DORADCA KLIENTA

CO OBEJMUJE BUDŻET DOMOWY JESIENIĄ?

11 WRZEŚNIA 2018

Chłodniejsze i znacznie krótsze dni, sezon przeziębień i dla wielu również początek roku akademickiego czy szkolnego… Jesienne zobowiązania to spore obciążenie dla niejednego portfela. Sprawdź, jakie wydatki przed ostatnimi miesiącami roku warto uwzględnić w swoim budżecie, aby nie były one dla Ciebie zaskoczeniem.

co obejmuje budzet domowy

Wyższe rachunki i koszty przygotowania do zimy

Z każdym dniem słońce zachodzi coraz wcześniej i wstaje coraz później, co powoduje, że częściej musimy wspomagać się sztucznym oświetleniem. Dodając do tego zimniejsze noce i rozpoczynający się powoli sezon grzewczy, zdecydowanie więcej zapłacimy za ogrzewanie oraz prąd.

Co więcej mieszkając w domu jednorodzinnym, możesz być narażony na dodatkowe koszty związane z centralnym ogrzewaniem wody, jak i całego budynku. Zakup drewna i węgla na opał to spora inwestycja, którą warto zaplanować jeszcze przed nadejściem zimy i skorzystać z konkurencyjnych cen.

O wiele częstsze wizyty w aptece

Pogarszająca się pogoda i o wiele częstszy deszcz nie tylko zwiększa rachunki domowe, ale również ilość gotówki zostawianej w aptece. Przeziębiają się nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. Chociaż zazwyczaj posiadamy zapasy podstawowych środków zwalczających grypę, katar lub kaszel, to przy poważniejszych infekcjach nie obędzie się bez wizyty u lekarza oraz w aptece. Leki, a szczególnie antybiotyki mogą sporo kosztować, dlatego warto zarezerwować chociaż niewielką część budżetu domowego na powrót do zdrowia.

Alternatywą jest przygotowanie domowej spiżarki, która pozwoli zachować większą odporność organizmu. Konfitury i przetwory z cytrusów lub czarnej porzeczki w dużym stopniu poprawią naszą zimową kondycję i zmniejszą ryzyko zachorowania.

Budżet domowy, a wyprawka dla ucznia i studenta

Według wyliczeń GUSu przeciętna wyprawka ucznia szkoły podstawowej kosztuje co najmniej 500 złotych, w przypadku licealisty kwota ta wzrasta już do ponad 800 złotych. Spore wydatki przed początkiem roku akademickiego ponoszą również studenci – bilety semestralne, zakupów nowych książek i podręczników, czy też wynajem stancji lub akademika, jeżeli uczelnia znajduje się poza miejscem stałego zamieszkania.

Niezależnie od tego czy Twoja pociecha udaje się do szkoły, czy na studia, część kosztów można ograniczyć wykorzystując przybory i akcesoria z wcześniejszego roku lub kompletując cały niezbędny asortyment w dłuższym okresie, na przykład od lipca.

Rozsądnie zarządzając budżetem jesienią możesz zaoszczędzić sporo środków, które na pewno przydadzą się w okresie świątecznym!

Każdem z nas czasami zdarzają się nieprzewidziane wydatki związane, na przykład z naprawą samochodu lub pilnym wyjazdem. Zastanawiasz się, co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka. Porównywarka finansowa pozwoli Ci wybrać najkorzystniejszą opcję.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6408 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14952 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8544 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.