DORADCA KLIENTA

KTÓRY SPOSÓB NA OGRZEWANIE MIESZKANIA JEST NAJTAŃSZY?

9 LISTOPADA 2018

Niezależnie od tego czy wynajmujesz mieszkanie, czy też jesteś właścicielem własnych czterech kątów, jednym z głównych kosztów ponoszonych każdego miesiąca będą zaliczki lub rachunki za ogrzewanie. Która forma ogrzewania mieszkania jest najtańsza? Czy powinieneś zdecydować się na rozwiązanie elektryczne, gazowe, a może węglowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

ktory sposob na ogrzewanie

Centralne ogrzewanie węglowe

Potencjalnie rzecz biorąc, jest to najtańsza z dostępnych form, jednak najmniej ekologiczna i stosowana głównie w starszych budynkach o słabej izolacji. Największym problemem w tym przypadku jest jednak konieczność regularnego udawania się do pieca, czy też kotła w celu podtrzymywania nim ognia. Szczególnie w modelach starszych bez specjalnych podajników, może to uniemożliwiać utrzymanie stałych temperatur w mieszkaniu i jego wychładzanie w nocy gdy ogień wygaśnie lub podczas dłuższej nieobecności w mieszkaniu. O ile w mniejszych budynkach wielorodzinnych można spotkać wspólne piece do centralnego ogrzewania, to w większych spółdzielniach oraz blokach raczej niestosuje się takiego rozwiązania, a o wiele popularniejsze jest ogrzewanie gazowe.

Podłączenie do sieci gazowej

Gaz ziemny jest w Polsce jednym z najpowszechniejszych sposobów ogrzewania mieszkań, który sprawdzającasię szczególnie w docieplonych budynkach oraz właśnie blokach. W starych, nieocieplonych kamienicach z grubymi ścianami i na większych powierzchniach rozwiązanie to może okazać się jednak niekorzystne cenowo i powodować bardzo duży wzrost rachunków w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo instalacje gazowe zazwyczaj służą jednocześnie do podgrzewania wody, a montowane w łazienkach piecyki gazowe mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

A może ogrzewanie elektryczne?

Alternatywą dla ciepła z sieci gazowej są piece akumulacyjne na prąd przypominające duże grzejniki. Sprawdzą się przede wszystkim w niedużych mieszkaniach gdzie zapotrzebowanie na ciepło waha się raczej w dolnych granicach, co pozwoli wykorzystać niższe stawki taryfy nocnej za energię elektryczną. W sezonie grzewczym kiedy za oknami temperatury wyraźnie spadają koszty ogrzewania elektrycznego nie będą się wiele różniły od ciepła z gazowni, a w niektórych przypadkach mogą być o wiele wyższe.

Wszystko zależne od indywidualnych warunków oraz taryf

W uśrednieniu najtańsze rozwiązanie to ogrzewanie węglowe (średnio 0,14-0,16 zł/kWh), na drugim miejscu plasuje się ogrzewanie gazowe (0,22-0,25 zł/kWh), natomiast prąd elektryczny na trzecim (0,60 zł/kWh). Z drugiej jednak strony wśród rozwiązań elektrycznych wartość energii generowanej przez powietrzne pompy ciepła oscyluje już w wartościach (0,15-0,20 zł/kWh) mogąc konkurować z rozwiązaniami gazowymi i węglowymi, gwarantując zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa dla środowiska.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5736 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13384 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7648 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.