DORADCA KLIENTA

LOKATA HAPPY IDEA BANK I LOKATA 3,5% MBANK

31 MAJA 2016

Wybór lokaty to kwestia, w której nie należy się ograniczać. Opieranie się wyłącznie na produktach oferowanych przez bank, w którym mamy już założone konto czy zaciągnięty kredyt może znacząco ograniczyć nasze możliwości. Porównując oferty różnych banków można łatwo zauważyć, że wiele z nich skierowanych jest właśnie do nowych klientów i posiada naprawdę ciekawe warunki, których często nie otrzymają w swoim banku.

najlepsze lokaty

Warto być nowym klientem

Kim jest nowy klient? Przede wszystkim jest to osoba, która nie podpisywała wcześniej żadnej umowy, nie wysyłała wniosków i nie korzystała z produktów oferowanych przez dany bank. Każdy nowy klient to dla banku wyzwanie do stworzenia naprawdę atrakcyjnej i zachęcającej oferty, aby zechciał z niej skorzystać i zostać na dłużej przekonując się również do innych produktów tego banku. Właśnie dlatego nowi klienci mogą liczyć na wyjątkowo dobre warunki. Warto z nich skorzystać.

Przyjrzyjmy się dwóm polecanym przez nas lokatom: Lokata Happy z Idea Bank i Lokata 3,5% z mBanku.Obie lokaty mają wysokie oprocentowanie. Lokata Happy daje swoim klientom aż 4%  w skali roku i jest to zdecydowanie najwięcej spośród różnych ofert. mBank również nie żałuje swoim klientom, dając im 3,5% oprocentowania na lokacie. Porównując różne oferty można trafić na takie, które na pierwszy rzut oka wydają się dawać więcej, np. E-lokata Progresywna Getin Bank z oprocentowaniem 3,9%. Jest to również bardzo ciekawa oferta jednak warto zwrócić uwagę na to, że oprocentowanie tej lokaty jest zmienne i jej stała wartość wynosi nie 3,9% a 2,3%. W przypadku Lokaty Happy w Idea Bank i Lokaty 3,5% w mBanku ich wysokie oprocentowania są stałe przez cały okres trwania umowy.

To, co łączy te dwie lokaty, to również krótki, bo 3-miesięczny, okres ich trwania. Czy to się opłaca? Sprawdźmy.Okazuje się, że klient dysponujący kwotą 10 000 zł może zyskać ponad 80 zł na obu lokatach, przy czym są to kwoty brutto. Po odjęciu podatku Belki, który wynosi 19%, zysk z Lokaty Happy wynosi równe 81 zł natomiast z lokaty 3,5% w mBanku - 69,90 zł. Biorąc pod uwagę krótki okres trwania lokaty, jest to dosyć szybki i spory “zarobek” jednak trzeba pamiętać, aby po zakończeniu trwania lokaty zamknąć ją. W przeciwnym razie będzie ona  automatycznie kontynuowana na zasadach lokaty standardowej danego banku. Zawsze można również poprosić o możliwość lokaty nieodnawialnej już w trakcie podpisywania umowy lub w trakcie jej trwania, aby nie pominąć momentu jej zakończenia.

Pamiętaj, że zarówno Lokatę Happy Idea Bank, jak i Lokatę 3,5% w mBank możesz mieć tylko jedną a jej przedłużenie lub zamknięcie spowoduje, że kolejną lokatę będą już obowiązywały nowe warunki. Jeśli dysponujesz kwotą 1000 - 10 000 zł możesz bez obaw skorzystać zarówno z jednej jak i drugiej oferty. Jeśli Twoja kwota jest niższa, ale wynosi przynajmniej 500 zł, lokata 3,5% w mBanku będzie idealna. Nie musisz też martwić się dodatkowymi opłatami. W Idea Bank możesz otworzyć lokatę bez konieczności korzystania z innych produktów tego banku. W mBank co prawda otrzymasz też konto osobiste, ale w razie chęci wcześniejszego zamknięcia lokaty, nic za to nie zapłacisz.

Jeśli jesteś nowym klientem Idea Bank lub mBank i szukasz najlepszej lokaty z wysokim oprocentowaniem, skorzystaj z ofert tych banków.

Lokata Happy w Idea Bank>>>

Lokata 3,5% w mBank>>>

Jeżeli natomiast jesteś ciekaw innych lokat, porównaj je w naszej porównywarce lokat.

tekst: Elwira LocherKoniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5541 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12929 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7388 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.