DORADCA KLIENTA

RAIFFEISEN WYMARZONE KONTO OSOBISTE

6 MAJA 2016

Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna (Raiffeisen Polbank) jest jednym z największych polskich banków komercyjnych ustytuowanych w Warszawie, stanowiąc część austriackiej grupy Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB). W jego ofercie klienci detaliczni znaleźć mogą między innymi rachunek dla osób fizycznych „Wymarzone Konto Osobite”. Celem poniższego artykułu jest dokładniejsze przybliżenie jego charakterystyki oraz zasad prowadzenia.

Wybierz konto za 0zł na zawsze

Raiffeisen Polbank dołączając się do trendów współczesnej bankowości indywidualnej, podobnie jak inne duże banki komercyjne w Polsce nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za założenie oraz prowadzenie konta. Potencjalny klient może całkowicie bezpłatnie uzyskać:

  • Otwarcie i utrzymanie rachunku
  • Wypłaty z wszystkich bankomatów na terenie kraju
  • Wpłaty gotówkowe w oddziałach stacjonarnych
  • 1 wypłatę miesięcznie w oddziałach stacjonarnych – od kolejnych wypłat naliczana jest prowizja w wysokości 0,20% całkowitej kwoty. Instytucja pobiera minimalnie 5 złotych, maksymalna stawka to natomiast 200 złotych
  • Polecenie zapłaty
  • Zlecenia stałe
  • 1 przelew Elixir w miesiącu


Zgodnie z informacją podawaną przez bank, wszystkie środki gromadzone na rachunku osobistym są oprocentowanie za sprawą zautomatyzowanej funkcji oszczędzania. Im więcej środków zgromadzono na koncie tym wyższe odsetki. Struktura prezentuje się następująco i obowiązuje od 12 lutego 2016 roku:

 • Kwoty od 0 do 3 tysięcy złotych – 0,375%
 • Kwoty od 3 tysięcy do 10 tysięcy złotych – 1,125%
 • Kwoty powyżej 10 tysięcy złotych – 1,5%

Powyższe oprocentowanie oparte jest na stopie referencyjnej Narodowego Banku Polskiego (zmiennej) oraz na mnożniku banku (stałym). Chcąc uzyskać informacje dotyczące bieżących stóp NBP warto odwiedzić oficjalną witrynę banku centralnego.

Dodatkowe korzyści Wymarzonego Konta Osobistego

Osoby decydujące się na otwarcie Wymarzonego Konta Osobistego otrzymują bezpłatną kartę debetową, a wraz z nią również całkowicie darmowe ubezpieczenia. Pakiet oferowany przez Reiffeisen obejmuje pomoc domową w przypadku nieszczęśliwych wypadków i nagłych awarii, pomoc drogową oraz pomoc medyczną w przypadku nagłej choroby (na terenie kraju). Usługi są świadczone w zakresie współpracy z Europ Assistance SA i w ramach pakietu „Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc Drogowa”.

W przypadku wspomnianej powyżej karty debetowej, Reiffeisen Polbank nie pobiera żadnych opłat za jej prowadzenie. Te naliczane są jedynie przy wydawaniu karty debetowej PayPass w wysokości 3 złotych. 15 złotych zapłacą natomiast Ci klienci, którzy chcą uzyskać dostęp do Minikarty Debit.

Oferta Wymarzonego Konta Lokacyjnego

Uzupełnieniem konta osobistego oferowanego przez Reiffeisen Polbank jest rachunek oszczędnościowy - Wymarzone Konto Lokacyjne - charakteryzujący się wyższym oprocentowaniem. W jego zakresie przy ustalaniu stopy procentowej również brany jest przedział środków, jak opisywano powyżej.

 • Kwoty od 0 do 3 tysięcy złotych – 0,75%
 • Kwoty od 3 tysięcy do 10 tysięcy złotych – 1,425%
 • Kwoty powyżej 10 tysięcy złotych – 1,80%

Różnica bierze się stąd, że do wyliczenia oprocentowania na Wymarzonym Koncie Lokacyjnym, Reiffeisen Bank Polska korzysta z wyższych mnożników niż w przypadku Wymarzonego Konta Osobistego. Rozkład dokładniej prezentuje zamieszczona poniżej tabela:

Przedział

Wymarzone Konto

Wymarzone Konto Lokacyjne

0 - 3 000 PLN

0,375 % = Stopa Referencyjna NBP x 0,25

0,75 % = Stopa Referencyjna NBP x 0,5

3 000,01 -10 000 PLN

1,125 % = Stopa Referencyjna NBP x 0,75

1,425 % = Stopa Referencyjna NBP x 0,95

od 10 000,01 PLN

1,50 % = Stopa Referencyjna NBP x 1

1,80 % = Stopa Referencyjna NBP x 1,20

Tabela. Oprocentowanie na Wymarzonym Koncie Osobistym i Wymarzonym Koncie Lokacyjnym

Szczegółowe informacje odnośnie opłat, prowizji i limitów transakcyjnych w Raiffeisen Bank Polska można znaleźć w specjalnym dokumencie przygotowanym przez bank (plik PDF).

Trzy sposoby otwarcia rachunku

Reiffeisen Polbank daje klientowi możliwość założenia Wymarzonego Konta Osobistego na trzy sposoby:

 • Internetowo z potwierdzeniem danych przelewem – po wypełnieniu wniosku i wybrania banku, z którego dokona się przelewu należy dokonać go na podstawie danych podanych przez Reiffeisen. Wniosek przetwarzany jest najpóźniej w przeciągu kolejnego dnia roboczego, a po weryfikacji klient otrzymuje SMSa z danymi do logowania do bankowości elektrycznej. W międzyczasie na podany adres pocztowy przesłana zostanie karta płatnicza.
 • Internetowo z potwierdzeniem danych w procesie kurierskim – po wypełnieniu wniosku Reiffeisen Polbank kontaktuje się z klientem telefonicznie i ustala dogodny moment spotkania z kurierem. Kurier dostarcza umowę do podpisania, a po czasie klient otrzymuje kod aktywacyjny do rachunku drogą SMSową lub mailową. Podobnie jak w pierwszym przypadku karta przesyłana jest pocztą na adres korespondencyjny.
 • W jednej z placówek banku (sprawdź mapę oddziałów) – wraz z dowodem osobistym należy odwiedzić wybraną placówkę banku. Z momentem podpisania umowy rachunek jest aktywowany, a hasło startowe oraz identyfikator logowania przesyłane SMS-em. W przypadku gdy klient zdecyduje się na kartę płatniczą, dostarczana jest pocztą.

Cały proces dokładniej obrazuje zamieszczona poniżej infografika przygotowana przez Reiffeisen:

null

Mobilne podejście do bankowości

Reiffeisen Polbank ofertę Wymarzonego Konta Osobistego uzupełnia o usługi bankowości internetowej, mobilnej oraz możliwość skorzystania z pomocy doradcy wideo. Dodatkowe usługi mobilne zaprezentowano poniżej:

 • Bankowość internetowa – system R-Online jest łatwym, bezpiecznym oraz szybkim sposobem na zarządzenie kontem z poziomu platformy internetowej. Posiada w sobie wszystkie niezbędne funkcje pozwalające na realizację płatności, doładowanie telefonu, ustalenie zleceń stałych, itd.
 • Bankowość mobilna – aplikacja Mobilny Bank przygotowana na tablety i smartfony posiada dokładnie te same funkcje co system R-Online ułatwiając dostęp do produktów bankowych kiedy klient znajduje się z dala od komputera
 • Powiadomienia SMS – R-Alerts pozwala na odbieranie powiadomień tekstowych związanych z logowaniem do systemów bankowych oraz potwierdzaniem wybranych operacji dokonywanych na rachunku
 • Wymiana walut – R-Dealer to narzędzie pozwalające zawierać transakcje wymiany walutowej poprzez Internet.
 • Video Doradca – nowoczesna forma kontaktu z obsługą klienta, która z poziomu komputera pozwala zobaczyć pracownika Reiffeisen Polbank odpowiadającego na zadawane pytania
 • Lokata mobilna – możliwość otwarcia w zaledwie kilka minut z poziomu aplikacji dostępnej na smartfony. Po zalogowaniu do Mobilnego Banku można uzyskać 2,60% w skali roku na kwoty od 1-10 tysięcy złotych w okresie 3 miesięcy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat dodatkowych usług internetowych Reiffeisen Polbank? Sprawdź!

Możesz również samodzielnie porównać ofertę Raiffeisen Polbanku z ofertami innych banków, przechodząc do naszej porównywarki kont osobistych.Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.