DORADCA KLIENTA

JAK OSZCZĘDZAĆ PRZY NISKIM BUDŻECIE?

7 LISTOPADA 2018

Myślisz o kupnie wymarzonego samochodu, remoncie mieszkania lub zabraniu całej rodziny na zagraniczne wakacje? Twój skromny budżet domowy jednak z ledwością spina się z miesiąca na miesiąc i ciężko jest myśleć o drobnych oszczędnościach, a tym bardziej o odłożeniu większej sumy? Skorzystaj z naszych wskazówek i porad, a przekonasz się, nawet przy niskich zarobkach można nauczyć się oszczędzania.

jak-oszczedzac

Zacznij od założenia bankowości internetowej i monitorowania wydatków

W skali miesiąca dokonujemy wielu niedużych płatności, o których szybko zapominamy, a które sumarycznie mogą generować bardzo duże koszty w skali tygodnia lub miesiąca. Aby dokładnie śledzić każdy, nawet najmniejszy wydatek, najlepiej płacić gdzie to tylko możliwe kartą, a następnie w bankowości internetowej śledzić swoje wydatki.

Banki obecnie uzupełniają ją o rozbudowane narzędzia analityczne pozwalające grupować wydatki na poszczególne grupy i sprawdzać gdzie wydajemy najwięcej. Może się okazać, że odmawiając sobie kilku drobnych przyjemności możesz silnie podreperować swój budżet.

Odkładaj na początku miesiąca, nie pod koniec

Jeżeli zakładasz sobie, że z kolejnej wypłaty odłożysz przykładowo 200 zł (co w skali roku zapewni 2400 zł oszczędności!) i zostawiasz to na koniec miesiąca, to nigdy się to nie uda. Środki powinny trafiać na osobne konto – najlepiej na oszczędnościowe lub lokatę – zaraz po otrzymaniu wypłaty. Traktuj je jako swój comiesięczny „koszt”. Dzięki temu przez kolejne cztery tygodnie będziesz żyć tak, aby komfortowo dotrwać do kolejnej wypłaty, w innym wypadku przykładowe 200 zł rozeszłoby się i nie doczekało przelewu na konto oszczędnościowe.

Aby nie zapominać o oszczędzaniu warto ustawić zlecenie stałe – niech z Twojego konta dzień po wypłacie ściągana jest z góry określona kwota. Każdego miesiąca, na konkretną lokatę lub konto oszczędnościowe (najlepiej na takie, do którego nie masz karty albo z którego wypłaty częściej niż raz w miesiącu są płatne).

Jak oszczędzać? Ustal cele

Powyższa wskazówka wiąże się niejako z tą wcześniejszą. Jeżeli wiesz, że za 10 miesięcy chcesz pojechać na wakacje i potrzebujesz na ten cel 3 tysiące złotych, to matematyka mówi jasno – każdego miesiąca odkładaj 300 zł i zrealizujesz swoje marzenie!

Ustawiać możesz również drobniejsze cele i odkładane co miesiąc kilkaset złotych rozdysponowywać między różne, mniejsze póle – na przykład oszczędności na czarną godzinę, na naprawy samochodu, prezenty lub wycieczki z całą rodziną. Banki komercyjne w dzisiejszych czasach pozwalają tworzyć w ramach bankowości internetowej niemal nieograniczoną liczbę sub-rachunków przeznaczonych do różnych celów oszczędnościowych.

Jeśli chcesz założyć nowe konto oszczędnościowe lub lokatę, zapoznaj się z aktualnym ofertami ranków. Najlepsze rozwiązania znajdziesz w naszym aktualnym rankingu lokat. Sprawdź!

 


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5736 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13384 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7648 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.