DORADCA KLIENTA

JAK NEGOCJOWAĆ CENĘ MIESZKANIA NA RYNKU WTÓRNYM?

18 LUTEGO 2019

Zakup mieszkania to bardzo poważna inwestycja. Tym razem chcemy skupić się na nieruchomościach znajdujących się na rynku wtórnym. Dowiedz się, jak negocjować cenę tego mieszkania, aby uzyskać kwotę, która będzie odpowiadała Twoim założeniom finansowym.

jak-negocjowac-cene-mieszkania

Zawyżone ceny mieszkań w ogłoszeniach

Obecnie poszukiwania mieszkania zaczynamy od sprawdzania ogłoszeń na portalach internetowych i różnych miejscach online. Sprzedawcy dobrze o tym wiedzą, dlatego ceny proponowane często są zawyżone. Warto zatem zdecydować się na negocjacje, ponieważ możliwośc obniżki jest bardzo prawdopodobna.

Jeśli chcesz przeprowadzić skuteczne nogocjacje musisz zapoznać się z obecną sytuacja na mieszkaniowym rynku wtórnym w danej lokalizacji. Warto bardzo dokładnie przeanalizować stan mieszkania, ponieważ w wielu przpadkach może okazać się, że kredyt na remont będzie obejmował duże kwoty.

Jak skutecznie negocjować cenę mieszkania?

Zdajemy sobie sprawę, że sztuka negocjacji jest bardzo trudno, dlatego wiele osób decyduje się na pomoc osób trzecich. Mamy dla Was kilka wskazówek, które pozwolą na obniżenie wyjściowej ceny za nieruchomość.

Zacznij od ustalenia swojego budżetu i obeserwacji ogłoszenia. Jeśli sprzedawca nie potrafi znaleźć osób zainteresowanych od dłuższego czasu, to znak, że możesz starać się o znaczną obniżkę ceny. Tutaj przechodzimy do kolejnego kroku, jaki jest porównanie cen nieruchomości w okolicy. Dopkonując porównania dowiesz się, jakie propozycje składają inni pośrednicy, jakie są stany innych mieszkań i co może być punktem, od którego rozpoczniesz nogocjację.

Jednym z ważniejszych punktów są dokładne oględziny nieruchomości. One pozwolą Ci dodatkowo określić, jak wysoki powinien być kredyt na remont mieszkania. Na cenę nieruchomości wpływa między innymi:

  • - stan klatki schodowej,
  • - lokalizacja,
  • - stan instalacji elektycznej,
  • - stan pomieszczeń, czyli potrzeba remontu lub odświeżenia,
  • - meteraż mieszkania,
  • - stan pomieszczeń gospodarczych oraz wiele innych czynników.

Sprawdź, które elementy w mieszkaniu kwalifikują się do generalnego remontu, możesz wskazać sprzedawny miejsca, które są Twoim zdaniem problematyczne.

Negocjując cenę musisz skupiać się na wadach nieruchomości, aby pokazać ile gotówki będzie musiał zainwestować np. biorac dodatkowy kredyt na remont. Pamiętaj, że sposób przeprowadzenia rozmowy może być kluczem do sukcesu. Przygotuj się, zrób listę zagadnień problematycznych, przygotuj konkurencyjne oferty, staraj się nie okazywać nadmiernego entuzjazmu. Pamiętaj, że czas często gra na Twoją korzyści, nie podejmuj decyzji pochodnie, zapewnij właściciela, że znalezłeś inne, konkurencyjne opcje.

Kredyt na mieszkanie to bardzo poważna inwestycja, dlatego musisz podejść do sprawy bardzo ostrożenie.

Kredyt na remont mieszkania, czyli koszty dodatkowe

Pamiętaj, że cena nieruchomości to nie koszt całkowity. Spisz opłaty dodatkowe i weź je pod uwagę tworząc budżet i ustalając kwotę kredtu na mieszkanie. Opłaty dodatkowe obejmują także podatek od transakcji, koszty notarialne oraz wspominane wcześniej remonty.

Zdecydowałeś się na kredyt hipoteczny? Porównywarka pozwoli Ci znaleźć rozwiąznie z korzystnym rozwiązaniem, na taką kwotę, które będzie odpowiadała Towim potrzebom. Sprawdź.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.