DORADCA KLIENTA

OSZCZĘDZANIE WODY W TWOIM DOMU - ZACZNIJ OD TERAZ!

28 MARCA 2019

Szukasz sposobów na oszczędności i podreperowanie budżetu domowego? Zacznij od prostego rozwiązania, którym jest oszczędzanie wody w Twoim domu. Mamy dla Ciebie kilka zasad i porad, które pozwolą Ci oszczędzić. Mamy nadzieję, że wdrożysz je w życie jak najszybciej. Efekty są bardzo szybko widoczne.

oszczedzanie wody w twoim domu

Dlaczego warto?

Oszczędzanie wody w domu jest ważne z co najmniej dwóch powodów – ekologicznego oraz finansowego. Rachunki za opłatę wody to znaczna część domowego budżetu. Warto przyjrzeć się swoim nawykom, aby wiedzieć, co należy zmienić. Wybierajcie sposoby na zmniejszenie zużycia wody, które nie wymagają ponoszenia dodatkowych kosztów na początek. Trend na ekologię trwa i się rozwija. Ekologiczne produkty spożywcze to jedno, czy wielokrotne użycie rzeczy – to jedna strona medalu, ale eko prowadzenie domu to kolejny ważny dom. Oszczędzasz możesz Ty, ale także inni domownicy np. Twoje dzieci.

Oszczędzanie wody w domu – kilka zasad

Nie wymagamy, aby wszystkie działania podporządkować oszczędzaniu czy byciu eko. Pokażemy Ci, jak oszczędzać wodę od zaraz w prosty sposób.

Zadbaj o sprzęty

Zdarza Ci się czasem odkładać naprawę sprzętów AGD lub instalacji na później? To może znacznie wpływać na zużycie wody w Twoim gospodarstwie domowym. Zwróć uwagę na takie elementy jak cieknąca spłuczka, kran czy nieszczelna bateria prysznicowa. Może okazać się, że marnujesz dziennie ponad 50 litrów wody. Naprawa lub wymiana tych urządzeń zwiększy nie tylko komfort ich użycia, ale może powodować oszczędności. To nie wszystko! Wybierasz nową pralkę lub zmywarkę? Weź pod uwagę klasę energetyczną urządzeń AGD, wybieraj tej o klasie A. Jeśli Twoja pralka lub zmywarka posiada tryb eco – używaj go. Zmniejsza ona znacznie zużycie wody podczas wykonywania cyklu, a efekt jest taki sam.

Zakręcaj kran

Oszczędzanie wody może stać się codziennością. Namawiamy do zakręcania kranu podczas takich czynności, które wykonujemy codziennie, jak:

  •   - mycie zębów,
  •   - zmywanie naczyń.

Zachęcamy do używania kubków podczas mycia zębów, czy kontrolowania strumienia wody. Nie zmywaj naczyń pod bieżącą wodą, to nie ułatwia pracy, a marnujesz wówczas sporo cennego surowca. Warto również wspomnieć o kąpielach. Zużywamy podczas ich wykonywania ogromną ilość wody i to regularnie – czasem nawet kilka razy dziennie. Szybki prysznic jest rozwiązaniem dużo bardzo ekonomicznym i ekologicznym.

Oszczędzanie wody w ogrodzie

Dużo wody zużywamy również podczas prowadzenia ogrody czy pielęgnowania tarasu lub balkonu. Okazuje się, że nawet porad podlewania roślin ma znaczenie – podlewanie rano jest rozsądniejsze, ponieważ ziemia jest nawodniona dłużej. Jeśli posiadasz możliwość zbierania deszczówki – korzystaj z tego rozwiązania.

Chcesz zoptymalizować inne rachunki w domu? Porównywarka finansowa pozwoli Ci dobrać idealny pakiet telewizji czy internetu, aby zmniejszyć koszty ponoszone za opłaty wykonywane co miesiąc.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.