DORADCA KLIENTA

JAK TANIO WYREMONTOWAĆ MIESZKANIE?

25 WRZEŚNIA 2017

Remont mieszkania wiąże się ze sporymi kosztami. Warto dobrze się do niego przygotować i z wyprzedzeniem sporządzić szczegółowy plan oraz kosztorys. Odpowiednie przygotowania pozwolą nam zmniejszyć wydatki co najmniej o kilkanaście procent. Zależy Ci na tanim, ale kompleksowym remoncie? Podpowiadamy, jak sporządzić dobry plan i obniżyć wydatki związane z remontem mieszkania. Dowiedz się, jak tanio wyremontować mieszkanie!

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Wydatki związane z remontem

Remont mieszkania wiąże się w wydatkami rzędu kilkunastu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Zazwyczaj, aby go sfinansować, musimy wspomóc się kredytem. Możemy postawić na różne rodzaje finansowania, jednak najczęściej wybierane to kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. O tym, na jaki kredyt na remont postawić pisaliśmy w artykule "Kredyt na remont domu lub mieszkania – na co się zdecydować?".

Wydatki związane z remontem można jednak znacząco obniżyć, jeśli tylko podejmiemy odpowiednio wcześniej wysiłek związany ze szczegółowym zaplanowaniem prac i rozpisaniem budżetu.

Zanim więc udamy się do sklepu z materiałami budowlanymi, zastanówmy się, jakich efektów oczekujemy, co będzie nam potrzebne w celu ich uzyskania, a także – na czym możemy zaoszczędzić.

Plan prac remontowych – pierwszy krok do taniego remontu

Szczegółowy plan prac remontowych pozwoli nam uniknąć chaosu i impulsywnych decyzji, których skutki mogłyby być opłakane dla naszego budżetu. Zanim więc rozpoczniemy remont mieszkania, zastanówmy się dokładnie, jakich efektów końcowych oczekujemy.

Przygotujmy listę zmian, które chcemy wykonać i zaplanujmy kolejne kroki. Ustalmy dokładnie, jak będą wyglądały poszczególne etapy prac remontowych. Kiedy już będziemy pewni, jakich efektów oczekujemy, określmy materiały, które będą nam potrzebne.

Zastanówmy się również, które prace będziemy w stanie wykonać samodzielnie, a które będą wymagały wynajęcia specjalistycznej ekipy remontowej.

Im bardziej szczegółowy plan prac remontowych opracujemy, tym większa szansa na to, że zapanujemy nad remontowym budżetem i unikniemy niespodziewanych wydatków.

Jeśli planujemy również zakup nowych mebli lub droższych sprzętów, nie zapomnijmy umieścić tego w planie.

Plan prac remontowych w pigułce

Krok 1: zastanów się, jakich efektów końcowych oczekujesz.

Krok 2: przygotuj szczegółową listę zmian, które chcesz wykonać.

Krok 3: zaplanuj kolejne kroki i ustal, jak będą wyglądały poszczególne etapy prac remontowych.

Krok 4: określ materiały, które będą ci potrzebne do wykonania prac.

Krok 5: określ, które prace możesz wykonać samodzielnie, a do których będzie konieczne wynajęcie ekipy remontowej.

Krok 6: jeśli planujesz zakup mebli lub sprzętów, umieść je w planie.

Krok 7: zastanów się, z czego możesz zrezygnować: być może nie potrzebujesz nowych mebli, bo część wystarczy tylko odnowić? Czy jest coś, na czym możesz zaoszczędzić już na tym etapie?

Budżet na tani remont – jak sporządzić kosztorys?

Wiemy już, jakich efektów oczekujemy, czas więc zastanowić się, ile będą nas kosztowały materiały potrzebne do wykonania remontu mieszkania?

Zanim zaczniemy zastanawiać się, ile będą kosztować poszczególne elementy i na czym można zaoszczędzić, określmy budżet, jakim dysponujemy. Dzięki temu z góry ustalimy, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na remont. Nie wydamy zbyt dużo, oszczędzimy sobie również stresu w sytuacji, gdyby zabrakło nam pieniędzy.

Następnie postarajmy się porównać ceny produktów, które będą nam potrzebne, w różnych sklepach. Możemy w tym celu skorzystać z porównywarek lub po prostu przeglądać strony sklepów w internecie. Jeśli natkniemy się na promocję – warto z niej skorzystać. Przy większej ilości towarów sklepy umożliwiają również darmową dostawę – dzięki temu nie będziemy marnować paliwa na dojazd do różnych sklepów. Szukając materiałów, możemy od razu postawić na tańsze zamienniki. Obecnie rynek oferuje wiele możliwości kupna produktów w przystępnej cenie i wysokiej jakości. W związku z tym, że na te najdroższe najczęściej po prostu nas nie stać, warto postawić na dobre zamienniki.

Koszt materiałów dopisujmy od razu do listy, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że zapanowaliśmy nad wszystkim, a także, że zmieściliśmy się w budżecie. Przemyślane zakupy z pewnością pozwolą nam sporo zaoszczędzić.

Pamiętajmy również, że niewykorzystane materiały możemy zwrócić do sklepu i otrzymać pieniądze z powrotem.

Czy warto wynajmować ekipę remontową?

Kolejny, niestety znaczący, wydatek wiąże się z koniecznością wynajęcia specjalistycznej ekipy remontowej. Dzień pracy fachowca może kosztować nas nawet kilkaset złotych. W związku z tym zdecydowanie oszczędniej byłoby wykonać prace remontowe na własną rękę.

Wiele prac jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie: pomalowanie ścian, sufitu, a nawet położenie kafelek, powinno znajdować się w zasięgu naszych możliwości. Podobnie będzie w przypadku montażu oświetlenia czy nawet urządzeń sanitarnych. Jeśli tylko możemy poświęcić na remont sporą ilość swojego prywatnego czasu, a ponadto jesteśmy gotowi na to, by trwał on nieco dłużej, warto zrobić samodzielnie wszystko, co tylko możemy. Zapewni nam to duże oszczędności.

Podsumowanie: jak oszczędnie wyremontować mieszkanie?

Choć wydaje się to trudne, na remoncie mieszkania można sporo zaoszczędzić. Wystarczy odpowiednio zaplanować prace remontowe i wyznaczyć na remont odpowiedni, realny budżet. Kosztorys remontu pozwoli nam szczegółowo oszacować wydatki i uniknąć tych niespodziewanych. Starajmy się również zaoszczędzić na materiałach budowlanych i wynajęciu ekipy remontowej – koszta remont mogą dzięki temu znacząco zmaleć.

Jeśli koszt remontu, który planujesz, znacząco się obniżył, łatwiejsze będzie też podjęcie decyzji na temat najlepszego kredytu na remont. W przypadku mniejszych wydatków wystarczy nam kredyt gotówkowy, obciążony mniejszą liczbą formalności. Najlepsze oferty znajdziesz w naszej porównywarce kredytów - dzięki wcześniejszemu porównaniu ofert możesz sporo zaoszczędzić.

Kredyt hipoteczny pozostanie opcją dla tych, którzy planują tak wiele zmian, że mimo oszczędności potrzebują pokażnego zastrzyku gotówki. W tym przypadku liczba formalności będzie dużo większa, a czas oczekiwania na gotówkę znacząco się wydłuży - warto o tym pamiętać! Również w tym przypadku skorzystanie z porównywarki ofert może przynieść nam dodatkowe oszczędności.


Daj nam znać w komentarzu, jakie są Twoje sposoby na tani remont mieszkania!


Tekst: Olga Gierszal
Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.