DORADCA KLIENTA

ULGI I ZNIŻKI STUDENCKIE - SPRAWDŹ, Z CZEGO MOŻESZ SKORZYSTAĆ

12 LUTEGO 2019

Studenci uczący się dziennie oraz zaocznie posiadają możliwość skorzystania z szeregu przywilejów oraz zniżek, pozwalających sporo zaoszczędzić – co okazuje się nieocenioną pomocą i atutem dla wielu osób, posiadających zazwyczaj ograniczony budżet. Sprawdź, jakie ulgi i zniżki Ci przysługują. Niektóre z pewnością Cię zaskoczą, pamiętaj jednak, aby zawsze mieć przy sobie legitymację studencką.

ulgi i znizki studenckie

Zniżki studenckie na bilety komunikacji miejskiej

Podróżując autobusami i pociągami państwowych przewoźników możesz liczyć na zniżkę od normalnej ceny biletu, która wynosi od 49% do 51%. Co więcej, podobne zasady obowiązują w przypadku transportu publicznego w wielu polskich miastach. O ile przewoźnicy państwowi ograniczają możliwość korzystania ze zniżek do maksymalnie 26. roku życia, to część przedsiębiorstw komunikacji publicznej nie stosuje takiej zasady. Przykładowo w Krakowie, tak długo jak posiadasz ważną legitymację studencką, bilet kupisz dwukrotnie taniej.

Studenci mogą korzystać również ze zniżek… podczas lotów samolotem. W tym celu niezbędne jest posiadanie karty członkowskiej Erasmus Student Network (ESN) i wybranie przelotów organizowanych przez Ryanair. Dzięki temu można uzyskać rabat na bilety lub zniżki na bagaż rejestrowany.

Kina, siłownie, a nawet puby i restauracje

Popularne sieci kin działające na terenie całej Polski – Cinema City oraz Multikino – oferują atrakcyjne (niemal dwukrotnie mniejsze) ceny biletów dla studentów. Z podobnych rabatów można skorzystać we wszelkiego rodzajach obiektów sportowych – na basenach, siłowniach, kortach tenisowych i do squasha oraz boiskach. Jeżeli obiekty sportowe prowadzone są przy uczelni, wówczas zaoszczędzić możesz jeszcze więcej lub nie zapłacisz w ogóle.

Oferta zniżek kulturalnych i rozrywkowych nie ogranicza się jedynie do kin i sportu, ale rozszerza również na puby, kawiarnie i restauracje. Szczególnie w dużych miastach, gdzie studenci stanowią spory odsetek młodych ludzi, restauratorzy i właściciele pubów przyciągają uwagę atrakcyjnymi zniżkami, „happy hours” i tanimi lunchami dostępnymi po okazaniu legitymacji studenckiej.

Porównywarka kont osobistych - taniej także w banku

Będąc posiadaczem legitymacji studenckiej możesz uzyskać również preferencyjne warunki w bankach przy zakładaniu konta – na przykład dodatkową premię do rachunku lub miesięczny zwrot za realizowane zakupy.

Dodatkowo ze zniżek studenckich korzystają klienci Spotify oraz Apple, płacąc nawet kilkanaście procent mniej za główne produkty i usługi.

Jeśli chcesz założyć nowych rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, pomoże Ci w tym porównywarka kont osobistych. Sprawdź teraz.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
6387 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
14903 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
8516 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.