEGO 2019

Nie jest sekretem, że koszty życia niestety wzrastają. Co jakiś czas płacimy wyższe rachunki za prąd, gaz, a dodatkowo drożeje wiele produktów spożywczych. Z drugiej strony marnujemy wiele duże ilości jedzenia, wody, prądu. Poznaj 5 ekologicznych rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzisz.

Oszczędzanie wody

Wodę możesz oszczędzać niemal codziennie w domu oraz w pracy. Jest to naprawdę proste. Zacznijmy od czynności, który wykujemy codziennie, czyli od mycia zębów i brania kąpieli. Zamień strumień wody podczas higieny jamy ustnej na korzystanie z kubka z wodą. Zaoszczędzisz dzięki temu aż 6 litrów wody na minutę. Pomyśl, ile to w skali miesiąca! To nie Koniec. Wybieraj prysznic zamiast długich kąpieli w wannie. Szybki prysznic pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale również dużo ciepłej wody. Weź również pod uwagę, że szybki, zimny prysznic to korzystne zdrowotnie rozwiązanie.

Jeśli chcesz wybierać eko rozwiązania pomyśl o zmywarce. Jest to rozwiązanie dużo bardziej ekologicznie niż ręcznie zmywanie naczyń. Pamiętajcie jednak, aby włączać sprzęt dopiero wówczas kiedy całkowicie je zapełnisz. Jak widzisz, oszczędzanie wody w domu jest bardzo proste!

Oświetlenie energooszczędne

Ograniczenie zużycia prądu najlepszej zacząć od oświetlenia mieszkania. Sposobów jest klika. Po pierwsze – postaw na oświetlenie energooszczędne. Inne rozwiązanie, często stosowane w firmach i klatkach schodowych, ale teraz coraz częściej w mieszkaniach – mowa tutaj o czujniku ruchu. Takie czujniki najlepiej zainstalować w takich pomieszczeniach, jak toaleta, z których nie korzystamy ciągle.

E-booki i bilety online

Stajemy się coraz bardziej online. Często możemy czytać artykuły na temat minusów takie stano rzeczy, a co z plusami? Oczywiście istnieją. Czytają elektroniczne książki, nie kupując biletów drukowanych możemy zaoszczędzić papier i sporo pieniędzy. Decydując się na cyfrowe bilety np. lotnicze w wersji elektronicznej często zapłacisz mniej.

Zasada Zero West

Zasada Zero West dotyczy ograniczenia tworzenia śmieci. Chodzi o to, aż nie wyrzucać produktów, których możemy jeszcze użyć. Tym sposobem dbasz o środowisko, ale także o swój budżet domowy. Ponownie wykorzystać możesz wiele kartonowych oraz plastowych opakowań. Pomyśl także o ograniczeniu wyrzucania produktów spożywczych. Znajdziesz sporo przepisów, które dostarczą Ci pomysłów, w jaki sposób wykorzystać resztki obiadu, obierki, wywary itp.

Naturalne rozwiązania

Czy wiesz, że możesz stworzyć własne detergenty, takie jak płyn do nauczyć, podług, proszek do prania, a także kosmetyki do pielęgnacji? Zużyjesz do tego produkty, które często masz w domu, a niemu siał wydawać dodatkowych pieniędzy. Naturalne kosmetyki są również dobre dla Twojej cery. Wiele kremów i maseczek możesz wykonać z owoców lub innych produktów wykorzystywanych w kuchni np. z pomocą oleju kokosowego.

To tylko pięć przykładowych rozwiązań, które pozwolą Ci nie tylko zadbać o środowisko, ale także podreparować Twój domowy budżet. Wdrożenie niektórych z  nich może okazać się bardzo proste np. oszczędzanie wody, wystrzyc poświęci temu chwilę uwagi.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6405 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14945 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8540 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.