DORADCA KLIENTA

ZAKUP MIESZKANIA POD WYNAJEM

18 LUTEGO 2016

Coraz częściej poszukujemy takiej inwestycji, która pozwoli nam otrzymywać jak największe zyski. Jedną z możliwości jest zakup mieszkania pod wynajem. Zyskiem jest kwota tzw.”odstępnego”, którego wielkość zależy od wielu różnych czynników. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

dom

Na Zachodzie wynajmowanie mieszkań jest bardzo popularne. Wielu ludzi woli mieszkać na wynajmowanym niż kupować własne, więc interes związany z wynajmowaniem mieszkania ma tam wysokie szanse na powodzenie.

kredyt hipoteczny

Jak jest u nas w Polsce? Powoli również rozkręcamy są w tego rodzaju inwestycjach. Choć wielu ludzi bierze kredyty i kupuje własne mieszkania, jest coraz więcej takich, którzy z różnych względów decydują się na wynajem. Przeważnie są to studenci lub młodzi ludzie, których nie stać na własne mieszkanie, a jednocześnie chcą się “sprawdzić” we wspólnym zamieszkaniu jeszcze przed ślubem.

Inwestycja w taką nieruchomość jest zatem dobrym pomysłem generującym dodatkowy zarobek. Średnie roczne zyski z wynajmu mieszkania wynoszą do 5%. Dla porównania, na Zachodzie jest to aż 50% więc nadal trochę nam brakuje.

Na szczęście potencjał jest wysoki a zainteresowanie coraz większe.

Co bierzemy pod uwagę kupując mieszkanie pod wynajem? Przede wszystkim atrakcyjność mieszkania dla wynajmujących. Jest wiele czynników, które wpływają na wzrost zainteresowania konkretną ofertą. Najczęściej są to:

  • wysokość czynszu i opłat
  • lokalizacja
  • komunikacja
  • czynniki indywidualne

Kupując nieruchomość przede wszystkim patrzymy na stosunek jakości do ceny. Mieszkanie musi być ładne, najlepiej jak najmniej do remontu. Musi nas być też na nie stać, zwłaszcza gdy bierzemy je na kredyt a chcemy, by nie tylko spłacało swoją ratę, ale tez przynosiło nam zyski.

Wysokość czynszu i opłat

zależy od regionu, miasta i dzielnicy, a także rodzaju budynku, jego roku budowy i stanu technicznego. Najdroższe mieszkania są zwykle w dużych miastach i na nowo wybudowanych osiedlach. Są one często również jakościowo lepsze, a tym samym - bardziej pożądane. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jeśli nie zwiększymy odpowiednio kwoty odstępnego, to raczej wiele na nim nie zarobimy.

Lokalizacja

to kolejny bardzo ważny czynnik brany pod uwagę przy wyborze mieszkania. Jeśli okolica jest cicha, spokojna, zielona a w pobliżu znajdują się sklepy, szkoły i place zabaw, można liczyć na większe zainteresowane nasza ofertą. Warto więc zamieścić taką informację w ogłoszeniu.

Komunikacja

musi być szczególnie wygodna w miejscach bardziej oddalonych od centrum miasta. Mieszkania na uboczu często są atrakcyjne, lecz tracą na wartości ze względu na to, że “wszędzie daleko”. Jeśli jednak niedaleko znajduje się dworzec pkp lub przystanek autobusowy, gdzie dosyć często coś jeździ, nie trzeba martwić się szczególnie niskim zainteresowaniem.

Czynniki indywidualne

to rzecz, na którą ciężko mieć wpływ. Jeśli naszą kawalerkę przychodzi oglądać 4-osobowa rodzina to raczej pewne, że nie dojdzie do podpisania umowy. Ofertą będą się raczej interesowali single, studenci i pary bez dziecka. Ponadto może się okazać, że dla niektórych nasze mieszkanie jest zbyt jasne/ciemne, głośne/ciche, małe/duże, brzydko urządzone, za drogie, w złej okolicy, niemili sąsiedzi, za daleko do pracy itd. W takim wypadku pozostaje nam jedynie konkretna grupa odbiorców naszego ogłoszenia i możemy tylko liczyć na to, że znajdziemy tam chętnych na wynajęcie naszego mieszkania.

Zakup mieszkania pod wynajem może być dla nas naprawdę dobrą inwestycją jeśli rzeczywiście będziemy mieć realną szansę, by na nim zarobić. Warto zwrócić uwagę na najważniejsze czynniki brane pod uwagę przez wynajmujących, aby zwiększyć atrakcyjność mieszkania a tym samym naszą szansę na wysokie zyski.Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5640 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
13160 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7520 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.