KONTA, LOKATY

CO TO JEST E-LOKATA?

15 KWIETNIA 2016

Myśląc o rozmnożeniu własnych oszczędności często wybieramy lokaty. Przeglądamy różne oferty banków i udajemy się do placówki w celu podpisania umowy. Nie musimy jednak przecież tego robić. Czy wiecie, co to jest e-lokata?

laptop

Wśród wielu ofert lokat na rynku coraz częściej znajdujemy również oferty e-lokat. Są to lokaty internetowe, których warunki są bardzo podobne do warunków lokat tradycyjnych, z tą różnicą, że w celu ich założenia nie trzeba udawać się bezpośrednio do oddziału banku. Można to zrobić w wygodny sposób przez internet. Pierwszym krokiem jest więc porównanie wielu ofert banków, które proponują lokaty a następnie zapoznanie się ze szczegółami e-lokat i sposobem ich założenia. Zazwyczaj wystarczy zarejestrować się w bankowości internetowej a jeśli posiadasz już internetowe konto w banku, w którym planujesz założyć lokatę, często można to zrobić jednym kliknięciem.

E-lokaty mają wiele pozytywnych cech

Przede wszystkim są bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby je założyć. Wystarczy zalogować się w sieci i poklikać w kilku miejscach w celu założenia konta internetowego. E-lokaty są bardzo podobne do zwykłych lokat. Oczywiście mogą się one różnić między sobą ze względu na różne warunki ustalane przez banki, jednakże aktualnie przybliżyły się bardzo do siebie. Lokaty zatem mogą być zakładane, w zależności od ofert banków, na 7, 14 dni lub 1, 3, 6 miesięcy. Niekiedy nie wymaga się żadnego minimalnego wkładu. Lokata może być przedłużona automatycznie gdy minie jej termin lub po jej zakończeniu może zostać zamknięta a pieniądze automatycznie przelane na konto właściciela. Z uwagi na otwarcie lokaty przez internet, nie trzeba podpisywać żadnej umowy ani wypełniać formalności. Wystarczy założenie konta internetowego i trwa to o wiele szybciej niż tradycyjnie zakładanie lokaty w placówkach bankowych. Największą zaletą e-lokat jest wysokie oprocentowanie takiej lokaty. Jest ono wyższe niż przy standardowych lokatach i rośnie również wraz z wydłużeniem okresu trwania e-lokaty.

Dla kogo e-lokata?

Tak naprawdę może z niej skorzystać każdy, kto tylko ma pieniądze, które chciałby ulokować oraz dostęp do internetu. To dokonała opcja dla tych, którzy nie mają czasu na odwiedziny w placówkach banków i nie lubią załatwiania wielu formalności. Zazwyczaj korzystają z nich ludzie zapracowani i lubiący innowacyjne rozwiązania oraz przedsiębiorcy. Najrzadziej korzystają z nich osoby starsze oraz takie, które preferują tradycyjne rozwiązania. Niezdecydowani często kuszą się na e-lokatę ze względu na jej wyższe oprocentowanie.

Czy e-lokata jest bezpieczna?

Jeśli została założona w oficjalnej bankowości internetowej to nie ma powodu do obaw. Banki dbają o bezpieczeństwo wszystkich swoich produktów, również tych internetowych. Mało tego, na produktach internetowych skupiają się nawet dużo bardziej ze względu na wyższe ryzyko z tym związane zatem dokładają wszelkich starań, aby wszelkie zabezpieczenia były jak najbardziej solidne i na bieżąco sprawdzane. Jakiekolwiek obawy można wyjaśnić w rozmowie telefonicznej z bankiem lub mailowo. Nie trzeba się tym jednak martwić, ponieważ jakiekolwiek próby przestępstwa zdarzają się stosunkowo rzadko i są natychmiast wyłapywane przez odpowiednie jednostki. Wszystko po to, aby pieniądze i dane klienta były bezpieczne.

Jeśli nie jesteś przekonany co do założenia e-lokaty zawsze możesz skorzystać z tradycyjnej lokaty i udać się do banku w celu jej założenia. Aby jednak nie tracić czasu na składanie wielu wizyt, odwiedź naszą porównywarkę lokat i sprawdź, którą w Twoim przypadku rzeczywiście warto się zainteresować.

Zapoznaj się również z naszymi artykułem "Lokaty - rodzaje i ważne kwestie wyboru" oraz z rankingiem lokat bankowych.

Koniecznie zapisz się do naszego newslettera
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz, bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
5535 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
12915 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
7380 zadowolonych Klientów
Ta strona używa plików cookies. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies i rezygnacji z możliwości ich stosowania w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej jest równoznaczne ze zgodą Czytaj więcej.