DORADCA KLIENTA

BANKOWOŚĆ MOBILNA A BEZPIECZEŃSTWO TWOICH FINANSÓW

11 CZERWCA 2018

Niemal każdy z nas posiada bankową aplikację zainstalowaną na smartfonie. Chętnie korzystamy z bankowości mobilnej, ponieważ jest to opcja wygodna, łatwa i bezproblemowa. Dowiedz się, czy korzystanie z takiego rozwiązania jest w pełni bezpieczne dla Twoich finansów. Warto być świadomym użytkownikiem. Poznaj kilka wskazówek i porad, jak korzystać z aplikacji banku, aby zachować ostrożność.

bankowosc mobilna a bezpieczenstwo twoich finansow

Rozwój aplikacji i wzrost ryzyka

Bankowość mobilna stale się rozwija. Instytucje rozszerzają możliwości, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Z telefonu lub tabletu możemy, na przykład:

  • sprawdzić stan konta,
  • wykonywać transakcję,
  • składać wnioski,
  • zamówić nowe produkty bankowe,
  • kontrolować swoje wydatki.

Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie wręcz idealne szczególnie dla osób bardzo zajętych oraz młodych. Aby cieszyć się w pełni z tego rozwiązania i uniknąć nieprzewidzianych problemów, wystarczy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ze szczególną ostrożnością podchodź do ustawiania haseł i przekazywania danych osobom postronnym. Pamiętaj, że przedstawiciel banku nigdy nie zapyta Cię o Twoje hasło. Nie podawaj go pod żadnym pozorem, ani nie zmieniaj go w obecności innych osób. Zjawisko o nazwie phishing polega na podszywaniu się pod pracownika banku i zbieraniu danych, które pozwalają zalogować się na konto. To zjawisko jest bardzo niebezpieczne. Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność podczas rozmów telefonicznych na temat Twoich finansów.

Pobieraj tylko oficjalne aplikacje!

Kolejne zagrożenie stanowią fałszywe aplikacje mobilne. Korzystaj tylko z oficjalnych produktów banku. Logo nie jest daje Ci gwarancji, że pobierana aplikacja jest tą właściwą. Aplikacje nieoficjalne mogą posiadać zainfekowane oprogramowanie. Pobieraj aplikację ze strony banku, aby być pewnym, że korzystać z tej właściwej.

Ustaw odpowiednie hasło

Po pierwsze – nie zapisuj hasła do aplikacji bankowej na urządzeniu, z którego korzystasz. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Znaczenie ma również to, jakie hasło ustawisz. Czym bardziej skomplikowane, tym trudniejsze to złamania. Dobrze ułożone zabezpieczenie powinno składać się z:

  • wielkich i małych liter,
  • znaków specjalnych,
  • liczb.

Nie wystarczy ustawić hasła tylko raz. Dla zachowania bezpieczeństwa zmieniaj je przynajmniej co miesiąc. Unikaj jego wpisywania wśród ludzi. Obecnie wiele telefonów posiada czytniki linii papilarnych. Możesz logować się do aplikacji mobilnej za pomocą palca. To rozwiązani ma wiele zalet, zatem możesz rozważyć jego wdrożenie. Jeśli nie jest to konieczne, unikaj logowania się na swoje konto osobiste z cudzego smartfona luba tabletu. To znacznie zwiększa ryzyko pojawienia się problemów.

Ustaw limit!

Jak zabezpieczyć się przed niechcianymi trakcjami z użyciem aplikacji mobilnej, a nawet karty kredytowej? Ustaw limit przelewów oraz wydatków mobilnych. Określają limit na konkretną kwotę, chronisz swoje pieniądze przed wykonaniem niepożądanych transakcji.

ak wybrać odpowiednie konto internetowe?

Jak wspominaliśmy, aplikację mobilną posiada w tej chwili niemal każdy bank. Chcesz wybrać najlepszą opcję? Skorzystaj z porównywarki kont osobisty i wybierz produkt bankowy, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Jest w czym wybierać! Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić oferty.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6219 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14511 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8292 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.